• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Nije ni ova kod mene bolje prošla, više od pola je nestala u prahu, srećom pa ju s gornje strane drži metalna mreža.

Al naručio sam danas par komada originalnih. 17kn je komad, pa možda samo češće i to zamijenit prije nego se krene raspadat...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
@Krumpironja, zeznuo me tip s kojim sam trebao šlep prikolicom ići po nju. Ako Bog da sutra ćemo.
[/QUOTE]
@brgud, ima li onda uopće potrebe stavljati spužvu kad već ima ovaj gusti žičani filter?
Radi se o SS iz '90, u koji kako kaže Kure ne ide spužva.
Ta metalna mrežica u ovom fiksnom dijelu i postoji, ona ustvari zadržava spužvu da ne uleti u usisni kanal.
Imam nešto kvalitetne spužve za tapaciranje pa mogu od nje izrezati ali ne znam koliko sve to skupa ima smisla pored filtera i ulja u posudi.

@Krumpironja, zeznuo me tip s kojim sam trebao šlep prikolicom ići po nju. Ako Bog da sutra ćemo.
Ma to ti ide u kombi,ja svoju dopeljao u Fiat Ducatu i to kratkom 😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Pojede ju ulje. Sličnu sam situaciju imal na trimeru.
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Stala prikolica u teretni kombi 😎, uživo izgleda bolje nego na slikama, na par mjesta je prednja stranica truljava da prst može proći, ali ostatak je spreman za pjeskarenje i farbanje. Kardan je ovako na prvu dobar, prednji križ nema lufta, kočnice rade, gume su 15", lošije malo, ali svakako moram felge i gume prilagodit veličini ovih na mtk 12".
Za početak ću prvo sredit sve vitalno, zamijenit ulje i to, a onda šasiju.
Sve u svemu, za te pare... 😎
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Stala prikolica u teretni kombi
Eto vidiš ;)
gume su 15", lošije malo, ali svakako moram felge i gume prilagodit veličini ovih na mtk 12"
Moj savjet ti je da si nabaviš za motokultivator set guma i felgi od 15" i njih imaš za transport,a ove 12" si ostaviš za frezanje i za druge priključke
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vduspara,
mtd001 je sve rekel kak treba (nikad nisam ni posumnjal u njegove tvrdnje). Ti samo tak napravi i zadovoljan buš.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
@iwanho meni je sad žao što sam prodao svoje felge 15",mislio da mi neće trebati al sad bi mi dobro došle. Sad nešto razmišljam da kupim još jedan set 12" za motokultivator tako da bi imao jedne samo za transport a druge za sve ostale priključke,dojadilo mi stalno šerafljenje po njima.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svatko koristi svoje strojeve kak mu najbolje odgovara. Ja imam na BCS-ki 2 seta kotača. Originalni su 4,00-10, onda sam kupil 5,00-12 od Labinca i potom sam još kupil 4,00-12 od Agrie. Od ova dva kupljena seta sam napravil jedan sa srcem od Labinca i vanjskim dijelom od Agrie. Moral sam napraviti adaptere s 4 na tri rupe, a adapteri su istovremeno i utezi.
Mijenjanje nekoliko puta godišnje mi nije neki problem.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Mijenjanje nekoliko puta godišnje mi nije neki problem.
Da ako imaš 2 seta pa ih samo odšerafiš,problem je kad imaš samo jedan pa nekoliko puta ih suzi,pa raširi ;)
Ovako si puno brži
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo tak sam si podesil. Manji su na najuže, a veći na 75 cm (dodatno prošireni zbog iskapanja krumpira).
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Prikolica je trenutno u fazi restauracije šasije, pjeskareno, prednja stranica mora na varenje jer ima rupa zbog vode.
Diff je dobio novo ulje, križevi podmazani, felge će po svemu sudeći biti fićine s 12" traktorskim profilom.

Ali jedan problem je tu, o tome je kratko zamirisalo u temi samogradnja kardanske prikolice ali bez nekih rješenja u komentarima.
S ovim tvorničkim sjedalom već imam problem da mi je u višljem položaju upravljača previsoko, a u nižem ručka kvačila bode u nogu, plus što u zimskoj jakni ručke zapinju jer je očigledno preblizu.
Gdje je najbolje i najbezbolnije produljit rudo?
Jel pametno onaj okretni dio na početku napravit malo dulji?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Pa koliki si da ti to sve smeta :hahah:
Malo šale...imaš ispod sjedala šarafe? Probaj prvo sjedalo supustit jednu rupu niže ja nebi diro rudo ako ne bude baš neophodno...moje mišljenje.
A ja sam vozio prikolicu na najnižoj rupi od volana hehe
Stranice si mogo napravit nove, imaš negdje slike di sam ja to radio, pjeskarenje je dosta skup sport barem kod mene, mogo si pošlajfat premazat s onim protiv ruzine temeljna i piči farbu...
Znači da imaš 15” felge viška?
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Stodes kila, meter i osamdespet. 😎
Vidio sam da imaju te rupe pa mi je i to palo na pamet, ajd probam pa ćemo dalje ako bude trebalo. :D
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Dok se prikolica privodi završetku obnove, malo se radilo i na drugim poljima. :D
Ovo je tlak u leru pri hladnom startu, dodavanjem gasa za trećinu otprilike tlak ode na oko 3 bara, možda malo više.
Ulje je Ina super 5 15w40.
 

Prilozi

  • 20200307_132043.jpg
    20200307_132043.jpg
    130.8 KB · Pregleda: 41

mbkrhr

Novi član
Tu od
2 Ožu 2020
Poruka
14
Lijep pozdrav.Slini mi gorivo na bosch pumpi,u pitanju je labin progres 14ks s nepomicnim upravljacem,pa me zanima jel tko rastavljo bosch pumpu i sto sve treba zamjeniti prilikom otvaranja i na sto treba pazit?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Dok se prikolica privodi završetku obnove, malo se radilo i na drugim poljima. :D
Ovo je tlak u leru pri hladnom startu, dodavanjem gasa za trećinu otprilike tlak ode na oko 3 bara, možda malo više.
Ulje je Ina super 5 15w40.
Sjajna stvar dje si kupio,mozes li slikati ovo dje se kaci ova spiralna cjavcica???
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
64
Poljooprema u Slavonskom brodu.
Manometar 80 a cijev 55 kuna.
Bila je i fleksibilna armirana cijev, u konačnici ista stvar ali ovako mi izgleda bolje :D
Dvije bakrene podloške ispod i iznad "ringnippel", i šuplji M8 vijak.
Gornji vijak na nosaču filtera je ujedno i ulaz ulja u filter pa je tu dobro ugraditi manometar.
Nosač manometra je vlastoručna izrada, a pozicija je dobra jer već postoji rupa s narezanim M8 u kućištu mjenjača, osim što je čvrsto, dobro je vidljivo za vrijeme frezanja kad valja pratiti i podmazivanje zbog nagnutosti samog mtk.
 

Prilozi

  • 20200308_100904.jpg
    20200308_100904.jpg
    100.9 KB · Pregleda: 29

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
893
Top stvar ja sam iz cg ko zna ima li toga ovdje. Volim ove stvari, mislio sam za ovo i one stvari kao u velikom traktoru (mjerac temp, ,obrtaja,mjerac goriva itd) da ugradim to. ..
 
Na vrh