• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna kopačica

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ima li ko ovu igračku od Mute i dal valja čemu?Uzeo sam je danas kao neispravnu,na fergazeru federi ko za kuplung:icon_rofl: pa nije čudno da ne radi.Ne znam dal je nešt delova od Mute ili je sve kinez sa slo nalepnicama.Noga mi izgleda dosta solidno urađena i ostalo železje isto nije tak loše.








 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Motorna motokpačica Marko, četverotaktni Briggs motor jednostavna izvedba, jednostavno rukovanje konusno kvačilo (direktno na radilicu), za pogon treba uvijek držati stisnuto.

IMG_20170717_160740_1.jpg


IMG_20170717_160652_1.jpg



IMG_20170717_160833_1.jpg
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
To su pametno napravili da za pogon treba biti stisnuta ručica.
Ono kod Mio-hondine serije 400 da za pogon treba biti otpuštena ručica, mi je skroz neshvatljivo, o sigurnosti niko nije mislio.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Za ovaj model bi se prije moglo reći da se radi o jednostavnijoj izvedbi i naravno da sam mtk u startu košta što manje. Znači štedi se na svemu ! Ima veću ručicu za dodavanje gasa, koja ujedno ima i funkciju gašenja, kad se gurne skroz napred se gasi. Tako da je i to jedna mjera sigurnosti (u slučaju potrebe).
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Danas isprobana u radu, (nije nešto). Prelagana je, graničnik dubine kopanja tanak i ravan (pa se previše zabada u tlo). A i nisu neki uvjeti, tlo je suho ko barut.

IMG_20170726_191301_1.jpg
 

dugi68

Član
Tu od
15 Ožu 2014
Poruka
185
Ima li netko kopačicu Iskra HG 60T i kakva su iskustva sa njom. Kupio sam ju jučer i čekam da mi stigne doma pa ako netko ima iskustva da čujem. Motor je 2,5 kW.
 

IgiThePop

Član
Tu od
20 Sij 2014
Poruka
32
Pozdrav!
U sličnim sam dilemama kao i kolega koji je pokrenuo temu - radim poluozbiljno sa nakanom ka ozbiljnom, ali manje površine (dok se ufuram bit će nešto do pola hektara). E sada, razmišljam o kopačici, no primarno za kultivaciju, znači nakon grube obrade, za sjetvu, berbu, međurednu obradu. A vidim da većina ljudi komentira izbore kopačica iz perspektive gdje rade jesensku obradu sa njima.
No, uzimajući sve, ili skoro sve, napisano:

- što mislite o bertoliniju? Konkretno gledam 205 model.
- slažemo li se da za međurednu obradu već obrađene zemlje (imam starog tomeka PE-18) nije baš potrebno ganjati velike dizele?
- stavljate li stvarno veću važnost na prijenos nego na motor?

Naime, meni se čini bolje uzeti skoro bilo kakav motor i održavati ga redovito a da je sklopovlje kvalitetno. Da znam, najbolje je uzeti najkvalitetniji motor na najkvalitetniju šasiju i getribu, al to i nije neki savjet, kao da kažeš nekom tko kupuje auto neka uzme npr Audi A6 avant :)

Pozdravljeni budite i čiatam dalje forum, lijepo je da postoji i da je aktivan :)
:drink:
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155

Da li ovo valja i vrijedi ove novce?
 

Ajk

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
3
Pozdrav forumaši,molim pomoć mladom poljoprivredniku od 51 g..Imam vrt od 200 m kvadratnih i blizu sam kupnje bertollini 205 kojeg mi je serviser preporučio jer da nijedna radi kvara godinama nije bila u servisu i da je napravljena kvalitetno.Zanima me jeli mi malo velika za navedenu kvadraturu pa da uzmem nešto manje ili da poslušam servisera i guštam sa 205 jer lova nije problem a s druge strane ovakve stvari se ne kupuju često pa bi bilo bolje kupiti nešto kvalitetnije,hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Dvije brzine i rikverc...može proći.

Ja bi radije rabljenu Hondu za 1/2 te cijene ;)
 
  • Like
Reactions: Ajk

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ma da serviser kaže! Niš se ne kvare, nemamo reklamacija, bla ,bla...
Ma kako bi bilo kvarova i reklamacija, kad to tek izašlo sa trake.
 

Ajk

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
3
Ma da serviser kaže! Niš se ne kvare, nemamo reklamacija, bla ,bla...
Ma kako bi bilo kvarova i reklamacija, kad to tek izašlo sa trake.
Nasao sam na forumima vašu usporedbu bertolinija i honde iz 2018 g. gdje ste pohvalili bertolini pa ću ga najvjerojatije kupit.
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Imam i ja pitanje? Između Flore 55 ili Bertolinija 205 što izabrati?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ovako na brzinu pregledao jednu i drugu.
Evo plusevi i minusi za obe.

Bertolini 205 + težina 72 g
+ mjenjač 2 + 1
+ prijenos na pogonsku osovinu
+ šestrokutna osovina noževa
+ ručke upravljača
- no name motor (koliko vidim ) samo jedan u ponudi, upitne snage (koja je navedena)

Flora 55 + razni motori u ponudi (Honda GX 160 i Briggsov)
- težina 52 kg
- kretanje napred - remen
- kretanje nazad - remen
- prijenos na pogonsku osovinu
- okrugla osovina noževa
- ručke upravljača

Bertolini 205 - bodova 4
Flora 55 - bodova 1
 
  • Like
Reactions: Ajk

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90

PUBERT motorna kopačica VARIO Honda​

ima li netko ovu frezu, imam problem sa mjenjaćem kojeg moran štelat svako 2 -go frezanje. dodatna oprema Kola, plug..cijene astronomske.odgovaraju li prikljućci i toćkovi od neke druge freze ? Inaće sama freza radi skroz ok I zadovoljan Sam. PUBVARIO.jpg
 

okarm

Novi član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
26
bok ljudi, citam malo i sto vise citam manje znam.. ugl. trazim ko i par forumasa prije mene kopacicu doma za vrt. oko 200m², prije zime se traktorom izore, u proljece potanjura tak da mi kopacica treba za finu obradu. imam od pokojnog dede mio f350 s tomosom, nema ni 50 sati rada, stajala garazi 15-20 god. proslo ljeto je odlucio upogoniti, ocistio detaljno fergazer i rezervar od sljepljenog ulja iz mjesavine, kresnula i radila lijepo. nakon tjedan dana ne bi vise upalila nema sanse. pol dana sam se jebao skidao fergazer/filter i nece. mislio sam se upustiti u zamjenu motora s kineskom hondom i zamjenom remenica, al vidio ovdje da je to dosta zajebano i da hoce puknuti blok getribe od previse snage pa odustao.
gledao onog rumunja ruis 7000 pa odustao, pogledao par polovnih mio hondi i vise ni jednu ne zelim pogledati jer to je strasno kaj ljudi prodaju pod ispravno i ocuvano.
trenutno razmisljam izmedju tu vec spomenutog bertolinija 205s i Active ac800
ima netko iskustva s njom? sused ima njihovu kosilicu, vidi se da to nije prepakirani kinez, alu kuciste, pazljivo dizajniran tunel za bacanje u kosaru. na rosnoj travi moja husqvarna se davi, a ova njegova kosi ko blesava. ugl. firma se cini ko da rade ok strojeve.
 

Ajk

Novi član
Tu od
7 Ožu 2021
Poruka
3
Evo da se javim nakon duže vrimena sa dojmovima,bertolini 205 je kupljen i oduševljen sam koliko je jednostavan, praktičan, siguran i moćan stroj. Bija sam u strahu da će mi bit puno 72 kg s obzirom na moje potrebe i iskustvo a sada mi je drago jer sve obavlja s lakoćom.Prvi put u životu sam freza i nakon prvih po ure "borbe" i upoznavanja ostalo je odrađenom bez ikakvih problema tako da ga mogu slobodno preporučit i za dosta veće površine.Hvala stručnim komentatorima i pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh