• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator s roto kosom?

dkolar

Novi član
Tu od
10 Kol 2010
Poruka
23
Kućišta getribe i same getribe su iste na sljedećim modelima:
-kosilica
-univerzal
-specijal
kosilica i univerzal imaju istu getribu i glavni prijenosnik,
kotači 4.00x12". Jedina je razlika je ta da kosilica nema mogućnosti okretanja
komadnih ručki za 180 stupnjeva.
-specijal ima istu getribu ko i ovi dva prihodni sa tom razlikom da
jer drugi glavni prijnosnik (puž i pužno kolo) i kotači se okreću puno sporije,
dimenzija guma je 4.00x 12"

Getriba univezala, kosilce i specijal se proizvodi u isto vrijeme kad i priključak roko kosa, roto malčer dolazi kasnije (mislim da u vrijeme kad se je Muta odvojila od Gorenja).

Ke se tiče strižnje kose ne znam kak se ponašaju te od 100 cm, ja ima doma 130 (a za istu neznam nikoga da bi se bunio da ne valja jer ih ima oho ho u mojoj oklici, dok su se Labinovih riješili svi i kupili IMT-ove) i ta je pokosila oho, bila je među prvim u selu i nikad problema sa vodilicama:koliko je kosa poderano lagao ti bi. Jedini kvar na njoj je bila spojka kardan u mehanizmu košnje. Ne štopa se, jedino baš akona naletiš na krtičnjak koji je 10 cm iznad zemlje...

Za roto kosu tvornica preporuča 12" kotače i oni su bili tvornički na Specijal modelima.

Muta sa brzim priključkom na cijevi su:

-kosilica
-unverzal
-specijal

stari modeli:

-kosilica rapid profi
-rapid unverzal
-rapid specijal

ubiti sve je isto, samo ja razlika u boji i komadnim ručkama.
Inače postoji ti i originalni adapteri za Mutu za prijelaz iz staroga na novi priključak i obrnuto...

Hvala ti na ovome detaljnom objašnjenju.
Moj susjed također od nedavno ima Mutu Maestral sa strižnom kosom od 1300mm i Acme motorom i pošto mi je trenutno moja muta u kvaru sam kosio s time. Puno je lakše kositi jer je sporija i okretnija.
Više ni sam ne znam kaj da napravim, radije bi kupil neki taj roto-priključak za mutu nego rotacijsku kosilicu sa 53-55 zahvatom, a cijena je tu negdi. No, s druge strane, ako ta kombinacija ne bude radila kak treba, onda je bolje uzeti običnu rotacijsku kosilicu (husqvarnu neku)...
Možda bi najbolja solucija bila naći neku getribu i ručke od maestrala ili specijala, pa staviti moj IM350 motor na to. Pitanje je dal bi tak nekaj uopće bilo moguće naći i po kojoj cijeni ;)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
samo koliko dođe.....:scratch...nije baš jeftin izum..;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
samo koliko dođe.....:scratch...nije baš jeftin izum..;)

nije jeftin.ali tu cijenu neće dobiti sigurno jer toliko košta nešto poput tvog MTD-a ii slično tako da nema od te cijene ništa.njemu treba 3000 ali ih dobiti neće.
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
pozdrav ljudi,imam motokultivator agriu 3800 g sa dvije brzine na izlazu kardana,jedna ja sinhro sa mjenjačem a druga sa motorom i namjeravam prikopčati roto kosu,niste nigdje naveli brzine kardana potrebne za košenje,gume su 18" a brzina kardana 825 u min. dali će to biti dovoljno za košenje ili moram stavljati reduktor da ubrzam okretaje,stroj možete vidjeti na postu pod agria 3800,hvala za svaki savjet
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
http://www.inobrezice.com/hrv/malcer-m.html

evo gledam ovaj malcer za goldoni,cini mi se da je odlicna stvar,nesmeta mu ni visoka trava,grancice do 2cm promjera melje ,samo neznam cjenu hehehhe

dali ima tko ovu napravu,zna mozda kakve slabe strane

hvala

cijena je slaba strana i kvalitet malčiranja.tojest dobar je za malčiranje ali neostavlja uredan trag kao rotacioni,a rotacioni isto lomi do 2 cm debljine bez problema
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
cijena je slaba strana i kvalitet malčiranja.tojest dobar je za malčiranje ali neostavlja uredan trag kao rotacioni,a rotacioni isto lomi do 2 cm debljine bez problema

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=s4VCxuem4To&feature=player_embedded[/YT]

mislis da je ova bolja sta je na slajderu, jel ova zelena rotaciona,neznam jel bolje ovak saljd ili kotaci ,mada pise da je ova kosa teska cca 30 kg sto i nije tesko
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=s4VCxuem4To&feature=player_embedded[/YT]

mislis da je ova bolja sta je na slajderu, jel ova zelena rotaciona,neznam jel bolje ovak saljd ili kotaci ,mada pise da je ova kosa teska cca 30 kg sto i nije tesko

jeste ovo je rotaciona.30 kg je sasvim ok za ovaj model.ali nije za veće površine.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
jeste ovo je rotaciona.30 kg je sasvim ok za ovaj model.ali nije za veće površine.

ma nemam ja nesto previse kosit s njom,po vocnjaku,masleniku i vinogradu i to je to

evo dobio sam ponudu
ovaj zeleni kosta cca 500 eura s porezom njihovim
a ovaj drugi malacer M 1236 eura

s ovim cjenama malcer M otpada,preskup mi je, a gledajuci video i nije neka velika razlika izmedju njih ,gledajuci video
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ma nemam ja nesto previse kosit s njom,po vocnjaku,masleniku i vinogradu i to je to

evo dobio sam ponudu
ovaj zeleni kosta cca 500 eura s porezom njihovim
a ovaj drugi malacer M 1236 eura

s ovim cjenama malcer M otpada,preskup mi je, a gledajuci video i nije neka velika razlika izmedju njih ,gledajuci video


ovaj mutin je povoljniji,ako nemaš toliko za kositi onda je bolji od ovog drugog
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
ovaj mutin je povoljniji,ako nemaš toliko za kositi onda je bolji od ovog drugog
imam toliko kosit da sve pokosim u 1-2 dana,kad se primim muski posla
imam ja i striznu kosu od imt motokultivatora,i ok je 1 kosnja ali posto nekupim travu ,2 kosnja je s njom nemoguca, tako da mi treba neka roto ili malcer
vidit cu jos po oglasima ima li sta povoljno posebno slovenski

a ovaj drugi,sta mislis jel on bolje usitnjava od ovog prvog
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
imam toliko kosit da sve pokosim u 1-2 dana,kad se primim muski posla
imam ja i striznu kosu od imt motokultivatora,i ok je 1 kosnja ali posto nekupim travu ,2 kosnja je s njom nemoguca, tako da mi treba neka roto ili malcer
vidit cu jos po oglasima ima li sta povoljno posebno slovenski

a ovaj drugi,sta mislis jel on bolje usitnjava od ovog prvog

rotacioni bolje usitni,ostavlja ljepši trag.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ja sam meni napraavio ovo iz inata kad sam vido kolike su cene novih.
slika051.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

slika045q.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

slika049v.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
80 je ok,ali ti neće pasati na goldonija.treba ti nešto od goldonija ili od LABIN-a ss

ovako nešto http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva...otokultivator-labinprogres-14ks-oglas-3388561

Flanđa adapter za Goldoni ili Labin Progres 8 ks za prelazak na priključke od motokultivatora Gorenje Muta novi tip (Maestral-Kosor)na dva šarafa.
Orginal od tvornice.
dal ta flanda pase na 14 ks
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/flanda-goldoni-ili-labinprogres-oglas-5400363
 
Posljednje uređivanje:

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292

Najnoviji postovi

Na vrh