• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

arpadbem

Novi član
Tu od
7 Lis 2019
Poruka
14
Ventili i Glava Lombardini

Na koliko kg M se steže glava lombardini 14 ks motora i koji zazor se štima kada se šteluju ventili, pozzz.
Glava ide na 5 kg,a ventili po knjizi 0,15 oba, a po iskustvu starih majstora 0,20 usis i 0,25 izduv ,naravno na hladno.
 

shompara

Novi član
Tu od
25 Velj 2018
Poruka
3
Labin progres 8 KS. Imam problem sa kvačilom koje se zaglavilo dolje u mjenjaču. Ne može se pomjeriti ni mm. Ima neki majstor u Osijeku da se bavi tim?? Ona pali I radi sve ok, ali problem mi stati i šaltati.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
rastaviti, očistitit, razraditi...prošli tjedan svojeg sam moral isto tak obnovit...nula kuna, tri ure posla...
 

frenki1012

Član
Tu od
16 Sij 2018
Poruka
91
Ekipa, imam problem na radilici, Goldoni 14ks, dosjed kajle, ako sam se dobro izrazio, bi li se to moglo zavariti, zapuniti pa da tokar napravi novi žljeb? Vaša mišljenja.
Ako budem minja radilicu, mora li biti original lombardini ili može biti zamjenska? Pitam jer original košta...
24034
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Za početak, odgurati MTK na otvoreno, gdje se nemaš kam zaletiti i gdje smiješ pustiti frezu u zemlju.
Ušaltati u prvu brzinu i uključiti frezu.
Nek pomoćnik drži pritisnut kuplung, a ti startaj motor. Pazi, MTK će krenuti naprijed!!!
Dodati malo gasa (da se motor ne ugasi) i sa stisnutim kuplungom spustiti frezu u zemlju.
MTK bi trebal stati, a kuplung odvojiti. Probati pritiskati- pustiti kuplung.

Ako to ne uspije, onda rastavljanje.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Tako je moj otac puknuo kućište mjenjača :hahah:
Priča ide ovako...i njemu zalijepilo ali je bio spojen na prikolicu, i stavio je šipku kroz otvore na felgama upalio ga sa stisnutim kvačilo i traktor je krenuo šipka je došla do kućišta i lamela je odvojila ali je i kućište stradalo...to je bilo jednom inače je ta metoda palila hehe
 

ALEN

Novi član
Tu od
20 Ožu 2020
Poruka
1
Kako promijeniti vođice i ventile na Labinprogresu LA300?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Strpljenja...
- Skineš glavu
- Izvadiš ventile
- Izprešaš vodilice
- Uprešaš nove
- Ubrusiš ventile
- Poštelaš zračnost ventila
- Prišarafiš glavu
Eto...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,451
Ekipa, imam problem na radilici, Goldoni 14ks, dosjed kajle, ako sam se dobro izrazio, bi li se to moglo zavariti, zapuniti pa da tokar napravi novi žljeb? Vaša mišljenja.
Ako budem minja radilicu, mora li biti original lombardini ili može biti zamjenska? Pitam jer original košta...
View attachment 24034
To daj kalimeru da uredi i bit će ka novo
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Reklo bi se da imaš lufta u klinu di se prikolica kači? Eto vidis da rudo ne treba dirat, nekad je najjednostavnije riješenje dovoljno, izgleda dobro sad ju moraš nakrcat(y)
 

Mirsad

Član
Tu od
21 Ožu 2020
Poruka
92
Imam problema sa labin progres stari tim iz 85 godine motor lda 450, na leru baca bjel dim pod gasom isto ne trosi ulje,to sam primjetio danas dok sam frezo,prije je na leru malo bijel dim a kad stisnem gas crn a sad isto u obadvoje,kad sam skoro bio zavrsio iz auspuha su mi izbacbacile varnice pa sam ga ostavio da se ohladi do ceg je
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
65
Reklo bi se da imaš lufta u klinu di se prikolica kači?
Ima nešto malo lufta, ali u rupama za klin na priključku koji se steže na mtk, vjerojatno nije bilo podmazivano pa se vremenom ižuljalo. Imam izrezane pozicije za novi priključak samo trebam uštimat i povarit sve.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Vidim po slici i polažaju freze i prikolice jer kad je sve uredu to bude u livelu, meni je jednaka visina kad stavim prikolicu, a ove lampe si stavio iz estetskih razloga ili mislis i kroz noc vozit hehe
To su loše radili odnosno loše osmišljeno jer je to kratak utor i bolcen, ja sam na svome napravio na prikolici duži ženski dio i tokario bolcen i nikad nije razluftalo se a vozio je puno prikolicu, samo za takvu igru bis moro mjenjat odnosno radit novi prihvat na frezi i varit na okrenoj rudi novi zenski dio...
 

vduspara

Član
Tu od
13 Srp 2019
Poruka
65
Svakako taj dio moram prepraviti..
A lampe su LED na baterije, trebalo mi je neko privremeno brzinsko rješenje jer me par puta uhvatila noć na povratku iz vinograda a imam 5km za voziti se.
Nije nešto naročito da obasjava, vidi se dovoljno, ali makar me vide u susret, imam i poziciju na baterije samo je trenutno na prikolici koju sam koristio prije. 😁😁
U planu je akumulator, a onda i prave lampe i pozicije. Kad već idem u promet nek bude onda kako spada. :D
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Ja sam kupio za 115 kuna zadnja svijetla na magnet sa trokutima i gotovom instalacijom...a dobro kad ga ubodes na frezu za 10-15 min si doma, ja ga po cesti kad je bio prazan nisam ni vozio drugacije nego na frezu jedino ti imas kardan od komada ako je van centra moze ti zeznut nesto, meni se vrti samo kriz u zglobu drugo je fiksna osovina
 

Najnoviji postovi

Na vrh