• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator s roto kosom?

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ovaj je sa slike samo za 8ks labin-goldoni. a ima adapter koji pase na labin 14ks veliki .
na njega mozes staviti uređaj ovakav kao od 8 stim dodas taj adapter i kacis na velikog .
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
ovaj je sa slike samo za 8ks labin-goldoni. a ima adapter koji pase na labin 14ks veliki .
na njega mozes staviti uređaj ovakav kao od 8 stim dodas taj adapter i kacis na velikog .

da samo je problem sta goldoni od 8 ks i 14ks imaju razlicitu rotaciju vrtnje kardana,a malcer je napravljen za 8ks goldoni,pa kad ga stavim na 14 ks onda vrti kontra stranu,tj tupom stranom kosi, e sad neznam dal mogu noz okrenut za 180 stupnjeva ,ako da onda bi mogao kosit isto.
"govorim o muta malceru na skijama", koji mene zanima,mada mislim da su oni svi radeni za 8ks tako da ih vecina ima za mene krivu rotaciju.
p.s. neznam kako izgleda taj noz ,dal netko ima sliku pa da vidimo dal se moze noz odvidat i okrenut.
hvala na pomoci ljudi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pazite samo na navoje. ako se okrene smer moze doci time i do odvrtanja vijaka koji drze noz.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
:icon_eyes:neznam za mutu ako neko ima nek stavi sliku,ovaj moj nema veze smer kako oces ide.
 
Posljednje uređivanje:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
:icon_eyes:neznam za mutu ako neko ima nek stavi sliku,ovaj moj nema veze smer kako oces ide.


evo dobio sam odgovor,muta mulcer "ovi sa skijam" moze na labin progres tps,uz poseban adapter koji okrece smjer rotacije i time omogucava rad malcera
cuo sam se s covjekom koji ga je imao i on je odusevljen,kaze prvi put malo teze ako je neravno on to sve poravna i onda ide ko metak :)
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
MTK Labin rotaciona kosa

Novi sam član pa ukoliko vec postoji tema o rotacionim kosama (ja je nisam uspija naći) molim da me upozorite i prebacite ovo tamo.

Dakle, lutajući po bespućima foruma našao sam (i pročitao) puno rasprava o strižnim kosama koje se spajaju na MTK,ali jako malo o rotacionim kosama.
Zašto je tome tako?Nekako razmisljam da su ove prije bile puno dostupnije ili nisu?
Budući da sam i sam imao strižnu kosu ranije,ali se nikako nisam našao u radu s istom-ako triba mogu i objasniti ali vec je sve receno na njenoj temi, nekako sam došao do toga da iskušam rotacionu kosu.

Kakvih iskustava imate vi koji ste s njima radili, bilo na manjim MTK-ovima 7,8 ks ili jacim 12-14 ks, modelima?
Znamo svi da su r.k. (rotacione kose) zamišljene da kose manju travu od striznih,ali kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava imate s njima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: MTK Labin rotaciona kosa

Ono kaj ti valja za Mondiala/Greeny-ja je Zanon.
Originalna je loše izvedena: ne nagiblje se, i nema jednosmjerne spojke, pa kad stisneš kuplung vuče MTK dok ne stane rotor. Muka za koristiti, pogotovo na nagibima (ode....ak ne isključiš kardan na ručki).
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Re: MTK Labin rotaciona kosa

Ja nikad čuja za Zanon, sad ću ići guglati...
Ali s ovom temom nisam mislija samo na to što bi meni pasalo.
Zbilja me interesira kako to da masu ljudi ima strižne kose a jako malo rotacione.
Ja sam osobno gleda rk55 i rk60 od labina.
Zar ode nitko nema tako nesto ili je imao, da podijeli iskustva pa da to ostane zapisano na forumu za neke slijedeće koji će tek doći
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Sad sam pročita cilu temu što si mi pokaza.
Vrlo zanimljivo i to je dijelom ono na što sam ciljao-dakle iskustva sa kosama koje nisu strižne. Ovaj rotokos je izgleda puno ozbiljniji stroj od ovih nasih labinki rk55 i rk60. vidim da nema nož vec disk.
Tako sam nekidan malo vise obratija pozornost i na malčere.
Ali mislim da su to vec ozbiljniji nastavci primjereniji većim MTk-ovima...

Bija sam se odjavija i iša istraživati zanon kose
I vidim da je to prava stvar, baš onako kako mi je i priporučeno par postova gori.

