• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor se gasi

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kisa vec danima i nemogu da probam,ja sam namestio onaj regulator i rezervar i cekam lepse dane
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Malo sam pocistil i propuhal fergazer na kosilici k-500 panonija sa umo 06.
Uskoro kreće kosnja oko Kuce pa nek je ona tip-top.
Primijetio sam da mi se raspal dihtung casice,raspala Lulica i popucalu crijevo goriva i sajla otisla pa cu danas probat to kupit novo da me u sezoni ne zeza.



image hosting
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Uskoro kreće kosnja oko Kuce pa nek je ona tip-top.

Ti se pripremaš za košnjavu,a na mojoj je još montirana ralica za svaki slučaj..:(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I meni je ralica al na traktor prikopcena,al krenula je rezidba voćaka pa kad se pokupe grane krećem u kosnju jer ako prevec pustim muka je pokosit tu prvu tvrdu i gustu travu.

Evo kupio sam dihtung čašice fergazera,sajlu,lulicu i 1m crijeva za gorivo
Sve zajedno 120kn.
Video sam da ima ovih rezervoara za gorivo za freze i kosilice po 130kn neki talijanski.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Gdje si to našao dihtung čašice i talijanski rezervar, ja sam kupio jedan iz Srbije (jako loš). Navoji za čep nisu na cijelom opsegu, dosijed čepa neravan, čep nema podčep.:icon_axe:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovaj rezervar izgleda Čist OK a Čep odozdola nisam gledal al se da lijepo na tvrdo stegnut.
Imaš ducan Yamaha/Tomos iza placa tresnjevackog u ZG Nova cesta.
Ili metaliacomerc stara Vlaška cak sam kod njih i kupil rezervar slovenski 200kn
Samo neznam Jel još drže takve davno sam kupoval.

E da imaju i dvije vrste bingovih fergazera novi ovaj kakav je na slici gore u mom postu Kosta 720 kN.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo @sumadinac ako si dobro očistio fergazer i propuhal svaku rupicu provjeri si dihtung čašice,ja sam slučajno skuzil da mi se je raspal(rastopil).

Evo i nove lulice ,svi da mi se jer na tvrdo (Čvrsto)sjedne i zstvori rupu oko lulice pa sav zrak može bolje struja oko cilindra(rebra)
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sredio sam motor,sad se vise negasi,freziro sam komsiji bastu i dok nije nestalo goriva nije se gasila,a freziro bar sam15min
Trebo bi i ja taj dihtung solje promeniti,jer sam primetio da kaplje gorivo iz karburatora
Ostaje jos samo rezervoar da se kupi nov,jer sve sto sam krpio,odma propisa,nagrize benzin lepak
Odlucio sam da sad dok je traznja za frezama probam prodati,pa bi kasnije uzo veliku hondu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sa hondom se bus preporodio kaj se tiče potrošnje i pruža mnoge mogućnosti a i teza je pa može dublje frezati i puno finije radi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ovako je tesko i primetiti neku razliku u kvalitetu a za te novce nemoj to ni ocekivati. bitno je da sluzi.crevo od slavine do karburatora se meni najbolje pokazalo ono za dizele od preliva dizni. imas u auto delovima za golfa ,opela i ostale. najbolje se pokazalo samo je malo teze ga navuci ali uvek elasticno.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Razmislam dal skuplji ili jeftiniji,jeftiniji lepsi i original,a skuplji izgleda jace
a ta creva idu na metar?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
crevo kupujes na duzinu koju hoces. malo su skuplja ali to je malo parce tako da je neosetno. najbolje ponesi karburator ili slavinicu pa probaj po dimenziji. ja bih uzeo kvalitetniji ako bih znao koji je a cena je smesna tako od volje ti koji rezervoar
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Stiglo,sve zajedno(rezervar,slavina,gumica,crevo i dihtung lonceta karburatora)sa dostavom1150din(1e=116din,1kn=15din),ja sam narucio onaj crni jeftiniji,a oni mi poslali onaj sivi skuplji,al nema veze nije neka razlika sem u boji,svi su ocrnili te rezervae,a meni se cini da je cakj bolji od starog,nekako jace izgleda a ima sa strane providnu plastiku da moze sa de vidi kolko je ostalo goriva
tomos-021.jpg


tomos-023.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I jesi ju isprobal u radu?
Jel imaš blatobrane iznad noževa,bolje bi usitnila s njima.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Isprobo sam,nisam mnogo,samo malo,pa kad bude vremena trebam komsiji frezirati bastu,primetio sam da kad je ladna pali iz prve,ali kad se vruca ugasi tesko pali,mora se vuci bar5-6puta
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Ovaj model je bez blatobrana, ali bi mu dobro došli diskovi.:icon_super:
Naopako si stavio osigurače na osovini noževa !
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ma to sam na brzinu stavio za slikanje,jer skidam moticice da bi manje mesta zauzimala
A zasta sluze ti tanjiri,vidjo sam to dosta puta i nikad mi nije jasno cemu sluze
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Diskovi služe kad se radi na otvorenome (držanje pravca, lakše upravljanje). Znači mtk uvijek treba micati malo lijevo - desno i on polako ide napred, diskovi zadržavaju da ne pretjerano bježi simo - tamo. Za rad u vinogradu (sa diskom možeš se osloniti na trs i okopati blizu a da ne zahvatiš trs). Za međurednu obradu da ne oštetiš kulturu koju obrađuješ.:8):
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja taman mislio da sam sredio mtk,kad ono opet problemi
Freziro danas komsiji bastu,lepo upalio,lepo freziro,malo vise nego ranije(20m)i ugasise,kad ja pogledam,na karburatoru pisa gorivo,al ne da kaplje,nego bas dobro curi i to sa lonceta,filtera i tamo na spoju karburatora sa motorom,
pustio sam da se oladi(jer ranije kad se oladi lepo radi),ali nije teo da upali
 

Najnoviji postovi

Na vrh