• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna pila STEEL

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@orasar
A vodilica je njena.
Daj pogledaj u kanal di je rupica za podmaziujanje dali je rupica upustena ili zasticena sa dva zadebljanja u kanalu ako nije to je problem i odma zastopa rupicu.


 
Posljednje uređivanje:

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Ovog detalja nema kod mene, e sad jel to sve vodilice imaju ili samo "Ematic"

Ostalo mi je par debljih za porezati i moram to rješiti nekako.
Izgleda da nitko nije imal ili obračal pažnju na taj problem kod kineskinja, a vidim da kad dobije sve po ps-u da oče fejst delat, šteta bi bilo razmrdat pilu radi takve sitnice.

Ak nebude pomoglo bušenje rupe pod koso ili sl. onda bu dobila novu vodilicu, toliko sam joj dužan ako poreže još 10 m3, a sve su naznake da joj se oče.

Oficir fala za slike idem malo guglat te vodilice valjda ima negdje slika te rupice kod štila ili huskija.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo je slika oilomatica stihla.
Ak tvoja to nema odi u unicomerc i kupi novu al jedna duromatic je skuplja od tvoje pile a rolo matic je pola cjene tvoje pile,pa sad vidi jel se isplati.:icon_scratch:
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Nije puno (250 kn-a je metar drva) sam nek se reže, pa nebudem valjda ručno pilil.

Mašina je uredu, a i rezervnih dijelova ima za nju tak da samo polako i napilila bude ona nikam mi se ne žuri.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa onda se raspitaj ili pogle i kupi bolju vodilicu i trajala bu dugo,pogle si vodilice od oregona nesto su jeftinije a traju.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma probaj samo malo prosiri rupicu pa nece to bas cesto da zapusi. doklje traje vodilica nek traje a uz iole cuvanja potraju one godinama. ako je mala po snazi sipaj redje ulje i teraj. moje testere idu na procedjeno preradjeno ulje vec godinama i nikakvih problema. samo na ulju je ustedela bar pola testere dosad
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako pun radi onda je usteda evo ja sam si napravil u dva tj 35m hrastovine sve piljeno motorkom i otislo mi je za sve 9l lancola ininog litra je 20kn.
Tak da nemam neke velike ustede.
 

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Evo ništa još danas nisam stigel pogledati, betonira se komad dvorišta.


ako je mala po snazi sipaj redje ulje i teraj

vica nemoj se ljutiti ja ovak nemam računa delati, šparan jesam, ali tim pilama treba tak malo i to malo je nekim ljudima preskupo.
Ako znam šarafat, to ne znači da mi se samo šarafi, a ko bude onda drva dopeljal?

Ovu rupu na vodilici kak veliš drugi put kad ju vidim ako treba zubima ju malo poriktam;
čujemo se kad napravim i isprobam.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
jeste da im treba malo al ja nemam skupu testeru niti ista sarafam po njoj. niti radim puno. oko 15 -20 metara drveta na kladice da isece. slazem se da je lancol lancol ali kod mene se bolje pokazalo na preradjeno ulje iz renoa koji je na plin nego li lancol koji je preskup a kvalitet sumnjiv. imao sam problema sa njim par puta tako da godinama vec koristim ovo rabljeno samo je procedjeno i nikakvih problema. da mi je skupa testera to nebih sigurno radio a ovako samo teram. ni masina nece izdrzati vise od te pumpe.lancol i to najeftiniji i sumnjivog kvaliteta 5L skoro 10eur. ali kazem sta ja radim a ne da drugi rade. lancol je fakticki skart od ulja .nema tu nista posebno samo sto ovo sto se kod nas prodaje je teski skart vecinom. ima slucajeva kad je toliki otpor pravio da se lanac jedva kretao kroz vodilicu. kao lepak kad se zagreje lanac. otada ja koristim rabljeno ali prilicno cisto
 
Posljednje uređivanje:

orašar

Član
Tu od
17 Lip 2013
Poruka
74
Ma uljna pumpa je najmanji problem, ako ne piliš debele komade i lanac i vodilica nisu svakim rezom u krajnjem opterečenju može ići i "obično ulje".

Inače kad se pili po zimi oregon preporučuje mješanje sa 20% dizela radi promjene viskoziteta ulja tak da rijetko ulje nije problem, problem je ako ga nema.

Neznam koliki je eta lančanika, ali na trenju vodilice sa lancom se gubi trečina energije koju motor može isporučiti, pa ako se tam na tih 18 ili 24 cola gubi 500-700 wata (mala pila 3KS) i još se to ne maže kak se spada pa onda nevalja ni štil ni huski a kamoli tam neki kinez, pardon "kineskinja".
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
imali smo upravo takav problem nestanka snage na testerama u sumi i to bas zbog lancola. ni 064 stihl ni moj vilager od 3ks nema snage i dugo se mucili dok nisam primetio u cemu je stvar. srecom sam poneo jednu flasu od 2L rabljenog i istresem lancol i naspem rabljeno i testera se preporodi. onda izmesamo oba ulja i tako smo zavrsili posao .kod nas se stvarno mnogo mucka sa uljima i nista vise nije sigurno sta je original a sta kopija. a u kopijama samo oni znaju sta je. vec sam zeznuo motor testere zbog falsa stihl ulja jos pod garancijom. zato sad vodim racuna sta sipam a da mi je sigurno i neostavi me na cedilu. a sto se debljine tice vodilica je 45cm rezno i vecinom je knap ili nesastavi panjeve u secenju. tako da sece sve od 5cm do 70cm precnika.
 

expendables

Novi član
Tu od
26 Svi 2015
Poruka
1
Pozz ... vidim da je tema steel 440 te vidim da vas dosta ima koji nesto znaju o njoj pa imam jedno pitanje dali je netko na dotičnu motorku stavio manji list pile i ako nije problem napisati di je kupio .
 

Najnoviji postovi

Na vrh