• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator s roto kosom?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Slaba korist od zamašnjaka, ak ga nema kaj okretati.
Da se sad ne nadmudrujemo, brzohodniji motori imaju manji zamašnjak, jer im akumulirana energija raste s kvadratom brzine.
Ovi veći motori poput LD 450/510 se vrte 3000, dok se ovi do 400 cc vrte oko 3600. Znači da im za istu zamasnu energiju treba 40% manji zamašnjak.
Zato se s velikim SS radi na 2000u/min, a s malim na 2500...

Ali to ionak znaš :)
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Evo i mene opet
Jedan dan se nisam javija i pogledam temu a ono vi raspraviste sve!
Prvo da zahvalim primorju40 na slicu njegove kose, onda svima što ste se uključili u raspravu a najviše tebi ZJ. Zbilja znaš znanje
Ja bi samo ponovija da ako netko ima (i ako je na prodaju) zanon 600 za manji MTK nek stavi sliku da ga vidimo
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Izgleda da ga nema više.vjerovatno je prodan jer ga ne otvara...
Znati ću više sutra (jer sad sam na poslu) a doma sam oglas spremija u bookmarkse

Prodan ili izbrisan kaže njuškalo...
 
Posljednje uređivanje:

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Dok ne nađem roto kosu dajte mi jos par savjeta:

Pogleda sam i ovaj moj MTK ima gume od save 5-10'- 17
Ja sam mislija da su mi gume čak od 12 cola jer izgledaju dosta veliko.
Sto mu je ovaj zadnji broj 17? kakva je to oznaka jer još nisan vidija takve?

I da li su mi potrebne neke manje dimenzije guma (8 cola) za košnju roto kosom ili je i ovo sasvim adekvatno?
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Pozdrav ljudi
Evo mali update. Od naše zadnje prepiske prominilo se nešto - naša sam kosu i to zanon zra 700. Polovnu ,naravno.
Čisto onako par riči laičkih: kosa je gotovo nova u super stanju, tako izgleda i nadan se da će se tako i pokazati u radu...
Prije par dana sam napokon uhvatija nešto vrimena pa sam se odlučija poigrati malko i probati kositi.
No naiša sam na par problemčića- vezano za MTK.Sajla za okretanje volana
nije radila pa sam je mora minjati.A i ostale sajle su bile ili prekratke ili nikakve pa sam ih morao minjati.Tako da napokon sada mogu okrenuti volan.
Zatim sam stavija kosu,što je išlo nešto teže što zbog njene težine ,što zbog mojeg nevještog rada. A kasnije sam je jedvo odspoijajer je sve u knap.
Dakle nakon ovolikog teksta,evo pitanja- da li je poželjno staviti onaj nastavak kao i kod frezanja i koliko ću i što dobiti ako stavin manja kola (sad imam od 5") ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Nemoj stavljati produžetak.
S manjim kotačima ti bude sporija. Probaj ovak, pa ak bude i u prvoj prebrza, onda mijenjaj kotače. Nego, neće li karter strugati po travi, jer mali kotači snižavaju stroj za cca 5cm?
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Sad sam tek vidija da sam u postu ranijje pogrešno naveo.Dakle,kola su mi trenutno 10". Mislim da sa kolima od 8" nema straha da će strugati po podu,ali ako bi se stavili 6" tada bi već bilo moguće...

Zašto ne produžetak?Zar ne bi bio bolji balans kad bi se jos malko udaljila od motora i getribe (jer ona ima samo 60 kg pa kosu diže težina motora) jer joj se težište pomakne prema naprid?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Bit će nezgodnija za manevrirati. Ne sviđa mi se produživanje radi onog kilavog prihvata.
Radije dodatno optereti kosu, ujedno bude i mirnija.
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Da li slučajno netko ima uputstva i održavanje za ovu roto kosu-zanon zra700?
Ako ima, molim da mi se javi ovdje ili na pp da se dogovorimo da ga download-am. Hvala
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
214
Imam istu takvu kosu.
Kaj će ti upute?
Provjeri jel ima ulja i šišaj.
Nakon košenja uzmi šlauf i isperi travu koja se zalijepila ispod poklopca kose.
Najbolji su ti 8" kotači jer je brzina optimalna.
Ako ti je visoka trava uzmi pola otkosa.
Jedino na kaj trebaš paziti je da kod kretanja polako puštaš kuplung.

Slikaj nož sa kosilice da vidim jel treba kakva preinaka.
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Upute? Želija sam imati sve komplet
Sad kad je kod nas počela sezona nisan baš redovan ni na netu ni na forumu pa će slike sačekati da uhvatim vrimena
Ovo za polako puštanje kvačila sam već shvatija, ali isto-hvala
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Poštovanje ljudi
Evo sezona je zavrsila i ja sam se napokon udostoija na forum logirati.
Priko lita je bilo naravno susura i strke pa sam evo teka sada stiga nesto i slikati.
Naravno nesto se malo u polju i radilo ali to gotovo i nije vrijedno spomena.

Tako sam ja danas evo po prvi puta krenija isprobati zanon kosu o kojoj sam tako puno pitao i - saznao naravno.
Pa prvo slike (nadan se da sam sve dobro upload-ao)

http://imgur.com/a/ty9Gu

I onda da nastavin sa pričom.
Dakle radilo se.Pokosilo se dosta toga.
Doduse trava nije bila visoka (iako na mistima i je) pa je islo poprilično dobro tj odlično,čak.
Ipak iskristaliziralae su se neke stvari,prva je da sam odprilike steka dojam sto u kojoj visini trave može učiniti a što ne,tj di se guši.
Kao prva stvar su kola iliti kotači. Kod mene su 10'' i tu je mali problem jer u prvoj brzini se presporo radi a u drugoje je prebrza (naravno kad se uključi inverter).Očito su ovdje stariji pravo zborili da je najoptimalnije imati 8'' kola.
Drugo je da se kosa oće prilikom košnje dizati.Tomu sam doskočija tako da sam na prednju stranu kose stavija uteg tj vriću s pijeskom. Ima li tko bolju ideju?
Od losih strana je da sam naravno odmah najetija na kamen,te su nozi dobili par zuba.Toliko o 'kontroliranom terenu' kojeg uvijek kosim.kako se kamen tamo naša-pojma neman

I u biti,to je-to.Lipo se s njom radi, lako se upravlja jer nisu kola blokirana. a potrosnja gotovo pa zanemariva.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Malo se prinovilo. Roto kosa 100cm radni zahvat. Mtk Labin SS 14ks. Pozdrav
 

Prilozi

  • RotKos 100 vs Labin 14ks 11.jpg
    RotKos 100 vs Labin 14ks 11.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 54
  • RotKos 100 vs Labin 14ks 22.jpg
    RotKos 100 vs Labin 14ks 22.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 50
  • RotKos 100 vs Labin 14ks 33.jpg
    RotKos 100 vs Labin 14ks 33.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 46

Najnoviji postovi

Na vrh