• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovdje su tri karike.
Ovo je mjera klipa
Tak je, fi 75

Evo recimo, na ovom 558 da bi skinuo Bosch pumpu trebaš raskopat od naprijed sve. Skinut nosač filtera zraka, hladnjak, ventilator i kompresor ako ga ima. Naravno kad se skida pumpa onda obično idu i dizne dolje a da bi njih skinuo moraš skinuti rezervar.
Stvarno konstrukcijski riješen da te glava zaboli.
Dobro je to da probaš, više buš cjenil kad ti bu neko drugi nekaj delal i rekel kak se zmučil ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Jednom sam se posvađao sa majstorom davno, kad mi je htio na autu zamjenu getribe(ruke) naplatiti 300€.
Inače uvijek bez prigovora platim, nekad ostavim i više ako vidim da je posao odrađen besprijekorno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Neznam o kom je autu riječ tak da ne mogu suditi.... ako je to bilo na A klasi Mecinoj onda si dobro i prešel 🤭
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ma jasno.
Stvar je da u tom cjenovnom rangu ima boljih strojeva.
Evo recimo, na ovom 558 da bi skinuo Bosch pumpu trebaš raskopat od naprijed sve. Skinut nosač filtera zraka, hladnjak, ventilator i kompresor ako ga ima. Naravno kad se skida pumpa onda obično idu i dizne dolje a da bi njih skinuo moraš skinuti rezervar.
Stvarno konstrukcijski riješen da te glava zaboli.
Ti traktori nisu predviđeni da se kvare pa je zato to tako izvedeno! 🤣😎
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Neznam o kom je autu riječ tak da ne mogu suditi.... ako je to bilo na A klasi Mecinoj onda si dobro i prešel 🤭
Tad A klase kod nas još nije ni bilo, ako i je možda par komada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Na 558 još kak tak, a skini kiler na 560 ako si muško
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Evo da ne zaboravim, makina jučer složena i upalila. Sad je to drugi traktor.
Pumpa je kompl. odrađena, znam da je stavljena nova glava i još neke stavri po nutra i nove dizne su išle.

E da, i termostat je ugrađen.
 

Prilozi

  • IMG-1772ce3c24015fd8e74b21eca0b1da79-V.jpg
    IMG-1772ce3c24015fd8e74b21eca0b1da79-V.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 55

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Pozdrav ekipa...imam jedan zanimljiv problem na imt 558...znaci stavim novu ac pumpu i ulje ( 3. put ) i u 20 sati rada mi povisi razinu ulja za 1cm na mjeraču... e sad da li moze propustati naftu kroz bos pumpu pa zato podize nivo ulja malo po malo??? Ne vjerujem da vodu propusta jer ne vidim emulziju na čepu..
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Ljudi jel netko radio dodatne izvode hidraulike na 558.. konkretno trebam sa rolo balirke spojit dva crjeva na traktor..jel netko radio?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Najbolje rješenje za tvoj problem ak ces ih koristit samo za rolobalirku ili neke ostale priključke koji ne zahtjevaju i rad hidraulikom(polugama) u isto vrijeme ti je ovaj
 

rusto

Novi član
Tu od
9 Stu 2020
Poruka
17
Hvala kolega.. a sto je sa onim jeftinijima razvodnicima sto imaju jednu rucicu i dva izlaza, jel bi to funkcioniralo?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
A ovisi kak ti funkcionira balirka. Vjerojatno je jedan izvod za pick up, a drugi za otvaranje komore, može se to rješit i da se ta dva izvoda na balirki spoje na jedan ventil koji bi prebacival kad bi izbacival balu ili radil pick upom(vidil sam to na jednoj Carraro balirki tako složeno nisam u radu vidil!), u tom slučaju ti nije ni potreban taj razvodnik vec to mores radit i sa onim rucicama od fine regulacije.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Znači pred dva mj. složena pumpa i dizne nove.
Sad traktor ne pali bez gasa, vrti bez dima, kad se doda gas na recimo trećinu ili više kresne odmah. Na leru radi mirno, kad ga se ugasi i za minutu ide upaliti opet bez gasa ništa?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Je, stara je u kutiji.
Bil je ler gas pao na 500 okr.,dignuo sma ga na cca 650. Ima dima ali neće sastavit, čim malo taknem gas upali odmah
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja bi to reklamiral bošisti još onda kad je ler gas pal.
Mislim da je problem u onim oprugama na regulatoru ali radije nek ju zavrti opet na stroju
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Sad ga zvali i kaže da je mogućnost da je dozirni ventil zaštekal i kad ga se trzne onda sastavi.
Bude riješio stvar
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A kaže da je već imao takvih slučajeva da zašteka, obično je do lošeg goriva i ako smeće povuče.
 

Najnoviji postovi

Na vrh