• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
A da li treba da operem menjač jer ima zemlje po njemu, a taj deo oko šrafa je baš uzak i ne može da se očisti kako treba?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Znam, ali ja bi probal tuckati, i navoj u plastici se bu malo pritukel, naravno da treba biti nježan.

A jel šipka mjerača metalna?
je

Oko onih poluga za blokiranje diffa i uključivanja kardana,postoji mogućnost da ne dihta dobro pa će ti voda ući u mjenjač,
kao što je kolega Puknuti napisao ne moči ga bez potrebe,kao što je muhač već napisao samo ga ispuši sa komprimiranim zrakom
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Ne može da se odvrne šraf za ulje... ne znam čime više da probam. I oni ga namestili na najnepristupačnije mesto. Ako fali ili kad menjam, jel tu dosipam? Kroz taj otvor?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Ne postoji "ne može",sve se može,samo treba savladati tehniku
Ulje se nalijeva kroz taj otvor

kao prvo kupi si novi čep
Kao drugo napravi si mjesta za vodo kliješta
Ako neznaš kako skini ona 4 šarafa koja drže ručke i makni ručke,ulovi sa kliještima za onaj dio čepa koji je veći i gdje još viri navoj,(pazi kako okreneš kliješta da se zubi ukopavaju)stisni muški i odvrni,ima još načina,ali pokušaj prvo sa ovim
 

dalmatin

Član
Tu od
27 Lip 2018
Poruka
48
Mogao bi vrući vrh širokog odvijača odozgo utopiti u plastiku, a kad se plastika ohladi probati odviti (u pravu stranu).
ili probati postupak sa jako zagrijanom "gedorom".
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Nije,na navoj je ,samo je konusni i plastični,i zna biti problem kad ga netko ko sivonja stegne
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
A da nije taj čep samo nabijen sa gumenim prstenom?
Otvarao sam onu gumu kod kvačila. Nema ulja, malo se sija po dnu ali kao da je namazano uljem, a nema da curi ili da je tečno...

Ja sam uzeo labina sa okretnim ručkama da bih mogao da kosim njime. Sad sam shvatio da on ima blokadu ubacivanja u rikverc kada je kardan uključen. To znači da nijedan priključak ne radi kada se ručke okrenu... U čemu je fora? Fabrika prodaje kosačice koje ne mogu da rade jer ta ista fabrika blokira rikverc kad je kardan uključen...
 

Prilozi

  • IMG_4728.png
    IMG_4728.png
    175.5 KB · Pregleda: 10
  • IMG_4724.jpeg
    IMG_4724.jpeg
    49 KB · Pregleda: 10

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Evo šta sam našao i koji filter ide na moj labin
 

Prilozi

  • IMG_4742.jpeg
    IMG_4742.jpeg
    48 KB · Pregleda: 12

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Sad još samo moraš izvaditi svoj mjerač....
Ja bi za početak nabil gore onaj kvadratni dio od nastavka gedora 1/2 cola.
Rekel je Puknuti da paše ključ 14, a kvadrat je oko 13 pa s obzirom da je čep več jako poglodan možda prođe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Možeš.
Samo moraš okrenuti kotače na drugu stranu 🤭 :ROFLMAO:
@bane1978, ono je bila šala.


Inače, neki drugi tipovi MTK imaju blokadu vezanu ili za smjer ručki ili za vrstu priključka ;)
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Probao sa kockom od gedore, baš je legla kako treba, ali neće, uvija se plastika i ništa. Probao bih sa vrućim šrafcigerom, ali teško da će i to...
Ideja mi je da napravim mali uređaj kao za odvrtanje filtera na autima. Uzmem usku cev, kroz nju provučem sajlu i omču prebacim na onaj donji deo šrafa. Na drugoj strani zategnem sajlu i odvrćem. Da probam...
Ovako nešto samo sa sajlom i cevi
 

Prilozi

  • IMG_4749.jpeg
    IMG_4749.jpeg
    3.2 KB · Pregleda: 1

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Probaj pa javi dojmove,ali mi se čini uzalud vam trud svirači jer nema zajedanja u plastiku
Po meni rolcange rješavaju stvar bez puno kemijanja,jer se jedino one zajedaju u materijal
 

Najnoviji postovi

Na vrh