• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
IPM se u zadnje vrijeme pokvaril, neka je dobra, a neka curi na sve strane.
Odabir je tvoj, a ja samo dijelim problem koji sam ja imal.
Ja bi zamjenil membranu za početak.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Ja ugradio dve ptz i bacio u smeće vratio polovnu nazad .
Napunile karter i pozdravio se s novim uljem.
Tako da od nje ništa.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Na www.plinara-baderna.hr imaju u ponudi Perkins i BCD pumpe (549 i 599kn ak sam dobro zapamtil) Imaju i IPM po 250ak negdje.
Ak je samo do membrane zamjeniš membranu i zaboraviš na te glupe pumpe.
Ja sam se u slovensku razočaral. Puštala ulje na osovinici ručkice za pumpanje. Nisu ju dobro naprešali valjda. Na kraju sam od stare uzel donju polovicu, a od slovenske gornju.
Tih se treba paziti ja kod njih naručio alanser za 539 dobio za s 44 drugi nisu poslali nit se javili na moj upit o zamjeni.
Nazvao ih i ništa prave se ludi .
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Pozdrav svima..puko mi je poklopac hidraulike na 558, imam na njemu razvodnik mjesto malog poklopca, za dodatne izvode hidraulike za rolo balirku.. cuo sa da su novi indijski poklopci deblji po 5mm e sad po tome nece pasat duzina cjevi sto ide iz razvodnika prema pumpi ili grjesim?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja sam na 567 ugrađival indijski poklopac i nisam imal nikakvih takvih problema koje navodiš jedino kaj sam moral oko osovine ramena hidraulike proširit otvor da ne zapinje ožljebljena čahura, mislim da se tako zove dio koji podiže ramena hidraulike..
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Pitanje za sve koji imaju iskustva sa hidraulikom. Jeli moguće i jeli realno izvedivo/isplativo ugraditi dvosmjernu hidrauliku na 558
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pitanje za sve koji imaju iskustva sa hidraulikom. Jeli moguće i jeli realno izvedivo/isplativo ugraditi dvosmjernu hidrauliku na 558
Sve je moguče ..ali sa drugim cilindrom..mehanizmom i upravljanjem..

Uvjek je važnije pitanje zasto?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
A jel se tu možda pita za dodatne dvoradne hidraulične izvode?Ako baš treba hidraulik sa potiskom onda bolje kupit nekog rusa.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Treba mi samo jedan par, topling ne mora biti hidraulični. Ali svakako vidim da je bolje odustati od prerada
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
@vlč.puknuti
To su hidraulicne škare/kliješta za trupce. Hidraulika preko klipa stisne trupac i polugama se podigne zbog transporta.
dakle ne treba stiskati prema dole nego treba upravljati škarama
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pitanje za sve koji imaju iskustva sa hidraulikom. Jeli moguće i jeli realno izvedivo/isplativo ugraditi dvosmjernu hidrauliku na 558
Ja sam krivo razmio ..da si napisao dodatnu sve bi bilo jasno.

Eto mika je sve "rekao"

Ja bi umjeto ventila s drugog linka napravio pločicu a razvodnik spojio preko carry over izvoda tako da ne treba stalno prebacivati ručicu na ventilu s drigog linka.
Jer ..kad radi hid traktora ne radi dodatna hid.i obrnuto
 
Posljednje uređivanje:

Dusan78

Novi član
Tu od
11 Tra 2023
Poruka
3
Pozdrav ekipa,
Čitam forum već neko vreme ali pojavila se potreba da se i obratim. Naime nasledio sam uz imanje i Imt 558. Kako nisam iz te priče a ne bih rasprodavao dedovinu rešio sam malo da se pozabavim traktorom. Ima li neko ovde možda uputstvo za traktor. Na netu sam našao Radionički priručnik ali uputstvo ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh