• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
IPM se u zadnje vrijeme pokvaril, neka je dobra, a neka curi na sve strane.
Odabir je tvoj, a ja samo dijelim problem koji sam ja imal.
Ja bi zamjenil membranu za početak.
Hvala na iskustvu. IPM je sada na mojem traktoru i ta je dugo godina odradivala sve kako treba. Sada krecem prvo sa membranom.
Da li se moze prilikom zamjene membrane vidjeti jesu li osteceni oni ventili ili nesto drugo?
Prije dok sam trazio mislim da je Jakopic imao te pumpe za MF Ili Perkins ,pa mozda i to moze gore na IMT 558.
Imas li iskustva sa tim MF ili Jakopicem opcenito?
Bio je jedan video gdje covjek objasnjava rad te pumpe i kaze da proizvodac koji je radio IPM pumpe ne radi to vise.Mozda to pronadem pa stavim. Da li je to bilo privremeno..da li je netko preuzeo tu proizvodnju..ne znam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Možeš probati, ako nemaš kombinirani manometar sa vakumom i tlakom moreš i na jezik.
Nekaj paše i od MF-a ali pazi na dužinu kljuna capice, mada mislim da je to danas ionak svejedno u kojem dučanu je kupljena i za kaj je namjenjena.
 

Dusan78

Novi član
Tu od
11 Tra 2023
Poruka
3
Pozdrav ekipa,
Menjam gumice oko ručica menjača, znate li da li ispod treba staviti malo nekog maziva kao tovatna ili ne?
 

Prilozi

  • IMG_20230423_104819.jpg
    IMG_20230423_104819.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 17

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Htio bih sa IMT 558 ukloniti kompresor. Ionako mi pola instalacije nedostaje (skinuta je jer je traktor ranije imao utovarivač pa je boca smetala), a i sam kompresor ne radi. Imam novu brtvu i poklopac koji bi došao umjesto njega.

Zanima me što sa dovodom ulja? Da li se umjesto onog šupljeg vijka, na koji je zašarafljen lajtung koji ulje vodi do kompresora, mogu staviti puni kratak vijak kojim bi zatvorio rupu? Neću time uzrokovati neki pritisak ulja gdje ne bi trebao?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Tak je, jednostavno začepiš rupu na bloku.

Možeš ju koristiti za dodatni manometar ili ako več imaš manometar možeš ušarafiti indikator ulja pa imati i lampicu ili ako ti je problem naći vijak s tim navojem kojeg buš koristil kao čep taj indikator ti bude čep.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Hvala Muha. Manometar imam nešto bliže (mjenjaču) ušarafljen na bloku, a ova ti ideja s indikatorom nije loša. (y)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Tak je, jednostavno začepiš rupu na bloku.

Možeš ju koristiti za dodatni manometar ili ako več imaš manometar možeš ušarafiti indikator ulja pa imati i lampicu ili ako ti je problem naći vijak s tim navojem kojeg buš koristil kao čep taj indikator ti bude čep.
Znači nije problem na kojem mjestu se mjeri pritisak ulja u motoru, on bi trebal biti svugdje isti(mišljenja sam da bi trebalo biti tako) ? Bil sam pred jedno godinu dana čital raspravu na tu temu na Facebook-u gdje je ekipa radila redukciju da su mogli spojiti indikator i manometar na isto mjesto, pa mi je sad ovo zapelo za oko.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,100
Baš sam neki dan u Masivi našel priključak za Zetora za pritisak ulja koji ima 2 izlaza. Jedan je za šuplji vijak za crijevo koje ima oko (na to imam spojen manometar), a drugi izlaz je za indikator pritiska na koji sam spojil dodatnu kontrolnu žarulju. Dvaput je dvaput....
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
stavljao bi si kabinu na 558 al po oglasima nema ništa pametno.. zanima me jel pašu one nove kabine orašje na njega?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Vjerojatno pašu, al probaj tražit neku od 560 jer od 539 bez žeščih prepravki ne vjerujem da se može ugraditi...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Možeš probati, ako nemaš kombinirani manometar sa vakumom i tlakom moreš i na jezik.
Nekaj paše i od MF-a ali pazi na dužinu kljuna capice, mada mislim da je to danas ionak svejedno u kojem dučanu je kupljena i za kaj je namjenjena.
Uzeo sam novu ipm.Stara je vjerojatno dobra,no majstor nije imao nesto,pa nije bio siguran.Vjerojatno to sto si objasnjavao.Dok ugradim vidjeti cu kako radi.
Kako mjerite te capice?
Jos nesto..ako jos netko jos kosi sa "gredeljem"..bocna kosa original za Imt 558, 170cm, "dubrava"(nadam se da razumijete sto opisujem jer ne znam origigi naziv) ima remenice odostraga sa dva remena. Da li znadete dimenzije remena?
Koji je promjer pogonske remenice,vece,koja ide na vratilo-kardan?Imam ju,ali ne znam da li je original.
Dimenzije remena ne znam,pa bih molio pomoc ako netko zna.
 

bangaham

Novi član
Tu od
2 Lis 2023
Poruka
17
Pozdrav, jedno pitanje ako je netko slucajno imao isti problem, radi se o ona 4 M20 srafa ispod traktora iza kod kardana di se obično stavlja kuka za vuču. Prijašnji vlasnik je sve rupe sje*ao, izgleda da nije dobro stegnuo pa ploča koja ide iza na vuču je uništila navoje unutar rupa. E sad mene zanima jel moguce, u smislu dal ima dosta mesa u tom području, da bi se povecala rupa i slozio novi M24 navoj? Ili bolje ne dirati i složiti novu kuku za vuču koja se ne spaja na te srafe?
 

Najnoviji postovi

Na vrh