• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator LABINPROGRES

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Ja imam napravljeno da kad oduzmem gas da se ugasi motor,to sam naslijedio od bivšeg gazde. Jednom mi to spasilo nogu u oranju,išao u rikverc i pukne sajla,pričepilo me za stup,oduzeo gas i odmah crkla.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,093
Bilo gdje osim na velikoj nizbrdici,kad oduzmeš gas i prikočiš ugasit će se.
Ako nije mjenjač pod velikim opterćenjem samo oduzmeš naglo gas i povučeš ručicu iz brzine i bez kvačila,a pogotovo kad je ugašena možeš sa mjenjačem ,bez kvačila radit šta god oćeš
 
  • Like
Reactions: ZJ

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,671
Samo se moraš naviknuti da kad staneš da pripaziš na ler gas,stvar navike
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Da li je vožnja na frezu (zadnji pogon) projektovana od strane proizvođača i bezbedna je po mašinu i vozača ili je to narod sam otkrio i video da može i počeo da koristi rupu u projektovanju?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Praznu možeš ako je dobro centriran kardan, zavisi kakav zglob imaš, ja po cesti nisam drugačije praznoga ni vozio nego uvijek na frezu
 

Mil_Ko

Aktivni član
Tu od
3 Lip 2023
Poruka
165
Ja labina uglavnom koristim za
kraće vožnje, dovoljno mi je brz i u 2 brzoj. Sviđa mi se što i u drugoj brzoj ide uzbrdo lagano i na pola gasa. Takođe primetio sam da 200-300 kg tereta ne oseća, kao da je prazna. Sad imam jednu rutu asfaltom 10 km...
 

Patrik Franić

Novi član
Tu od
22 Srp 2023
Poruka
16
Ima ko ideju di kupit alnaser i zubčanik zamašnjaka za acme adn 54w. Motor već ima predviđeno mjesto za alnaser pa oni plehovi ne trebaju. Našao sam ih kineske po 400e, neznam jeli to pre skupo, a i rađe bi kupio nešto naše, iz nekog servisa ili tako nešto
 

Patrik Franić

Novi član
Tu od
22 Srp 2023
Poruka
16
Oko 28, koji milimetar vise. Pito sam u drugom forumu, reko mozda ce u ovom neko znat nesto vise
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti motori su kod nas dosta rijetki..
Ima ko ideju di kupit alnaser i zubčanik zamašnjaka za acme adn 54w. Motor već ima predviđeno mjesto za alnaser pa oni plehovi ne trebaju. Našao sam ih kineske po 400e, neznam jeli to pre skupo, a i rađe bi kupio nešto naše, iz nekog servisa ili tako nešto
Misliš na rabljeno?

Probaj istrazitina koji sve motor paše taj anlaser..

Kako planiraš riješiti alternator?

Za 400 e je anlaser i vijenac?
 

Patrik Franić

Novi član
Tu od
22 Srp 2023
Poruka
16
A trazim kakvog got, nije bitno jeli rabljen ili nov

Probavam naći na koje motore sve paše, ali na svakoj stranici kaže drugačije a i naručio sam neki za 80e i piše da je za taj motor a nije paso.

Alternator imam s tamića, propaso sam ga nekako
Da, 400e,jeli to puno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh