• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
U kućištu filtera zraka imaš nivo dokle treba biti ulje kao neka zalemljena pločica a što se tiče lijevanja ulja u motor ja to radim na čepu od ulja na poklopcu ventila. Isto ulje se koristi i za filter zraka i za motor, sam ovo za filter zraka treba češće mijenjat jer bude u njemu prljavštine.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kupio sam tv pe 18, 74god,motor lda100,nije odavno paljen i trebala bi mi pomoć.
Traktor je godinama gurao skreper na jednoj farmi,neznam kada je zadnji put paljen,ja sam probao danas,ima solidnu komprsiju al nemoze da upali,sta mi je činiti
unapred hvala na pomoći
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ja bi prvo odšrafio lajtung na dizni da se vidi dal dođe nafta do nje ak je ima bi posle izvadio diznu i vani sa priključenom lajtungom probo dali prska i kako.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Buduci da to nije benzinac i da nema veze sa strujom ostaje ti samo da provjeris dotok goriva,,,
izvadis diznu na holenderu zakreni da je mozes prisarafiti van cilindra pa provjeri i u kakvom je stanju dizna, vizualno kako baca gorivo,,,
ako je tu sve u redu onda provjeri kut paljenja,,,
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Problem je sto na 50km u okolini nema nijednog majstora koji bi pokusao da mi pomogne,kome go spomenem tv odma beze,tako da mi je pomoc forumasa jedina nada
Sutra ce isprobam sve dotoke goriva,pa javljam sta sam uradio :D
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
imam ja LDA 100, 18ks 72 godište,izvadi diznu,stavi na cijev izvan cilindra,dodaj gas i okreči remenicu da vidiš dal ti daje maglu kad dizna izbaci naftu,ako ne onda je to,dal ti dimi na auspuh kad ga verglaš?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Skinuo juce diznu,kad vergla uopse neizbacuje naftu,a nafta ulazi u pumpu,sto znaci da je nesto oko pumpe
Nedimi auspuh kad vergla
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ni kap
Uspeo sam da slomim cev visokog pritiska cm pre dizne,mozeli se to zavariti autogenim,ili moram novo da kupim
 

Nicky

Član
Tu od
18 Srp 2014
Poruka
91
inače se ne smije variti,treba zamijeniti,ali ja spletom okolnosti imam vareno i radi :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
To se obično popravlja hardlotanjem.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
O pa da, to sam vidio kako se radi ali za takav naziv toga nisam čuo. :(yawn):
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Kupio mi je rodjak prije neki dan TV420 84 godiste i ima jedan problem kad mu doda veci gas iz auspuha izbija vatra i kad se ubaci u trecu nema snage da vuce gusi ga sta moze biti problem:icon_question:
 

tvlivno

Član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
67
Tako je i meni bilo kada je se pomaknuo dio na kojem se namješta ubrizgavanje za prije ili poslje to ti se nalazi gdje je bosch-pumpa kod leptira za gašenje, vidjet ćeš šaraf i iza kao neki metal koji se može pomicati lijevo i desno.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Zamrla je tema o TV,pa malo da je ozivim:icon_mrgreen:
Napokon sam uspeo da upalim svog tomu:cool2:
20151026144437.jpg

Skinuo pumpu i diznu i da nebi jos nesto unistio odneo sam majtroru koji iskljucivo samo to radi,promenjen element pumpe i ulozak dizne,popravka cc40e
Kao i sto sam napiso na predhodnoj str uspeo sam da slomim cev visokog pritiska,ali sreca pa je doticni majstor imao slicnu,ali malo duzu,ali sam uspeo da je upasem
20151026163959.jpg

20151026162406.jpg

Sipao frisko gorivo,odgovarajuci kanap i upali tomo it prve:icon_pidu:
Hvala svima na pomoci u vezi motora,sad se prbacujem u drugu temu:drink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh