• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motor za zetora

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Uh,da kažem da su slatke brige,lagao bih,ali ovo je već kvalitetno usmjerenje prema mom cilju. Znači,sad to što si naveo idem tražiti pa da vidim koliko će to biti novaca. Molim poštovane članove koji imaju i ideja i dijelova za ovu kombinaciju da mi se jave,ja sam i za javno, pa da možda i krenem u realizaciju. Naravno,prije moram naći majstora koji će se prihvatiti posla...zj,ne znam gdje je taj otvor za prednju vuču. Zetor je 80. godište...tko zna jel ima?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Trebal bi biti poklopac ispod blizu spoja getribe i diferencijala, na strani getribe. Iza njega bi trebal biti okrugli poklopac s pumpom hidraulike.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 7711 smo htjeli ugraditi prednju vuču od 7745 ali je bilo neisplativo spojnička donjeg snopa nije ista nekoliko zupčanika nije isto i nema zupčanika koji vrti malu getribu i njega ima dvije vrste kao i zupčanik kojeg on vrti . Poklopac je limeni na dnu getribe,
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dobro ti ljudi vele, prodaj zetora, kupi belarusa, uloži u njega ako kaj nebu valjalo i još bu ti ostalo novaca za plug od 3 brazde, ili kupiš za zetorovu lovu crystala ili ursusa duplaka, imaš ih na oglasnicima par komada.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Moja iskustva sa zetorom su odlična...kako se bliži penzija, proširio bih obim poslova, prvenstveno uslužnih gdje mi treba nešto kao više snage-prednja vuča-prednji utovarivač. Ono što daje moj zetor je po meni granica ispod koje ne bih išao, ali da bude lakše meni krenuo sam sa ovom idejom. Nešto će od vaših prijedloga biti i realizirano...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kupi rađe drugi jači Zetor, po mogućnost noviji, ili kakav Mf sa rednim 6 cilindricnim motorom, naravno i s 4x4 pogonom. Ovo oko izmjene motora ili ugradnje prednje vuče na 7011(6011) nema smisla, preskupa je to investicija, A i nećeš biti zadovoljan dobivenim. Ili će ti nedostajati snage, ili težine, ili nešto treće. Kakav volan imaš? Servo ili mehanički?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Imas ursuse 385B, 904b, pa ove jače preko 100ks ili zetora crystala isto u tom rangu, sve duplaci, rađeni na zetorov kalup i isto "jeftini" u održavanju kao zetor. Kolko ti vredi taj tvoj zetor u trenutnom stanju, 6-7000€? U rangu do 50000kn buš sigurno našel nekvog solidnog od gore navedenih, nemoj samo njuškalo gledati, preleti malo plavi oglasnik, čačkalo, index oglasnik, a i na fejsu imaš par dobrih grupa sa traktorskim oglasima.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Vjerujem da mogu dobiti 6-7 tis.,jer ovaj traktor radi za sada 5-6 jutara zemlje,ja malo po malo ga "šminkam". Tapaciranje, malo više rasvjete , i još neke sitnice pa dok ukućane uvjerim da ja s njim radim i da ću biti još ljepši i bolji s onim što tražim, staviti ću ga u oglasnik. Hvala kawa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Kad sabereš na hrpu jači motor kojeg treba pripasati (automatski taj zetor gubi na vrijednosti zbog te kemije) i zaključak do kojeg se došlo u raspravi (treba i prednji pogon) ..... nema matematike.

Prodaš to pod jačeg (ko bu skužil kaj je unutra) i dometneš pa kupiš stroj ili kupiš za manje novac neki drlog s prednjim pogonom u kojeg ulupaš ostatak da ga dovedeš u radno stanje.

Previše je to dorada, lako s imt-om, njih ima pomalo u svakoj grabi za malo novac pa se na njemu "isplati" kemijati. Mada i tam je upitno.
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Slažem se muha, samo prvo treba prodati traktor da budem pametniji. Nisam baš optimista tj.nemam saznanja o tržištu traktora pa sam nekako zabrijao da bih dogradnjom motora, hidro upravljača, dobio ono što mi treba. Malo po malo. I ne pati me prodaja jer tko zna, znati će i cijeniti i procijeniti napravljeno...vidjeti ćemo,moram završiti sjetvu i oranja, pa u oglasnik. Kupac će znati što prodajem, inače mirno spavam...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Malo je tih koji budu cjenili napravljeno i platili to, a još manje poštenih koji budu priznali sve o traktoru.
Svaka čast na iskrenosti.
 

itfzoran

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
42
Pa kako rekoh, mirno spavam jer niti kopam niti koga ukopavam, a voljan sam svakome pomoći i kad je izgledno da mi taj neće vratiti. Mnoštvo znanja koje ljudi na ovom i drugim forumima iznesu, platili su skupo. A ako sve gledamo kroz novac, sigurno nećemo uživati u životu. Pa ako vjerujemo da Boga ima, ajmo malo kako Biblija i Bog kaže. Širimo dobro.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa zato ti mi svi i želimo dobro i odgovaramo te od ovog poduhvata jer će te dobro lupit po žepu, to sigurno nebu ono kaj si zamuslil. Drugo su ruski traktori gdje u 82jke ubacuju 100+ konja motore ili kak muha veli u ferce razno razne druge motore. Zetor je uvijek držal cijenu i imal kupca takav kakav jest, tak da ne sumnjam u prodaju. Ursus i crystal su skoro identični zetoru, a skoro na pola jeftiniji od zetora duplaka iste snage.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ursus i Zetor Crystal jesu isti traktori (ZTS Martin), s razlikom limarije i kabine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh