• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
Super, hvala. Nagovorio prijatelja da kupi 178f da se ne pati vise sa benzinom pa da mu rijesim i to da ne curi
Trebam li lijepiti vanjsku stranu cim ili dovoljno dobro i sam drzi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A kaj budeš s 5 ks?
186 je prava mjera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Zar to nije u kategoriji malo koji?

Isto tak bi mogli reči da malo koji nema poklopac semeringa.
Nedavno smo imali raspravu o semeringu pogona sajle i tam je jedan od tih malo kojih. Na raznoraznim kučistima kroz koja ide osovina a u njima je ležaj.
Teško je reči na koju stranu vuče omjer
 

west

Aktivni član
Tu od
9 Srp 2021
Poruka
151
A kaj budeš s 5 ks?
186 je prava mjera.
Bice pretezak, onda mora otezavati malcer ako stavi 186. Ja imam 178 i cim je brdo propinje se malcer sa 186 bi morao ici teg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Rekli smo isto samo.drugim redosljedom pisanja...

E sad zašto..zato jer je uz mene bio kolega koji je bio zaluđen spacekina i ami 6 vozilom..a on ima R nasuprot 1 brzina ,upravo zato da kod parkiranja nemaš traženja rikverca kao kod današnjih auta jer je rikverc uvjek negdje "iza"

Guraš mjenjač samo ravno ..a sva ostala koncenttacija može biti usmjerena na ostale potrbe.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Primetio sam da mi je na spoju menjača i motora masno, baš posted kvačila. Nije ni moror ni menjač. Otkud uopšte ulje u kvačilu? Nije od goriva, kad obrišem opet se pojavi crna tačka kod šrafa otprilike.
 

Prilozi

  • IMG_4711.jpeg
    IMG_4711.jpeg
    28.4 KB · Pregleda: 11
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
Može biti iz mjenjača ili motora
Vjerojatno je iz motora
A točno ćeš znati kad skineš motor
Odvrneš ova 4 šarafa,skineš sajlu gasa i povučeš motor prema naprijed
pa ćeš vidjeti sa koje strane ulje dolazi
Samo pazi jer je motor dosta težak da ne bude bum tras
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Ma neću da diram ništa, baš je mala kolicina da bih rasturao mašinu. To je bukvalno tačkica kao vrh šibice. Kontrolisaću nivo ulja i to je to. Pa ako se pojača onda teram kod majstora
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Prije će biti da je koja kap ulja iz motora, po zvonu korpe ga raznosi unutar kućišta.
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
166
Kako da dotegnem prednje kočnice? Ili one ne mogu da se dotežu pošto sam video bar 10 labina i ni na jednom ne rade. Meni desna radi dobro, a leva ne koči
 

Najnoviji postovi

Na vrh