• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MOTORNE PILE DOLMAR

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Nemoj mi još i ti stavljati sol na ranu, već sam razmišljal da ju odnesem k autolakireru, ali ipak neću jer je ovo originalna kombinacija boja.

Korak lanaca je 3/8", žlijeb vodilice 1,5 mm.



Ovo je cijena s popustom za Makitu, kod nas nigdje nisam našao povoljnije. Tek danas se je na eBay-u pojavila povoljnija ponuda, ali kad na to platim carinu i porez, opet nisam puno uštedio.
Iskreno, ova mi boja nekak više pristaje ručnim alatima.

Lanac isti kak i na tvojem Husky-ju. nadam se da paše i vodilica. Ima li pogonsku zvijezdu ili prsten?

Jesi li pital u Teni-G?
 
V

VTZ

Guest
Iskreno, ova mi boja nekak više pristaje ručnim alatima.

Lanac isti kak i na tvojem Husky-ju. nadam se da paše i vodilica. Ima li pogonsku zvijezdu ili prsten?

Jesi li pital u Teni-G?

Teni-G je generalni uvoznik za RH (ako sam dobro zapamtil ono kaj piše u papirima od pile). Ne da mi se sad ići ponovno to gledati. Kod njih je ova cijena (koju sam ja platil) cijena bez pdv-a, a puna cijena je 6578,60 kn (za Makitu).

Ima pogonski prsten, a pasale budu i vodilice i lanci od Huskija.
 
M

Marka31

Guest
moja dolmarka (makita) od prošle godine dcs 7900

nisam je stigo ušminkati
 

Prilozi

  • DSC01163.jpg
    DSC01163.jpg
    53.4 KB · Pregleda: 413
  • DSC01164.jpg
    DSC01164.jpg
    52.8 KB · Pregleda: 440
M

Marka31

Guest
prva dva mjeseca skoro ništa jer nisam imo snage da je upalim!!!!!!!!!
sve je bilo ok ali kompresija pre prejaka, jednostavno sjednem kraj nje i gledam kako da je traktorom pregazim a da si gumu neprobijem. a sad sam naučio, tu pilu nemožeš jednostavno kao ostale ko bal.c otrest i upaliti vec po propisima stavi je na pod nogu turi kod gasa i potegni. ali kad upali ona radi, radi, radi...
u prosjeku svaki drugi dan po jedan tovar od 5m. ali što se tiče snage svaku kladu, panj nebitno koliko tvrd i debel bez grča reže
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
abcd0017r.jpg

to je pila za koju nisam znao da postoji ne kao marka negokao takva sprava za mučenje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
DOLMAR CC , proizvodila se 60tih godina
ova ja bila moja i mogu ti reći da je imala motor savršen , jedini razlog što sam je trampao je to što nisam mogao da nabavim lanac jer je neki korak zuba bio veći od 404 :scratch
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e ljudi dragi savo je s njom radio a tko s ovim nauči raditi sve drugo su bebice a ne pile:prayer:
skidam kapu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
nisam imao prilike da duže radim sa njom , tek rezervoar ili dva , prodata zbog nedostatka lanca , tj nemogućnosti nabavke novog
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
abcd0017r.jp g

to je pila za koju nisam znao da postoji ne kao marka negokao takva sprava za mučenje
Imal ju je moj komšo , davno ..obavezno je morala biti skladištena u kutu oslonjena na vrh vodilice .vodlica je bila 90 cmm(ziher) . Ne bi zapali pola sata ako bi stajala na podu , normalno kao sve pile ..
U radu su ga žderale svijećice , bilo je momenata da je u jednom rezu od fi 50 cm dva put mjenjal svijećicu ..sa sobom je nosil punu torbu (za rezervu) . A pili nije dao blizu ..ma kakvi pipnuti ..pa si mislim jebi se kad si pametan .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa vjerovatno ima zato takvo čvrsto kučište da kad dobije krila i lupi u hrast pili ništa a hrast pao:rolfer:
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
DOLMAR CC , proizvodila se 60tih godina
ova ja bila moja i mogu ti reći da je imala motor savršen , jedini razlog što sam je trampao je to što nisam mogao da nabavim lanac jer je neki korak zuba bio veći od 404 :scratch

To je bio njavjerojatnije korak lanca 7/16" trebalo je samo promjeniti lančanik od 404" i problem riješen.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
znam , samo je problem što ni lančanik nisam mogao da nadjem sa korakom 404 jer je neki ogroman :lol:
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
evo moje sachs-dolmar 112
sam0749m.jpg

Imam i ja takvu ali trenutno ne radi kak treba pa ju moram rastavit i posložit kak se spada.Ali inače dobra pila kod nas doma služi već 24 godine.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
znam kolega videl sam slike kaj si postavil,nego gdje češ nabaviti djelove za nju
 

buco1975

Novi član
Tu od
25 Pro 2011
Poruka
13
Sretan Božić svima i sve najbolje za početak, kupil sam ovu motorku http://www.elektromehanika-bratkovic.hr/proizvodi/dcs7300-lancana-pila-76.html ,cijena 5000 kuna,nova ,ali je stajala u dućanu 2.godine ,ako potvrdim garanciju produžuje se s jedne na 3. godine.Probal radit jaka je i radi super,zadovoljan sam, e sad me zanima dali sam pogrešil u vezi njene kupnje i kupil bi kraći list i lanac (40 cm) na njoj je orginal od 60 cm tj.da kupim orginal dolmar ili oregon ili neki treći može preporuka,inače se ne kužim u lance ovaj je 3.8 (60 cm),hvala unaprijed :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ajoj , negdje na njuškalu sam našao da čovjek prodaje kompletnu u dijelove , pronjuškaj malo
 

Najnoviji postovi

Na vrh