• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MOTORNE PILE DOLMAR

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
e nisam ni vidio da ima ova tema
evo danas sam kupio jednu polovnu sachs dolmar 100 , djeluje mi uredno proizvedena je 1984g. sve ne njoj origigi
placena 50 evra , mala ogodna , za divno cudo plastika mi djeluje onako bas masivno i jako

a vec imam od prije DOLMAR 109 i jako sam zadovoljan sa njom radi bez greske , skoro sam joj kupio nov mac i lanac , zasluzila je koliko je izrezala :lol:

imam ja stihl i husku i homelite , ali kad krecem u sumu pretezno sa police uzimam dolmarku
evo od danas ima i manju sestru da se ne pati sama :mrgreen:
eve ga i slika
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
dane kaže:
Jel možda netko zna gdje ima servis za motorne pile Dolmar


E nisam do sad otvarao ovu temu, pa sad odgovaram na postavljeno pitanje prije 6 mj..
Dakle ovlašteni trgovina i servis za program Dolmar ima u Svetom Križu Začretju
Auto-moto servis "SENTE"
tel. 049227-074
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261




Evo pomoći štilovki, malecka je ko bonbončić, polovna ali nije puno radila, lanac i vodilica su još orginal, nadam se da će opravdat riječi cijenjenih forumaša.
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Evo i par slika od mene,motorna pila Dolmar 112 radi več bez kvara 23g :D normalno uz redovito održavanje!

sachsdolmar112.jpg


sachsdolmar1122.jpg


sachsdolmar1123.jpg


sachsdolmar1124.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
o dobrim motorkama se najmanje raspravlja :D
lijepa ova 33ka ja bih rekao da nije radila nikako , super , prava mjera za imati uz veliku motorku ;)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Dobro smo ju zalili, e sad je na njoj red da se pokaže.
Nego, kakav je osmijeh bio na licu kad sam ju upalio, pali nakon drugog potezanja špage, dok štilovka je jebena od prvog dana dok ne upali prvi puta tek nakon 7-8 potezanja se javi pa se navikli vuć ko manijaci :blackeye
 
V

VTZ

Guest
Danas je "Šumarija ja & sinovi" zaposlila novog predradnika, na kojeg će ubuduće pasti glavni teret poslova vezanih uz rušenje, sječu... sve do piljenja drva na kratko.

Makita DCS 7301, iliti plava verzija pile Dolmar 7300, s mačem 20''..

IMG_4947.jpg


IMG_4946.jpg


IMG_4945.jpg


IMG_4944.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dođe mi da kliknem za dodatna pitanja ali vidim da nemam koga pitati
Opis proizvoda:
Snaga 4.2Kw
13.500 okretaja/min
Zakretni moment 7000/min
Elektronsko paljenje
Motor 72.6cm3
Spremnik goriva 0.75L
Spremnik ulja 0.42L
Mač 50cm 3/8´´ rolomatic
Garancija 1g.
Dodatna oprema zaštitna kaciga sa antifonima


Za dodatna pitanja kliknite ovdje
 
V

VTZ

Guest
Ovaj korisnik od prve sekunde starta s nemilosrednom razradom, stavio je mač 32'' i sume po gasu..

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZS-xRMSFdoM[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=zPwTKCGOxBY[/YT]
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Dobra igračka i ja radim s njom i zadovoljan sam, ima snage koliko hoćeš, imam i kacigu s antifonima ali ne koristim to. Sad je lijepo razradi i pazi da mješavina ne bude stara i nek nam traje obojici što duže.
 
V

VTZ

Guest
Sad je lijepo razradi i pazi da mješavina ne bude stara i nek nam traje obojici što duže.

Točno tak, nek sruše što više stabala, i nek nam traju što duže!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Danas je "Šumarija ja & sinovi" zaposlila novog predradnika, na kojeg će ubuduće pasti glavni teret poslova vezanih uz rušenje, sječu... sve do piljenja drva na kratko.

Makita DCS 7301, iliti plava verzija pile Dolmar 7300, s mačem 20''...
Čestitam, zanimljiv izbor.
A kaj je Husky sad u penziji?
Kak to da si mijenjal farbu momčadi?
 
V

VTZ

Guest
Čestitam, zanimljiv izbor.
A kaj je Husky sad u penziji?
Kak to da si mijenjal farbu momčadi?

Hvala na čestitkama! Zaželio sam se brutalne snage i okretnog momenta, pa sam zato odabral Dolmar Makitu. :lol:

Husky treba generalnu obnovu, novi klip, kariku i još ponešto. Pratio sam malo strane forume, i gotovo svi vlasnici Dolmara su prezadovoljni s takvim pilama, a i cijena je povoljna za ono što se dobiva.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Hvala na čestitkama! Zaželio sam se brutalne snage i okretnog momenta, pa sam zato odabral Dolmar Makitu. :lol:

Husky treba generalnu obnovu, novi klip, kariku i još ponešto. Pratio sam malo strane forume, i gotovo svi vlasnici Dolmara su prezadovoljni s takvim pilama, a i cijena je povoljna za ono što se dobiva.
Iskreno, u crvenoj mi je uniformi ljepša, no neznam jel se još može kupiti pod imenom Dolmar. Lanac je 3/8" ili 0.404?
Jesi li pital na još nekim mjestima, bi li se možda dala dobiti i za manje novce ili je to bil minimum?
Mislim da ni to nije loša cijena (dapače), obzirom da se za te novce kupuju puno manje profi pile.
 
V

VTZ

Guest
Iskreno, u crvenoj mi je uniformi ljepša, no neznam jel se još može kupiti pod imenom Dolmar.

Nemoj mi još i ti stavljati sol na ranu, već sam razmišljal da ju odnesem k autolakireru, ali ipak neću jer je ovo originalna kombinacija boja. Dolmar se nudi i prodaje dosta više od Makite, ali su im cijene više, a meni je ipak važnija sama pila od umjetničkog dojma.

Korak lanaca je 3/8", žlijeb vodilice 1,5 mm.

Jesi li pital na još nekim mjestima, bi li se možda dala dobiti i za manje novce ili je to bil minimum?
Mislim da ni to nije loša cijena (dapače), obzirom da se za te novce kupuju puno manje profi pile.

Ovo je cijena s popustom za Makitu, kod nas nigdje nisam našao povoljnije. Tek danas se je na eBay-u pojavila povoljnija ponuda, ali kad na to platim carinu i porez, opet nisam puno uštedio.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh