• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motor od 558 na 540

  • Temu pokrenuo torčec
  • Datum prvog posta
T

torčec

Guest
Pozdrav forumaši,može li mi netko objasniti da li je moguće staviti motor od 558 na 540 i što bi u tom slučaju trebalo sve prepraviti.

imt-540-bez-motora-slika-14807694.jpg

prodaje-se-generalno-ureden-motor-imt-558-slika-14935673.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Motor na mjenjac netreba nista prepravljati.Ostalo sve treba.Prednji stel nepase na karter i to ti je najveci problem.
Ostalo je malo lakse prepravljati(poluge za upravljanje,hauba,poluge gasa itd.
 
T

torčec

Guest
pozdrav,kažeš za ovaj 558 da ne paše oda ima jedan tafe 42 dal bi to išlo skupa

motor-traktorski-42-ks-slika-11918100.jpg
 
B

Bobo

Guest
Ovo sa zadnje slike mi ne lici na indijski motor... A lakse ces ubaciti od 558 nego nesto "lijevo" i ako se nedaj boze sto i pokvari na motori, za 558 uvijek imas gdje kupiti i novi i polovno.
 
T

torčec

Guest
Hvala na odgovorima,ako tko zna za kakav motor a da paše na 540 neka se javi,pozdrav..
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Pa ljepo je covek gore napisal da motor na getribu pase i da netreba nic prepravljati kaj se toga tice, a sve ostalo je problem... ili sam ja krivo procital???:scratch:scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
pozdrav,kažeš za ovaj 558 da ne paše oda ima jedan tafe 42 dal bi to išlo skupa

motor-traktorski-42-ks-slika-11918100.jpg

To bi islo.Samo moras provjeriti raspon gornjih rupa na karteru.Mislim na rupe gdje se kaci prednji stel.Kod 539 i kod 540 nije isti raspon gornjih rupa ,a karter je gledajuci naoko isti.
 
T

torčec

Guest
poslao mi čovjek skicu sa rupama,pašu samo ove dolje dvije ostale ne,se tu da kaj složiti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To je taj problem.Taj karter je namjenjen za pr. stel od 539.Tu ti moze pomoci samo dobar tokar ili bravar da napravi međuplocu.Inace sav teret je na donjim vijcima.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav torčecu i ostalim forumasima evo bacili smo se u pokusaj stavljanja jaceg motora na ovog 540 kojeg smo kupili od torčeca i mislim da polako uspjevamo poslje budu slike ne snalazim se jos kak da ih stavim
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Picture 143.jpg

Picture 147.jpg

Picture 150.jpg

Picture 151.jpg
pozdrav torčecu i ostalim forumasima evo bacili smo se u pokusaj stavljanja jaceg motora na ovog 540 kojeg smo kupili od torčeca i mislim da polako uspjevamo poslje budu slike ne snalazim se jos kak da ih stavim
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lijepo odrađeno nema sta se reci.Svaka cast.
E sad sve ovisi kako ce to podnijeti mjenjac i konusno tanjirasti zupcanik.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Lijepo odrađeno nema sta se reci.Svaka cast.
E sad sve ovisi kako ce to podnijeti mjenjac i konusno tanjirasti zupcanik.

skupa sa kvačilom, ali i to se da rješiti, ako počnu problemi zbog prejakog motora morati će biti nježniji sa gasom i sve OK, neki moj kolege je na nekog starog engleza stavio motor od tamića, čak je i haubu morao raditi jer je motor bio veći i sve to funkcionira već jako jako dugu, a u selu je jedan majstor na 533 stavio nekakvu mašinu od broda navodno je ista bila na ZADRUGARU i radi s njim bez problema

tako da je vjerujem ako bude malo oprezan i nježan da će ovo jako dugo funkcionirat
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ovo je sve istina sto ste rekli prije par mjeseci smo na svog 560 stavili motor od tamića 85 traktor sad ide ko lud samo malo pazimo na kvacilu jer se u tezim poslovima malo osjeti lamela al nista strasno i tako nam je ostao motor pa smo sad pokusali ovo sutra bi trebala bit probna voznja
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
baltazar šta ste sve menjali na motoru od tamića da bi se uklopio na traktor, i ako može koja slika da vidimo kako izgleda.
 
T

torčec

Guest
pozdrav,baltazaru.pa kaj bu to traktor za trke ?pazi na tu getribu puno puta sam se ja vozil na rikverc doma sa polja,mislim da bi mu bolje pasal neki slabiji motor.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav,baltazaru.pa kaj bu to traktor za trke ?pazi na tu getribu puno puta sam se ja vozil na rikverc doma sa polja,mislim da bi mu bolje pasal neki slabiji motor.

zasto na rikverc :scratch
 
T

torčec

Guest
ma kaj si se splašil nije to ništ,to mu je urođena mana ponekad zablokira u rikvercu, s obzirom da si dobil šarafe badava dobro si i prošao :))
ja sam malo nadoplatil i uzeo 539 86g.
P200812_17.37.jpg
 
Na vrh