• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Večerr ,prikolica od labin ss,original njegova,neće da mi radi kočnica,sajla je u redu,dugo je stajala pa možda je od hrđe,stavio vd al isto neče,polugice na kolima neće ni naprid ni nazad,sajla je labava pa kao da je neče te polugice vrate,berba je u pon pa mi triba prikolica. :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Blokirala ti je osovina koja ode od poluge da excentra (koji otvara ferode). Probaj malo sa čekićem po poluzi lijeva - desno + WD, ako ne ide trebat će skinuti doboš i sve razraditi.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Fala na brzom odg,jel problem raskopati doboš,skinuo danas kolo pa malo gledao,ima četiri vijka s unutarnje strane,ključ 13,dal to triba skidati
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
Doboš ti drže vijci za kotač, otpustiti te vijke i onda doboš mora dole. Tu će biti malo sexa, (zapečenost na glavčini), malo ošmirglati glavčinu, naWDdejati, i onda polako sa čekićem kuckati sve okolo po dobošu, ili neki izvlakač (koji bi uvelike pomogao).

Ovi vijci iza za ključ 13 (oni drže poklopac, njih ne treba otpuštati).
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Jel samo doboš drže te vide od kotača,sad sam na poslu pa ne vidim al jučer kad sam skinuo kotać nisam mogao skinuti doboš,jel ga još nešto drži
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,682
Jel samo doboš drže te vide od kotača,sad sam na poslu pa ne vidim al jučer kad sam skinuo kotać nisam mogao skinuti doboš,jel ga još nešto drži

Kod mene ti drže još i 2 imbus vijka
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Kod mene je osim ta četiri vijka od kotaća isto još tribalo odvidati jedan vijak s imbusom i još jedan s kacavidom,tek onda je uz kuckanje s ćekičem skinut poklopac doboša,našpricao sve s wd i sad kočnica radi,najviše je zapekla ona poluga što vodi do doboša,možda nisam ni tribao rastavljati doboš,tu polugicu na ulazu u doboš skinuti i podmazati i to bi bilo to
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
To što ti nazivaš "klinčić" je zatik, treba ti jedan izbijač (ili nešto istog promjera) i izbiti ga.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Jedno kolo sam uspio napraviti ,sad pokušavam drugo al ne ide pa ću probati izbiti taj zatik

Popodne napravljeno i drugo kolo,nisam izbijao zatik,skinuo pakne pa papagajkama razdrmao tu osovinu što je zapekla,prije toga je natopio s vd i evo sad koči ko nova,hvala istrijanu na pomoći
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

insomniacro

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2015
Poruka
137
Kojih su dimenzija originalni metalni kotaci (za oranje) za superspecijala?
I kakva su vam iskustva s ovakvim plugom?
Rahljivac-R-5.png

Treba mi da jedanput godisnje malo "razbijem" zemlju da je lakse frezati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
S tim nebuš razbil, jer to je površinski kultivator za uništavanje trave po okopavinama.
Promjer željeznih kotača za SS-a?
Ako su gume 5,00-12, onda je vanjski promjer (s ripnama) 22", odnosno 56cm. Obruči mogu biti promjera 48cm + ripne 4cm.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,108
S onim plugom nećeš ništa napravit,jer on radi samo u rahlom tlu(isfrezanom)
Ja sam ga jedne godine posudio od susjeda da probam i sav se izdeformirao.
Tako da na to zaboravi :mur:
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Nedavno mi se izgubila ona mala osovinica od imt kose što se spaja s mtk,mtk je labin ss,kupio u entradi drugu i montirao al sad kosa neće da radi,kad skinem list od kose onda kosa radi,tj kocka normalno radi,što bi moglo biti jel zna netko
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,661
List kose ti je prezategnut, otpusti one vijke koji drže papučice (ispod njih imaš one tanke limove za podlagat) i sa njima šteluješ zračnost kose.
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Probao danas to uraditi al opet neće,gledao dal zapinje negdi al nisam mogao viditi,kad probam kosu dok je namontirana malo rukom da pomaknen livo desno i nema šanse da je pomaknem,a nekad sam to radio bez problema,tako je i oštrio,pomicao je lako al sad nema šanse da je pomaknem rukom,i kad skinem kosu tako i kocku nemogu pomaknuti a nekad je to lako išlo,to spominjem onako možda neko zna dal to ima veze sa time što me mući,pisao sam več da kocka radi normalno kad skinem list s nje
 

Najnoviji postovi

Na vrh