• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivatori s kardanskom prikolicom

H

Hobit

Guest
Pozdrav! Kako planiram kupiti motokultivator sa kardanskom prikolicom, molio bih ako ko ima kakav savjet.Nikako nemogu pronaci na netu neki link sa cijenama,modelima...Uvjet je da je motokultivator jaci od 10ks, te naravno da ima pogon na sve kotace. Koristio bih ga za dovoz s polja (posjedujem malo polje kukuruza i krumpira) te povremeno odlazak do sume po suho grane.Kako sam nov u ;poljoprivredi; a ova polja sam kupio uz nekretninu te ih nebi htio zanemariti, molim za savjete i pokoji link...Unaprijed hvala!
 
V

VTZ

Guest
Goldoni dizel 14 KS s kardanskom prikolicom je najpoznatiji, njemu je moguće ugraditi i volan umjesto ručki - upravljača.

Ja sam također imao talijanski kultivator s prikolicom, motor Lombardini LDA 510. Mogao se isključiti prednji ili zadnji pogon, i za prijevoz to je bilo pravo čudo od stroja. Prikolica ručni kiper, sve 4 gume traktorski profil, dva izvoda kardana iz mjenjača, jedan sinhroniziran s mašinom, drugi sa mjenjačem (na tome je bio kardan za pogon prikolice).

Voziti teret od 1 tone bila je prava sitnica, čak i uzbrdo. Isto tako i drva iz šume, samo treba paziti da se ne nasjedne na neravnom terenu.
 
V

VTZ

Guest
Evo, ovo je vrlo slična prikolica (čak i po boji), jedino je kod mene naprijed bio Lombardini dizel 14 KS.

d259_1.JPG


9627441849.jpg


Traži na talijanskom "motoagricola 4 x 4"
 
H

Hobit

Guest
Zaboravio sam napomenuti da planiram kupiti novo.Al hvala.Trazeci pod Goldoni naletio sam na Lombardini,pa Labinprogres i naso ono sto me zanima.Model je MTK GREEN 3LD510 RS-DIESEL- 14ks-EL.PALJENJE-SVIJETLA i sa kardanskom prikolicom bi me izasao oko 34000kn.Ako nebi uzimao sa el.paljenjem i svijetlima 3000kn manje.E sad, dali je ovo dobar izbor,kakva su iskustva. Meni se osobno cini ok,sam nisam siguran za cijenu. Ima li kakva konkurencija kod drugih proizvodaca...
 
V

VTZ

Guest
Talijani su nekad imali na desetke proizvođaća raznih modela motokultivatora, i moj otac je to vidio i kupio na Zg Velesajmu. Kakvo je dana stanje i ponuda ne bih znao, ali moj ti je savjet da malo pogledaš oglasnike, jer i tamo se može pronaći solidnih (rabljenih) stvari.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Labinproges tj TPS 14 KS je dobar izbor .
Jedino su ove njihove prikolice katastofalno loše .
Slaba tocka je kardan i zglob ,ako je uzmeš obavezno daj ugraditi pomocni ležaj na polovici dožine kardan ( ispod sjedišta) i k tome treba još jedan dodatni križ .
Preporucam ti da uzmeš varijanu s 15 cola kotacima , 12 cola je nisko za šumu ,cak i za polje .
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
@Hobit: ne znam da li si već kupio ili ne, ali znam da postoji IMT-ov motokultivator od 14KS koji bi tebi mogao poslužiti. Nisam siguran za cijenu, ali nebi smio biti skuplji od Labinprogresa. Dapače, mislim da bi trebao biti jeftiniji...

Reci ako još nisi kupio pa da ti pošaljem slike...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
slafko kaže:
@Hobit: ne znam da li si već kupio ili ne, ali znam da postoji IMT-ov motokultivator od 14KS koji bi tebi mogao poslužiti. Nisam siguran za cijenu, ali nebi smio biti skuplji od Labinprogresa. Dapače, mislim da bi trebao biti jeftiniji...

Reci ako još nisi kupio pa da ti pošaljem slike...
IMT 509D.
No puno nespretniji od Labinprogresa ili Goldonija Super specijal
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ZJ kaže:
slafko kaže:
@Hobit: ne znam da li si već kupio ili ne, ali znam da postoji IMT-ov motokultivator od 14KS koji bi tebi mogao poslužiti. Nisam siguran za cijenu, ali nebi smio biti skuplji od Labinprogresa. Dapače, mislim da bi trebao biti jeftiniji...

Reci ako još nisi kupio pa da ti pošaljem slike...
IMT 509D.
No puno nespretniji od Labinprogresa ili Goldonija Super specijal
aj malo pojasni "nespretniji"
koliko ima brzina 509? napred nazad
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
savoris kaže:
ZJ kaže:
slafko kaže:
@Hobit: ne znam da li si već kupio ili ne, ali znam da postoji IMT-ov motokultivator od 14KS koji bi tebi mogao poslužiti. Nisam siguran za cijenu, ali nebi smio biti skuplji od Labinprogresa. Dapače, mislim da bi trebao biti jeftiniji...

Reci ako još nisi kupio pa da ti pošaljem slike...
IMT 509D.
No puno nespretniji od Labinprogresa ili Goldonija Super specijal
aj malo pojasni "nespretniji"
koliko ima brzina 509? napred nazad
Ima puno dulje ručke, brzine 3F+1R (Goldoni 4+2): koliko se sjećam...
 
B

baco036

Guest
ljudi treba mi ili shematski prikaz prikolice za motokultivator 509 d ili neko blize uputstvo od chega moze i kako da se najlakshe napravi?hvala unapred
 
B

baco036

Guest
ljudi treba mi ili shematski prikaz prikolice za motokultivator 509 d ili neko blize uputstvo od chega moze i kako da se najlakshe napravi?hvala unapred
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
moja ti je preporuka goldoni ili labinprogres od 14 ks. ja je imam i prezadovoljan sam sa njom ( otac je kupio 85 g. i prije dvi godine smo joj kupili novi motor) iskreno kod mene je frezala skoro cjelom selu samo ako kupuješ kola od 15 coli tada nemožeš na nju stavljati frezu , zado moja je preporuka da uzmeš kolla od 12 coli.
 
P

pawlle

Guest
VTZ kaže:
Goldoni dizel 14 KS s kardanskom prikolicom je najpoznatiji, njemu je moguće ugraditi i volan umjesto ručki - upravljača.

Ja sam također imao talijanski kultivator s prikolicom, motor Lombardini LDA 510. Mogao se isključiti prednji ili zadnji pogon, i za prijevoz to je bilo pravo čudo od stroja. Prikolica ručni kiper, sve 4 gume traktorski profil, dva izvoda kardana iz mjenjača, jedan sinhroniziran s mašinom, drugi sa mjenjačem (na tome je bio kardan za pogon prikolice).

Voziti teret od 1 tone bila je prava sitnica, čak i uzbrdo. Isto tako i drva iz šume, samo treba paziti da se ne nasjedne na neravnom terenu.
upravo imam taj traktor, da li je moguce staviti tockove za kultiviranje napred a one vece nazad ?
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
imt 509d ima 4 brzine naprijed. di ima dijelova za to čudo. trebam kuplung cijeli
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
yzf ico kaže:
imt 509d ima 4 brzine naprijed. di ima dijelova za to čudo. trebam kuplung cijeli
Koji motro ima ?
Ako je Lombardini ili njegova kopija 21 maj :
agro-dom Zagreb
Masiva Bjelovar
voger Marija na Krasu,Ima još jedna trgovina u Istri ali se sad ne mogu sjetiti
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
puknuti kaže:
yzf ico kaže:
imt 509d ima 4 brzine naprijed. di ima dijelova za to čudo. trebam kuplung cijeli
Koji motro ima ?
Ako je Lombardini ili njegova kopija 21 maj :
agro-dom Zagreb
Masiva Bjelovar
voger Marija na Krasu,Ima još jedna trgovina u Istri ali se sad ne mogu sjetiti

zaboravio si

"Partner" trgovina i "PSC" servis iz Krapine
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
e da mislim da je baš taj 21.maj kopija lombardini čovjek je tražio i nigdje nemože naći taj dio....
 

Najnoviji postovi

Na vrh