Većina stvari koja mene zanima a za koje sam vjerova da će i druge zanimati su tu.
Neke nedoumice tipa što su to malčeri a što kose-ode su objašnjene
Super.Ovaj forum je prava stvar samo triba znati di što tražiti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Re: MTK Labin rotaciona kosa

Imam nekoliko pitanja još
Da li se nekome mozda desilo da je udarija s nožem rotacione prilikom košnje o nešto tvrđe?
Meni se dogodilo da sam prilikom košnje s kosilicom na guranje naiša na željeznu šipku koju mi je netko bacio u travu-i puf... skrivija se nož i izbacila iz centra , a dobila je i radilica.Rezultat- bacija sam kosilicu jer je cijena popravka premašila vrijednost iste.
Da li je i kod rotacionih za MTK ista stvar ili oni imaju nekakvo osiguranje i ako da-kakvo?
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Re: MTK Labin rotaciona kosa

Ja sam sa malom kosilicom zakačio za parče cijevi (zabetonirano ispod trave, samo 2-3 cm virila). Polomio nož, stavljen drugi i još par godina uredno vrtila. :)
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Mene zbilja interesira kako je to rješeno kod ovih rotacionih na MTK-ovima. Dali se tu mogu desiti veće stete prilikom udara ili je to zbog prijenosa nekako amortizirano?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Re: MTK Labin rotaciona kosa

mondial;1112244... Da li je i kod rotacionih za MTK ista stvar ili oni imaju nekakvo osiguranje i ako da-kakvo?[/QUOTE kaže:
Većina roto kosilica ima nož na radilici. Em je radilica tanka i daleko je ležaj, pa zato lako dolazi do savijanjea iste. To si, vidim, naučil.

Roto kosa na MTK ima masivniji reduktor s kraćom i debljom osovinom. Osim toga, većina ima i tarne ploče, pa kad nož udari, samo nakratko zastane i nastavi dalje. Najveća šteta može biti zatupljen ili savinut nož.
Na Zanon-ovoj kosilici noževi su pomični, pa šteta može biti samo manja.
Te su kosilice puuno robustnije mod ovih s vlastitim motorom.

Ak si baš pegula, puknut će i radilica na motoru MTK (ali ne vjerujem da se to ikad ikome dogodilo radi roto kose) :)
 

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Kod mene sve što se može dogodit-to se i dogodi,ha,ha
Ma evo sam pokupija od vas iskusnijih vaša saznanja..

Gleda sam zanon kose na netu,kako mi je i preporučeno. i vidija sam da ih ima
različitih širina,te da ovisno o motoru preporučuju koju kosu uzeti
E sad u nedoumici sam glede toga
Prije sam ima motor 6ld360 i kod njega bi bez problema isa na ovu kosu od 70cm (iako je on 7,5 ks) ali sad me malo strah na ovaj motor staviti tu kosu.Iako je priključak isti a kola su 12-ce.

Motor mi je lombardini 15ld315 što je odprilike 7 ks.I koju kosu sad kupiti, jer nekako mi je preusko za kositi ova od 50 cm (a tamo piše da je ona za motore od 5-8 ks) ?
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Pa aj kad pričamo o steti ja sam skrsio ceo nosač noza o kolac drveni,e kad sam stavio disk tero sam i u kamen nozevi se vrate unutra malo zazveci idisk cisto malo odbaci u stranu, najbitnije nema stete jedino malo naostriti nozeve. istom takvom na velikom labinu ss(koju sam uradio rođaku) odseko je kolac od malina bagremov(bez ikakve stete)
e to sa običnim nozem neka havarija mora biti -najblaza iskrivljen noz-ili gora lomljenje zupčanika itd....

evo homemade verzija za SS i ostale modele:
fotografija0997.jpg
[/IMG]
fotografija1148.jpg
[/IMG]
fotografija0999.jpg
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mondial

Novi član
Tu od
21 Ožu 2015
Poruka
29
Danas sam obavija par razgovora sa prodavčima i serviserima zanon roto kose.
Rekao sam koji motor imam i zanimalo me što mi preporučaju, koji model kose.
Sobzirom na snagu motora ne preporuča zra 700. tvornički je preporuka zra 500 ali kazu da su oni vec prodavali model zra 600 i za slabije motore i da nije bilo nikakvih problema. daklee smatra da mogu ići i na taj model. Cijene modela od najslabijeg pa gori su: 6000,00 kn ; 6750,00kn i 7125,00kn
Budući da su one dosta skupe,pandan ovoj zanon zra 600 jest od labinprogresa rk60.Njena cijena je 4450,00 kn.
Odmah se okrećem rabljenima s oglasa,ha,ha...
Da li možda netko ode prodaje ili zra 600 ili rk60?
 

pimorje40

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
154
Kad sam kupovao labinca 14 green ( polovnog ) uz njeg sam dobio i dosta priključaka vecina nikad korištena :) dobio sam i roto kosu zanon 700 a vec dvije godine ceka da je isprobam - kod mene na moru je dosta neravan teren pa neznam kako bi uopce funkcionirala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Susjed već 20-tak godina tjera Zanon 700 s Mondialom na kojem je LA300 motor.
.
 

Najnoviji postovi

Na vrh