• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna pila gubi snagu

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tražil sam gddje ovo staviti, al bezuspješno. Situacija sljedeća - Motorna pila mi usljed piljenja, opterećenja, izgubi snagu. Kao da se zaguši. Kad je odmaknem i malo pustim gas, radi normalno i na leru i odmah prima puni gas. Sve sam očistil. Od filtera, crijeva, fergazera, membrane, promijenio svječku i opet isto.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
To zna zezat kad se pomjeri odnos zraka i goriva, treba bit majstor za ponovno naštelat...
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Hvala Moderatoru na premještaju u pravu temu !
Da, imal sam taj slučaj i opisal ovdje, ali kad sam posudil pilu pa su rašteleli fergazer seronje koji ju nisu znali upalit. I namučil sam se dok sam ju dobil kak treba. No, sad nitko ništa nije diral pa se to dogodilo. Zato mi i je čudno i ne znam kaj je ??!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Možda je membrana otišla. Vole one prdnuti iz čistog mira. Danas radi, sutra ne radi.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Istakni ispuh da vidiš tanje bata i batnih rinčka.
Za koju se motorku ide?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
@Kawasaki--- Kad si več spomenul membranu, i k tome si međimurec. Postojao u Ludbregu servis Stihla od Međimurke, radi se o stihl 056, kad se zagrijala gubila je snagu...u servisu na početku svake sezone menjali membranu, ali i dalje isti problem..bilo je to podnošljivo jer sam je malo koristio pa se nije stigla ni zagrijati. Ali jedne godine dobio liniju s debljim komadima, i tada sam doznao da je paljenje u pitanju, ali naravno u servisu nemaju djelove tj. paljenje, ali sam bez njih problem riješio, stavivši drukčiji magnet, na koji paše novo paljenje kojeg ima za kupit. Takav renomirani servis to nije znao.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
dejan radi se o Oleo Mac-ovom modeli 945A . Za nju nema ništa na netu. Jedna od prvih njihovih modela na ovim prostorima. I ovo joj je prvi kvar.
 
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
@Kawasaki--- Kad si več spomenul membranu, i k tome si međimurec. Postojao u Ludbregu servis Stihla od Međimurke, radi se o stihl 056, kad se zagrijala gubila je snagu...u servisu na početku svake sezone menjali membranu, ali i dalje isti problem..bilo je to podnošljivo jer sam je malo koristio pa se nije stigla ni zagrijati. Ali jedne godine dobio liniju s debljim komadima, i tada sam doznao da je paljenje u pitanju, ali naravno u servisu nemaju djelove tj. paljenje, ali sam bez njih problem riješio, stavivši drukčiji magnet, na koji paše novo paljenje kojeg ima za kupit. Takav renomirani servis to nije znao.

Ima i kod nas u Međimurju 3-4 servisa i prodaje od Međimurke BS-a. Stvar je vrlo jednostavna, mislim da nema u orginalu za kupiti taj kit za stare štilovke nego samo mala privreda pa zato valjda nisu niti imali to za ponuditi! Moguće da je Žacu zamaknut magnet ili se bobina pomaknula. Ugl, trebalo bi se poigrat sa njom korak po korak.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Nisi razmel, nikakva mala privreda sve original,SEM-ov magnet s rashodovane motorke i novo paljenje za taj magnet.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
zgzac poljukni če ti neje puknul blok,mel sam to pizdariju,isto budala najprije se menjal:icon_pidu:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Kaj bi se onda tak ponašala ? Recimo ovak - Dere ona cca 15-ak sekundi pod opterećenjem ( čitaj - piljenju trupca ) i onda se zaguši. Da se ne ponavljam, sve sam već natipkal.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Tak nekak je i moja delala,valjda se puknuće širilo pod opterećenjem no onda ni štela vužgat,izludela me, pitaj majstora o tome.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Nisi razmel, nikakva mala privreda sve original,SEM-ov magnet s rashodovane motorke i novo paljenje za taj magnet.
Aha, nisam se do sad susretal sa orginalnim rešenjima nego samo sa onim elektronikama od male privrede kaj se nude po oglasnicima za zamjenu sa platina na bobinu. Hvala Bogu moja štilka 041 za sad još super radi sa originalnim rješenjem.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nisam majstor za složit pilu,nisam vrsni mehaničar,ali eto čisto iz iskustva pošto posjedujem cca 20 pila,a zna se brojka i mjenjat kroz godinu,u većini slučajeva kod opisanih problema,uzrok je bio isti,oslabljela kompresija.Nemora biti ali eto kod mene na mojim pilama je svaki puta bio to razlog.Imam bratića koji mi to rješava,pa se i ne petljam u to puno,ali eto tako je većinom to završilo.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
To kaj sam pisal, izpuh dolje da se vidi stanje u cilindru.
Jedanput mi se dogodilo da se na magnet nabrala mješavina ulja i praha od piljevine i vruča se gasila.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Skinul sam auspuh i sve je čisto na cilindru. Ima li nešto posebno, dejan, što bi trebao pogledati ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Unutra kao nova !
DSC_0086.jpg
[/url]imgur[/IMG]
DSC_0087.jpg
[/url]gif upload[/IMG]
DSC_0088.jpg
[/url]image hosting 30 mb[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh