• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Priključci se rade u Srbiji, i ja sam se iznenadio kada sam na frezi pročitao naljepnicu.

Mislim da se samo mtk sklapa kod nas, a motor je ionako iz Italije.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Samo jeftinija radna snaga,što jeftiniji proizvod da se više zaradi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
TPS je kupil tvornicu u Novom Kneževcu i zato je dio proizvodnje tamo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Bila prilika dao 400kn za njih nadam se da ce bit sad lakse vadit krumpir i orat, planiram stavit i cca 50 kila utega na svako kolo pa onda probat kako ide
58FAF1EF-0569-4034-A8DF-0B7D75EA7F15.jpeg
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Pozdrav svima, registrovao sam se jer imam nekih pitanja oko motokultivatora. Oko poljoprivrede ne znam nista ali malo bih poceo raditi iz hobija. Kupio sam prije 10ak dana mali Goldoni i striznu kosu, sad prevrcem oglase da nadjem frezu, medjutim nalazim samo za 14ks Labin/Goldoni. Dal mi pase ta sto je za 14ks i pasu li mi od nekog drugog proizvodjaca prikljucci? Na moj Goldoni je ugradjen nov kineski dizel motor 178f ako sta znaci po pitanju freze
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
I sam imam isti problem: tražim frezu za Mondiala.
Ne, ne paše od Super Specijala. Pađe od starijeg Goldonija, dok novi imaju drugačiji prihvat.
Kama/Kipor 178f je nekih 5...6ks.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Da, 4.4kw, u Bosni se prodaju pod 8ks :)
Hoce li uopste moci tjerati frezu?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
hoće ali ga treba tjerat. inače ti motori nisu uopće loši,ovisi koja firma. Ja sam također ugradio na MAB frezu ,prije je bio od 8 ks lombardini orginal a sad je ovaj kineski. motor je slabiji po spec ali radi skroz ok,lakše se pali i baš dobro radi.nemam zamjerke
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Nagledao sam se svakavih krseva a ovaj je bio pristojan, ima inverter, blokade, primicanje/odmicanje tockova vijkom i taj nov motor, usminkan za prodaju, ofarban...
Nisam ga htio propustiti i dangubiti dalje, trava bila metar i jace i pazarim ga, sta je tu je sad
Znaci strogo mali labin ili mali goldoni freza i nista drugo, jel imt ne pase, djeluje mi slicno na slikama prikljucak, bar one rupe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ak ima širenje kotača vijkom, onda bi trebal biti Goldoni.
Za osjećaj "snage" važna je momentna krivulja motora. Taj bi trebal imati najveći moment negdje oko 2500 o/min. Nema ga svrhe vrtjeti iznad 3000, jer mu moment pada, panude samo više trošil.
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Da, Goldoni je, naljepnice je imao Labin progres jer se valjda tako lakse proda. I ona rucka mu je do pola zelena a onda gore kao silver. Nego, sta cu za frezu? :)
 

Prilozi

  • IMG_20210627_133826_0.jpg
    IMG_20210627_133826_0.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 19

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032


Mislim da ti ove pašu...mislim da su ti manji goldoniji imali na kotačima šaraf ili niti nemaju mogućnost isključivanja blokade al čini mi se da ima ono za obrnute brzine...A ja sam moga danas malo uredio za vađenje krumpira i moram priznat da je ogromna razlika uopce ne osjetim da radim freza odradi sve sama, ovako mislim i orat sa njime...zeljezni kotači i cca 35-40kg utega po kotaču... 20210709_190349.jpg 20210709_202106.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh