• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator s roto kosom?

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Mislim da nebi trebao imat problema, najbolje je da probaš. Npr. u mom kraju je u zadnje vrijeme bilo dosta kiše, sad već nekoliko dana sunce sja i toplo je, kosio sam prije 4 dana, za 2 dana mogu opet... a ako je suho, 2-3 tjedna nemaš nikakve brige. Ovisi koliko će kosa moći podnijeti, a to ćeš saznati kad probaš. Javi svakako kako si zadovoljan i kako si prošao sa košenjem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
ivan33 kaže:
seljačić kaže:
samo netreba miješati pojmove,roto kosa nije isto što i roto malčer
Slažem se s tobom. Malčeru bi odgovarao ovaj moj drugi opis, iako tu ima još detalja, pa da ne dužim sad oko toga... Ja da uzimam prije bi uzeo ovu drugu, koja je na linku i navedena pod imenom malčer
Nemogu otvoriti slike, pa ne vidim o čemu govorite.
Ako je riječ o Muti, roto kosa i malčer su mehanički potpuno jednaki, a razlika je samo u obliku kućišta i promjeru (duljini) noža. Inače, nož je oblikom i debljinom potpuno isti, fiksni s podignutim repom. Razlika je jedino u visini postavljanja noža od tla.
Probal sam raditi s tim u vinogradu i nije mi se baš pokazal. MTK ga teško gura jer ima skije a ne kotače, teško je upravljiv, pretežak je i predugačak (zato sam ja išel raditi svoje kućište i skratil ga maksimalno). Na bregu se budeš samo zmučil s njim. Susjed ima Zanon 70cm roto kosu (s pomičnim noževima kao na malčeru) i pogoni ju Mondialom 8ks. Ide puno bolje (čitaj lakše i upravljivije, iako MTK nema diferencijal) od ovog malčera. Visoko treba kositi u dva prohoda i sve je ok.
Tak da bi ti ipak preporučil roto kosu, i to onu manju, a ako od nje hoćeš napraviti malčer, samo izreži (otvori) prednju stranicu (tam između kotača), za nekih 7...8cm (tak da ti ostane rub od bar 2 cm).
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
Samo ne treba uzet ni premalu, jer su tu ipak 2 ha, pa da pola života ostaviš na košenju, ali je mala lakša u radu, pa sam odluči
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
ivan33 kaže:
Samo ne treba uzet ni premalu, jer su tu ipak 2 ha, pa da pola života ostaviš na košenju, ali je mala lakša u radu, pa sam odluči
Manja je 80, a veća 90cm ;)
 
S

staffmen

Guest
ZJ kaže:
ivan33 kaže:
seljačić kaže:
samo netreba miješati pojmove,roto kosa nije isto što i roto malčer
Slažem se s tobom. Malčeru bi odgovarao ovaj moj drugi opis, iako tu ima još detalja, pa da ne dužim sad oko toga... Ja da uzimam prije bi uzeo ovu drugu, koja je na linku i navedena pod imenom malčer
Nemogu otvoriti slike, pa ne vidim o čemu govorite.
Ako je riječ o Muti, roto kosa i malčer su mehanički potpuno jednaki, a razlika je samo u obliku kućišta i promjeru (duljini) noža. Inače, nož je oblikom i debljinom potpuno isti, fiksni s podignutim repom. Razlika je jedino u visini postavljanja noža od tla.
Probal sam raditi s tim u vinogradu i nije mi se baš pokazal. MTK ga teško gura jer ima skije a ne kotače, teško je upravljiv, pretežak je i predugačak (zato sam ja išel raditi svoje kućište i skratil ga maksimalno). Na bregu se budeš samo zmučil s njim. Susjed ima Zanon 70cm roto kosu (s pomičnim noževima kao na malčeru) i pogoni ju Mondialom 8ks. Ide puno bolje (čitaj lakše i upravljivije, iako MTK nema diferencijal) od ovog malčera. Visoko treba kositi u dva prohoda i sve je ok.
Tak da bi ti ipak preporučil roto kosu, i to onu manju, a ako od nje hoćeš napraviti malčer, samo izreži (otvori) prednju stranicu (tam između kotača), za nekih 7...8cm (tak da ti ostane rub od bar 2 cm).


jel mi mozes molim te rec koji je to tocno medel zanon roto kose, ja takoder imam mondiala 8 ks.
evo ti link pa mi tocno navedi model kad vidis slike. hvala unaprijed
http://www.zanon.it/cro/stroj_za_kosnju.php
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam za MTK BCS 7,5 KS kupil prije 2 godine strižnu kosu s euro grebenom. Širina kose je 115 cm. Za sada me dobro služi. Mogu kositi pola širine bez micanja pokošenog jer se euro greben (nema prste) ne štopa. Malo je problem iskoristiti cijelu širinu kose u večoj travi jer nema odgrinjanja trave pa se ne vidi točno do kud je pokošeno. Zato kosim širinu cca 100 cm. :mrgreen: Drugi problem koji imam je prelagana kosa, pa uzbrdo moram odizati ručke na MTK :madmana: (nažalost nije bilo za kupit širine 130 cm, a 155 cm sam se bojal kupit radi snage MTK). Za fino održavanje travnjaka oko kuće upotrebljavam staru rotacijsku na guranje s nepoderivim Brigs motorom. :D Ako mi slučajno preraste onda strižna i nema greške :gitarist: osim kaj ne izgleda tak lijepo. :butthead:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
S

staffmen

Guest
vidim u originalu je za Mondiala.
Neznam bas kak mondial okrece tih 80cm u visokoj travi. Jedino prva brzina i gas daske.
meni se svida jer je sa dva noza. Al mislim da je to prije za kosnju niske trave. Tipa parkovi i slicno.
Ako oces kosu za sjeno onda se rade primi svoje strizne. Bit ce ti dobra.
A i brze si gotov:)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
vidim u originalu je za Mondiala.
Neznam bas kak mondial okrece tih 80cm u visokoj travi. Jedino prva brzina i gas daske.
meni se svida jer je sa dva noza. Al mislim da je to prije za kosnju niske trave. Tipa parkovi i slicno.
Ako oces kosu za sjeno onda se rade primi svoje strizne. Bit ce ti dobra.
A i brze si gotov:)


ovaj dio koji bih kosio mi netreba za sijeno pa će kad tat morati ovakva rotokosa raditi taj posao.
koje je marke ova kosa? nešto originalno ili zaseban proizvođač
 
S

staffmen

Guest
kod mene u selu ima neki lik koj kosi sa novim super specijalom livadu i to roto kosom.
jucer sam isao uz njega i vidio da je kosio.
al vec po treci put nikak da stanem i poslikam ga:axe:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
kod mene u selu ima neki lik koj kosi sa novim super specijalom livadu i to roto kosom.
jucer sam isao uz njega i vidio da je kosio.
al vec po treci put nikak da stanem i poslikam ga:axe:


uh slikaj što prije i iscrpi što više informacija
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jel zna neko dali labinove rotokose RK zahtijevaju veće kotače od 12 cola? ili je to svejedno? u prospektu piše da se kosi sa 12 cola.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
ja mislim da se sve radi s 12 cola (frezanje,košnja..) samo za prijevoz su 15-ice
 
Na vrh