• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
imam pitanje,sad sam stavil tu kompresiju na 1mm,pali odlično,ali mi nije baš poletni kako je prije bio,msm kad dodam gas onda on diže okretaje ali onako idu brzo do npr 1500 onda tu malo stoji pola sekunde i onda tek ide do kraja,šta sad trebam pogledati?
 

Toscana

Novi član
Tu od
13 Tra 2015
Poruka
2
Problem kad se da jaci gas!

Molim clanove za pomoc, naime na mom PE18 kad dodam malo veci gas cuje se neko pucanje iz auspuha, pomalo izadje vatre i motor radi neravnomerno i bruji. Da napomenem da pali odlicno i radi odlicno na malom gasu.
Na sta sumnjate da je problem?
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
Mislim da ventili nisu u redu tj treba prekontrolisati pečurke, ležišta ventila kao i vodjice a zatim boš pumpu i diznu.
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Kod mene je to bio problem kada je onaj šaraf na bosch-pumpi pio pomjeren naprijed tj. ubrizgavane da bude ranije koliko me pamćenje služi, problem se manifestirao kada naglo dadnem gas bacao je plamen iz auspuha.
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Poštovani, zanima me ako itko mi može pomoći. Za LDA 672 motor, želim ugraditi obrtomjer sat. E sad, kupio sam sajlu, a original sat ne mogu naci. Zanima me sat, kakav je? Da li se "nula kazaljke" nalazi na lijevoj ili na desnoj strani sata, da znam kakav sat da tražim? Hvala na pomoći. Ili ako netko ima, kupujem sat
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Ne znam koji ide i kakav, zato i pitam da mi netko kaže ko ima takav motor ma Tomi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Neznam da li će ti pomoći, ali ja sam ugradio digitalni brojač okretaja kupljen na ebay za desetak dolara. Ugrađen je prije godinu dana i još uvijek radi. Jedina mana mu je što dok sunce sije u tablu slabije se vidi.
Imaš opisano na forumu "Tv serije 700" post 117.
Pozdrav
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Imam mali problem sa tomom. Ispod dekompresora mi je pocelo curit ulje. Malo, ali se da primjetiti. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem, ima li neki dihtung ispod ili?

AjpTMQe.jpg
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Ziher gumica,najbolje da promijeniš duhtung na cjelom tom poklopcu,kad več mijenjaš.
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Poštovani, ako netko zna, neka mi pomogne. Na ovom djelu motora LDA672, ispod ovog dijela što pokazuje slika, dijela za predubrizgavanje curi mi gorivo kad motor radi. Curi na mjestu spoja te "pločice" sa kučištem motora. Koliko vidim ima nekakav limeni dihtung, ali curi. Zanim me može li se pomoću 4 šarafa skinuti taj poklopac, staviti novi dihtung...bez da se poremeti sistem predubrizgavanja?
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
Ovisi ispod pločice za početak reguliranje završetka ubrizgavanja je obični dihtung koji se promijeni bez problema,a ovaj ispod VT pumpe je limeni,bakreni ovisi,to se mora staviti iste debljine da bi bilo kako i prije jer početak ubrizgavanja nebude isti. :D
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Zna li neko kako se cisti filter zraka na tomi? Znam da je uljni, ali koje ulje ide, koja kolicina, gdje se sipa itd?
I da li se dodaje jos ulja u filter ulja prlikom zamjene ili se samo naspe 3l u motor?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Upute 420-523.:icon_winkle:Ulje sipaš isto kao i u karter.
Kad mijenjaš ulje u motoru zamijeni i u filteru.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Sutra cu da mjenjam ulje i filter ulja i dihtung coka sto je ispod filtera zraka, pa sam mislio da zamjenim i u filteru. Hvala Ssucur.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Listam malo upustvo za tomu i naidjem na ovo. Kaze da se ulje doljeva na mjesto gdje se provjerava ulje. Zar se ne doljeva na poklopcu motora?

MQ3pQk3.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh