• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna kopačica

IVAN2

Novi član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
1
Pozdrav, ima li tko iskustva za Einhell kultivatorima, kokretno ovaj gledam kupiti Einhell motika/kultivator GC-MT 1636/1 ili se za tu cijenu može naći nešto bolje? Navodno se dosta brzo kvare pa bih molio za savjet ako netko ima iskustva.
ja sam imao einhell nevalja joj gitriba, to ode brzo a strašno su skupe nove, i možeš ih kupit u samo u einhes servisu. bježi od te kopačice. novac za einhell iskru i slične je bačen novac
 

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
Evo da se javim nakon duže vrimena sa dojmovima,bertolini 205 je kupljen i oduševljen sam koliko je jednostavan, praktičan, siguran i moćan stroj. Bija sam u strahu da će mi bit puno 72 kg s obzirom na moje potrebe i iskustvo a sada mi je drago jer sve obavlja s lakoćom.Prvi put u životu sam freza i nakon prvih po ure "borbe" i upoznavanja ostalo je odrađenom bez ikakvih problema tako da ga mogu slobodno preporučit i za dosta veće površine.Hvala stručnim komentatorima i pozdra
Je li to ovaj motokultivator ?
BT 205 s
I da li se isplati kupiti po ovoj cijeni ?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-07-19-12-41-36-66_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-07-19-12-41-36-66_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 38

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
Uglavnom, razlika između BT 205 i BT 205 s je samo u filteru (barem je tako prodavač rekao) , tako da ću sutra to dopeljati doma i isprobati u neka bolja vremena. ( kad pojedem sve pome,krastavce i tikvice) .
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Bok forumasi! Pitanje @davorv, jesi isprobao taj Bertolini 205? Ima li ga tko od vas ostalih decki? Ja bas gledam kupiti, ali ne bih se htio zeznuti kao sa Vikingom...

:ppozdrav:
 

davorv

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
10
Isprobao, meni je odlična, odradila je posao bez problema jer ima dovoljno težine i snage i za tvrđu zemlju. E sad, koliko je moje mišljenje relevantno nisam siguran, to mi je tek druga kopačica, prva je bila neka igračka koja je bila namijenjena za usitnjavanje već izorane zemlje pa me je ova vjerojatno zbog toga oduševila snagom.
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Ma ja sam imao onu Vikingovu, HB585, ali iako ima hrpu dobrih stvari koje mi se sviđaju kod te kopačice, ispostavilo se da ona nije za veliki posao, niti za teška, kamenita tla. Tako da sad gledam nešto kokretnije, ali isto da mogu ubacit u gepek kad idem na udaljenije posjede. Bertolini 205 mi se čini kao dobra alternativa, a kad sam je gledao kod distributera, nisam htio pričat s prodavačem, nego sam pitao servisera koju bi on uzeo, pa mi je preporučio tu - veli da su ih prodali na šlepere, a da se jedino vrate u servis kad ostane gorivo u njoj po godinu dana dok freza ne radi i onda kad ideš upalit - karburator ćorak... A što se tiče obrade, zar ne frezaš uvijek zemlju koja je prethodno izorana?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Još jedan primjerak Talijanske motozape, barem po oznakama .
IMG_20230601_132351[1].jpg
Zvučnog naziva Fort.
IMG_20230601_132335[1].jpg
Ima i kazalo količine goriva.:cool:
IMG_20230601_132422[1].jpg
Reklamira se po netu kao "kopačica za vrt"!
 

Satyagraha

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
24
Dečki jel ima neko iskustava sa kopačicom bertolini 205?
Kupio ja prije 5mj, dosad već odradila čuda. Stroj srednje veličine i snage, za moje potrebe idealan. Buduci da imam traktorsku frezu od 150cm, sve sto moze traktor, na parcelama preko 500 m2 radim njime, ali sve ispod toga, plus plastenici i vinogradi se radi s tim bertolinijem. Buduci da sam prije njega cesto posudjivao jednu dizelku Meccanice Benasi (8KS), ova mi je izgedala malo sumnjivo u pocetku, ali prevario sam se - stroj nije robustan, ali je kvalitetan, vidi se da je razvijan u području juzne Italije, koje je zahtjevno i kamenito koliko i dalmatinsko. Ne moze se to mjeriti s dizelskim MB od 8 ks, ali je itekako sposoban stroj za mala gospodarstva, manje parcele, okopapavanja krumpira i kukuruza, i sl. Ne znam za sto ti treba, gdje je planiras koristiti, koliko cesto i koliko intenzivno, ali osobno sam njome vrlo zadovoljan...
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Pozdrav,ako mi netko može dati savjet u vezi sa motokultivatorima Ruris.Obrađivao bih možda 200 - 300m2 vrta za sebe,vidim da su donekle povoljni i imaju 2 g garanciju pa ako netko ima kakva iskustva eto ...hvala svima na savjetu.LP Vlado
 

victor_charlie

Novi član
Tu od
3 Tra 2024
Poruka
1
Pozdrav. Novi sam tu na forumu. Trebam nešto za cca do 500m2 hobi poljoprivrednik.....budget je negdje oko 1000eur.....gledam Benassi BL 6000 ili Bertolini BT 205S...ili ako imate savjet nešto treće.
Hvala svima

 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kupi najjeftiniju varijantu koju možeš naći. Gledajući detalje oko getribe to ti po meni sve ide sa iste trake.
Tamo negdje na dalekom istoku. Eventualno uzeti neki markirani motor, čisto radi dostupnosti dijelova.
benassi-bl-6000-h-benassi-bl-6000-h-2.jpg ruris-motorna-kopacica-kultivator-freza-dac-7000acc2.jpg Motoazada-Bertolini-205-11-scaled-600x450.jpg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
964
Kao bitnu stvar bih ja gledao položenost cilindra. Što je cilindar uspravniji, to je bolji motor. Ovi što imaju položene cilindre nisu nešto. Ulje ulazi ispod klipa i ošteti se motor kad je na nizbrdici.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Prije bi bilo da ako je nešto na nizbrdici da će klip - cilindar dobivati manje ulja. Dok bi kad je na uzbrdici onda bi bilo ko si opisao. No nebitno.
Svi ovi motori novije generacije imaju zakošeni cilindar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh