• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motoprikolica

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo i moja motorna prikolica plato 150X100cm
]
25004573.jpg

]
25004575.jpg

]
25004576.jpg

]
25004578.jpg

]
25004579.jpg

 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Zanimljivo rješenje motornog vozička, moje opaske bi se odnosile na profile od kojih je napravljena šasija (u profil 7 cm) ako sam dobro procijenio. Prema dimenzijama sanduka i za predviđenu nosivost mogli bi izdržati i manji profili (cijevi). Druga opaska bi se odnosila na položaj pogonske (i nosive - kotača) osovine koja je preblizu motora. Odnosno na sredini sanduka tako da ako se nakrca puna prikolica ( i u vožnji prema dole) mogao bi teret prevagnuti napred. Jasno je da je (u balansu) ovako prazna a i malo (mora biti) težište na trećem kotaču. Kad bi hipotecki bilo veće opterećenje na malom kotaču onda bi bilo otežano skretanje.


Inače sve pohvale na projektu i na komponenate koje su ukomponirane u voziček. Naravno komponente koju su se našle pri ruci i mogle su se iskoristiti.
Sviđa mi se!👏
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Profili su 10X5cm (ostalo od izrade šumske prikolice) vozio metar drva uz i niz balans drži motor i reduktor (60)kg
Dogradit ću sjedište.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,192
Onda ces morati ga registrirati...🤔🤔🤔 ha ha
Pohvala za rad!!!!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A ova tema nije nikako aktivna ( da je malo) pobudim. Nakon duže vremena neaktivnosti moje motoagrikole, malo je provozao do šume i dovezao malo drva. Nekako nevoljko pali, na hladno nakon 5 - 6 potezanja:devilish:, čak i topli motor slabije pali (ne slabije nego) treba više puta potezati. Danas išao promijeniti svijećicu (bila NGK BP6HS), i probao sam staviti NG R/BR4HS i upalila od prve.:rolleyes:
IMG_20211116_132620[1].jpg
Prošli put (nakon dužeg nekorištenja) kad sam išao probati upaliti (isto bio problem), nije htio upaliti pa sam otpuštao donju diznu da procuri gorivo (i napuni se karburator), kod pritezanju dizne (slomio sam je), moram naći drugu ha!
Ali se snašao i skinuo diznu sa kosilice Lombardini LA 250, odgovara, predpostavljam da je manja (biti će manja potrošnja). Ova slomljena je 72.
IMG_20211116_134121[1].jpg
 
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A ne nije prodana. A tako je praktična, zgodna za razne namijene, a da ni ne govori o udobnosti sica i lakoće upravljanja, plus sve to unikatna.
Pred određeno vrijeme bio baš jedan Krčan pogledati (i konačno sam pomislio) e sad će otići. Dosta je bio zadovoljan u pogledu svega, ali jedna stvar mu nije bila po volji, kaže teško mu je za potezanje špage startera . :oops: Cijena j e sasvim povoljna.

Ne bi znao točno , koje je razlika između ove dvi kandele. Ono što je odokativno, to je da je određena razlika u izbočenosti elektroda iz tijela kandela. Vjerojatno je razlika koja je povezana sa bobinom (koja) je ugrađena (u tvorničkoj) verziji na motor.
IMG_20211116_200413[1].jpg
Baš naletio u jednoj knjižici od Honde F420 (gdje napominje) svjećku NGK BR 6 HS. Ova koju sam zamijenio bila je oznake NGK BP 6 HS. Inače na Hondi F400 i 420 (sa motorom) Honda G150, jako često bude NGK BR 4 HS.
IMG_20211116_200426[1].jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Tu na krku sa time može samo plakat, odnosno može po cesti jedino a ni to jer ne može regat...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Svaki put kad uđem u radionu ravno na polici onaj Rugerrini motor bode mi u oči . I danas se odlučio malo ga pročačkati da vidim kakva je situacija s njim, nakon podužeg vremena neaktivnosti. Najprije mu počupao polugu regulatora gasa i sve pripadajuće polugice sa oprugama.

E poslije toga ugradio sam mu gurajuću sajlu gasa, spojenu direktno na polugu leptira gasa. Onda je trebalo samo natočiti gorivo za probni start. Ali pojavio se je slijedeći problem, propuštala je špina goriva. Slučajno sam imao jednu koja je odgovarala, e super sad idem u startovanje, upalio i nekako radi i prima gas. A sad pušta gorivo na čašici karburatora, ima kao onaj ventil (na oprugu) za ispuštanje nečistoća, ali ne brtvi.:mad:
Gumica iznutra stvrdnula i nema šanse za zabrtvi, morao sam to eliminirati, i samo zavida jenu vidu.:LOL:

I što sa tim motorom, ajde da ga proban ukomponirati na motoprikolicu, i našao si posla.
Trebao sam napraviti među ploču jer ga nisam mogao dobiti u pravac.


I to sam sklepao, sa ovom međupločom sam dobio visinu (remenice kako je bila) , i isto tako pravac remenice. E onda je trebalo prebušiti rupe (na veznom limu), da bi mogao ukomponirati u radno stanje, i trebalo je drugi remen staviti.
E vo la , i ovako to sad izgleda.


Dizajnerski ovaj motor izgleda baš super, onako kockasti i poluplastični.
 

Najnoviji postovi

Na vrh