• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Labin Progres servis i održavanje

S

staffmen

Guest
to kaj si nabrojao niti nisu kvarovi.
Kaj se ulja tice kod mene se mijenja svako proljece i tocim samo valvoline. Ponekad 2 put godisnje ak vise radi. A radi sve vise :D
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Pozdrav ekipo!

Od danas sam i ja ponosni vlasnik labinprogres mkt-a i to najjačeg modela ss 14 ks. Stroj je u dosta zapuštenom stanju ali sve funkcionira. E sad imam 101 pitanje zašto, kako, kada, gdje itd... Prvo i najvažnije: koje ulje ide u mjenjač i prijenos od freze? Gdje nabaviti gumene djelove: manžete mjenjača, kvačila i one gumene držače za haubu? Tolko za sad, sutra ga kompletnog perem pa budem videl kaj još treba složiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
HIpenol 90 , hipenol 90 , agro dom (googlaj).
Ne trudi se previše oko gumenih djelaova jer su užasno nekvalitetni i ne izdrže više od 1-2 sezone .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Pozdrav ekipo!

Od danas sam i ja ponosni vlasnik labinprogres mkt-a i to najjačeg modela ss 14 ks. Stroj je u dosta zapuštenom stanju ali sve funkcionira. E sad imam 101 pitanje zašto, kako, kada, gdje itd... Prvo i najvažnije: koje ulje ide u mjenjač i prijenos od freze? Gdje nabaviti gumene djelove: manžete mjenjača, kvačila i one gumene držače za haubu? Tolko za sad, sutra ga kompletnog perem pa budem videl kaj još treba složiti.

kolega!
kad ga več sređuješ pogledaj mu kava su kardanska veatila jel je mouće da su i na njima semerinzi otišli a i nije loše malo rukom prodrmati vratilo ( kardansko) da možda i oni nemaju lufta tj. da ležaji nisu otišli na njima jer nisu skupi a več kad mjenjaš bolje je promjeniti
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,669
Pozdrav ekipo!

Od danas sam i ja ponosni vlasnik labinprogres mkt-a i to najjačeg modela ss 14 ks. Stroj je u dosta zapuštenom stanju ali sve funkcionira. E sad imam 101 pitanje zašto, kako, kada, gdje itd... Prvo i najvažnije: koje ulje ide u mjenjač i prijenos od freze? Gdje nabaviti gumene djelove: manžete mjenjača, kvačila i one gumene držače za haubu? Tolko za sad, sutra ga kompletnog perem pa budem videl kaj još treba složiti.

hipenol 90,za mjenjač 3 litre,a za frezu 0,5 litara....
a gumene djelovi,kako kaže puknuti,agrodom ili entrada,a za motor imaš masivu...
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Evo mene ravno iz garaže di se veći dio dana borim s mkt-om. Hvala za informacije! Na motoru sve očišćeno, oprani kompletni sistem ubrizgavanja i ostale sitnice. Otvoril sam mjenjač i tu bude malo igranja jer je glavna poluga mjenjač poprilično pojedena. kakva je situacija s rezervnom? Kolko je nova? I za kraj kakve su kočnice na stroju s obzirom da ih nemam? Prema konstrukciji pretpostavljam da su pojasne izvan kućišta? Teška je mrcina ko sam vrag . Onaj mali od 8 ks je igračka prema ovom. :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo mene ravno iz garaže di se veći dio dana borim s mkt-om. Hvala za informacije! Na motoru sve očišćeno, oprani kompletni sistem ubrizgavanja i ostale sitnice. Otvoril sam mjenjač i tu bude malo igranja jer je glavna poluga mjenjač poprilično pojedena. kakva je situacija s rezervnom? Kolko je nova? I za kraj kakve su kočnice na stroju s obzirom da ih nemam? Prema konstrukciji pretpostavljam da su pojasne izvan kućišta? Teška je mrcina ko sam vrag . Onaj mali od 8 ks je igračka prema ovom. :mrgreen:
Kj ima okrene ručke ili ne?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
295
Svaka čast na brzim odgovorima :partyman:. Mislim da je stari model, hauba se otraga prima s one dvije gume. ručke se ne okreću, mogu se samo malo zakrenuti da se ne gazi po frezanome. da mislim na polugu kojom se biraju brzine. Gledam malo po forumu pa sam našel kak izgledaju kočnice. Kupil sam ga od gazde koji ga je nabavil novoga ali je sam napravil nekakve ogromne željezne kotače ( srce je od nekakvog kamionića, teški i glomazni al zato netreba uteg :) . E sad još pitanjce u vezi boje, dali postoje kakvi kodovi ili odokativno? Koja im je poanta farbanja motora u svjetlu a getribe u tamno zelenu?

Evo novog stanja: Lageri su dobri, promjenil sam samo onaj srednji na gornjoj osovini. semeringi novi, sve oprano i danas ide kompletiranje. Pohabani djelovi navareni i obrušeni itd.
 
Posljednje uređivanje:

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
dobar dan,imam frezu labin progres staru 20-setak godina mislim da je snage 8ks i radila super do neki dan sada me muči što nema struje na svječici,rastavljena očišćen magnet ali nema struje?molim pomoć,hvala
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
s elektronskom pločicom,koliki zazor treba biti izmebu magneta i pločice 0,5 mm?ali mislim da je problem u onoj kutiji gdje je gumb za gasiti,jel nema struje na kablu,koliko to košta novo ili polovno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dafija89

Član
Tu od
5 Ožu 2012
Poruka
41
Need HELP!?
Pilikom skidanja poklopca ručica od ivertera se nalazila u položaju crvene strelice, poslje kad sam opet stavio poklopac nazad postavio sam ju u položaj zelene strelice. Dal treba to tako biti ili ne. Dal je to imalo utjecaja na iskakanje invertera, tj da je ostajao bez pogona prilikom rada?

Slika:




Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,943
Na mjestu zelene i treba biti.
 
Z

zeljo2

Guest
s elektronskom pločicom,koliki zazor treba biti izmebu magneta i pločice 0,5 mm?ali mislim da je problem u onoj kutiji gdje je gumb za gasiti,jel nema struje na kablu,koliko to košta novo ili polovno?

onu zicu istekaj sa elektronike na taj nacin ces znat dali nevalja prekidac za gasit ili je ta zica u prekidu
 

Vučko

Član
Tu od
14 Svi 2011
Poruka
105
onu zicu istekaj sa elektronike na taj nacin ces znat dali nevalja prekidac za gasit ili je ta zica u prekidu

Freza složena nije prekidač za gašenje radio,hvala na pomoći:D
 

rkireta

Član
Tu od
12 Velj 2013
Poruka
35
Kupio sam MTK Labin progres 8ks pa bi napravio mali servis odnosno izmjenu ulja; molim stručnjake da mi kažu kakva ulja i koliko ulja ide u getribu i motor...


 
S

staffmen

Guest
getriba oko 1.5 l hipenol 90. (imaš mjerač)
Masina oko 0.7l motorno ulje. Kod mene je valvoline 10w40
 

Najnoviji postovi

Na vrh