• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator MIO Standard Honda F-500

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Motor bi trebao biti kao i na f600/620, a razlika je što ovaj f-500 ima mjenjač sa dvije brzine naprijed, a f600 tri.
Ako ti netreba za transport, dvije brzine su dovoljne za sve poslove.
Trebao bi biti opremljen sa prednjim i bočnim utezima.

Svi honda mio-motokultivatori su jednostavni i izdržljivi, i ako se ne preopterete mogu dugo bez kvarova.
Svi kvarovi koje sam imo sam ja prouzrokovao, a o tome na što treba pripaziti kod kupnje, će ti reći kolege forumaši sa više iskustva.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ulje u mjenjač ide 1,1 litara (15W40 Super 3), a u motor 0,6 lit. (10 W40 - ako radi u temperaturnim uvjetima od -10 do +15 stupnjeva celzijusa, ako radi od +15 da +35 stupnjeva celizjusa onda ulje sea 30 ili 15 W40). Mtk izgleda kao nov i ako je sve u redu, svakako bi se trebalo odlučiti za kupnju. Što se tiče vrijednosti tog mtk nezahvalno je procijenjivati, jer je vjerojatno da se cijene razlikuju od Bosne da Hrvatske. Koji je odnos KM naspram Kn (koliko 1700 KM = Kn ?).:icon_sad:
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Evo ovak freza je zbilja u extra stanju danas sam frezo sa njom i stvarno je jaka iako je bilo mokro.Zadnja cijena je 5500 kn sa kopacicom,zeljeznim gumama,plugom za krompir i spartac za travu(meduredni).
E sad covjek kaze da je u mjenjacu hipenol 90 dal to valja i da ne zaboravim god je 2008 i zbilja je ocuvan.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Cijena je realna pošto je očuvana honda, ulja u motor bi trebalo ići 0.7 litre, imam uputu za održavanje za taj motor.
Ulje u mjenjač ide motorno 15-40, samo zbog otpora u mjenjaču, hipenol mu oduzima snagu osobito kad je hladnije vrijeme, jer je onda hipenol još gušći.

To je motor g-200?
Internet me nešto zeza, pa nemogu povečati sliku.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
To je dobra cijena sa svim tim priključcima. Kad se uzme u obzir da samo novi motor Honda GX 160 košta 3612,00 kn. :wink:
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
726
Niste dobro procitali oglas. Cijena je samo za stroj. Pogledajte broj pregleda oglasa. Preko 1400. Bio sam kod tog tipa prije pola godine. Covjek se bavi preprodajom. Uvijek ima 400 i 600 modele i sve prikljucke. Uvijek vrti iste slike a ima druge strojeve.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Moj komentar iz prethodnog posta se je odnosio na onu ponudu iz Pik-ba.
 

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Ja bi samo napisao komentar na ovaj tvoj post, kako si primjetio slučaja
da na oglasniku ima uvijek iste slike, a kad dođeš nešto je drugo u pitanju.
I ja sam jednom tako naletio,
izgleda da oni koji se time bave upravo idu na psihičku foru,
odnosno računa s time da kad si već doputovao da vidiš nešto,
da ćeš onda lakše i kupiti.
Njega ne zanima komentar što sam se ja vozio 100 km
a to što vidim uopće nije ono sa slike iz oglasa.
Da ne kažem koliko sam vidio oglasa gdje netko napiše
"stanje super ili očuvano", a ti sa slike vidiš, naprimj. kosilica
da ne samo da je razvaljena, već da je toliko hrđava da
ju ni bog više ne bi složio da radi.
Al uredno je na oglasniku "stanje očuvano".
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Eee to se meni danas desilo presao 300km a ono prc milunka
Ali sam pazario onu prvu uskoro slike ponosni vlasnik:8):
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Hvala jel i ti posjedujes frezu

Danas kad sam mijenjao ulje u motoru,vidio sam da ima jos nekakav cep ispod cilindra tj. isti cep kao i gdje se sipa ulje za motor i mjenjac u samoj sredini motora za sto je to.Kakvo ulje ide u mjenjac :(shake):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
To bi trebao biti drugi čep za sipanje ulja u motor, na zadnjoj strani motora ispod auspuha.
Taj se motor koristi za više vrsta strojeva, i kad se nemože doći do onoga sa prednje strane, onda se koristi taj drugi čep.

Ulje za mjenjač , več smo rekli da ide motorno 15-40, može i traktorsko za motor 1.1 litra ili do čepa.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ma dobio sam ja knjigu uz njega al ne pise nigdje kakvo ulje ide u menjalnik,pise da ide 1.1 otkud motorno u mjenjac zar ne bi trebalo ic kakvo gusce.:(think):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Pa skoro na svakoj stranici piše koje ulje ide i opet po podkradaju pogreške. U ovaj model F500 valjda ide količina ulja 1,1 l za mijenjač ! :confused:
# dlesa18 Na brzinu si ispravio od 3,5l u 1,1 l (tebi je na pameti samo F620) a kako i ne bi bila kad je pravi stroj.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Gdje nabavljate dijelove za miju treba mi remen ima li sta u osijeku jel posluje eurometal jos u osijeku a za motor nadam se da ima u hongoldoniji.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ja tražio u Borovo trgovini original remen, ja došao a trgovina zatvorena, nisam imao vremena istraživati što je sa trgovinom.
Moram si kupiti jedan remen za rezervu, jer ovaj iz Trgoagencije kad pogonim vučnu frezu brzo strada, za ostale priključke je dobar.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Moja je f-620, top model Honde, hehe.
Ima u svim poljotrgovinama, 17x925 La ili original 16.7 x 896 Li čini mi se.
 
Na vrh