• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
458
Vjerojatno je moguće samo ne znam kako ćeš narezati taj navoj odozdo, kako proširiti rupe 🤷🏻‍♂️
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aKo več ideš na to ureži neki navoj manjeg uspona..i napravi plocu na glodalici tako da svi vijci nose..problem nastane kad nije dobar raspored rupa pa nosi samo jedan vijak..opčenito je tu sranje jer vijci nose na odrez..to je to ..IMT
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
21
Primarno me muči jel dovoljno debelo meso da kad povecam rupu na 21 mm (početna rupa za M24 navoj) i dok urezem navoj da ne probusim kuciste jer onda sam zestoko sranje napravio. Na ovoj slici (sa neta) vidim da je izbočeno unutra, sad jel to dovoljno debelo da podnese veci sraf nisam ziher.
1696918489073.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nebu dobro, i sam si na tom putu sa svojim razmišljenjem.
Nalupaj unutra helly M20, možeš i manjeg koraka i to bude puška.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Jebay ili Amazon dobri su i ti, a tu su za par dana.
Skupi jesu ali mislim da su ok riješenje. Još ako ugradiš štift šarafe....
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
21
Trebam pametan savjet, na samom kraju straznjeg lijevog kotaca je pocelo kapat ulje. Nakon rastavljanja i nadanja da je samo semering problem, nasao sam da je semering napravio faljce na poluosovini. Kupio novi semering (Dalmik s metalnim kucistem) i malo ga zamaknuo da ne dodje bas na te faljce al nije dugo izdrzalo i sad opet kaplje. Sad me zanima jel moze neki majstor to navariti pa se potokari natrag ili ima neki drugi nacin koji nije kupovina nove/rabljene kratke poluosovine?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ne variti.
Skinuti, navuči čahuru gore koju je poslije dovoljno potokariti, nema potrebe za brušenjem.
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
21
Ne variti.
Skinuti, navuči čahuru gore koju je poslije dovoljno potokariti, nema potrebe za brušenjem.
Ako sam dobro skuzio, znaci potokariti osovinu, napravit cahuru, napresat ju gore i nju onda potkarati natrag na std. mjeru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Tak je, čahuru ne treba prešati. Može se navuči na vruče i dobro bude.
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
21
Onda super ako bude to tak okej, budem rastavio koji dan i odnio tokaru da mi tak napravi. Hvala na savjetu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako tokar ima dobar stroj.... i malo ga ogladi šmirglom... ne treba brusiti. Kasnije se on uvozi i to bude popevka.
Uostalom, kakvi su kanali na radilici 533-539... pa Čića Zlaja ugrađuje več godinama semering koji brtvi? Ko ga prati zna o čemu pričam.

Recimo gle ovaj dosjed semeringa.
Eno ga, vozi bez da kapi pusta ;)



 

Najnoviji postovi

Na vrh