• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Makina sastavljena,posle par potega upalila i zadimila ko parnjača.Kad je malo odradila još malo preštelo karb. i radi kako treba tako na štantgasu kao i na okretajima.Malo sam smanjio zatvaranje saug lopute da dobije malo veče okretaje,tako da sad ima fenomenalan glas sličan 070.Ovaj model ima par interesantnih stvari:dva uložka filtera,uljna pumpa na prednjoj strani ispod auspuha,čep za ulje lanca je ispod zupčanika pogona lanca i gornji poklopac motora na pante a klipsna fiksira i poklopac i kapicu svečice.Ovaj model nije bio baš puno prodat zato se i delove teško dobi nove,nema ni na ebayu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ovaj mač gore na slikama nije origi od 07 jer origi je bio zarđan u tri pm.Probo sam ga spasit jer na njemu je origi ugravirano stihl i godina izrade 67.Izbrusio sam ga sa tračnim i popravio kanal tako da je sad kpl pila u origi stanju jedino lanac je nov i jeb. svečica:icon_fU:probo sam i lanac spasit ali bez veze,rđa ga je previše izglodala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Izvini što pitam ali jel' ti te starine prodaješ ljudima za rad ili za ukras neki ili nešto....?
Mislim ako je lično pitanje nemoraš ni da odgovoriš ali malo mi čudno da se toliko truda ulaže u staru gardu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak na kraju ispadne mehanski i lepotno odlična ostaje kod mene ak ne onda ide u prodaju i obično takvi modeli idu preko granice.Nešto se zaradi pa opet kupim drugu jer takve se mogu nač za sasvim male pare samo da se ih ljudi reše.Ak je lepa na pogled tad je nije ni problem prodat za solidnu cenu.Takav sam da volim radit i sređivat pile a i nešt $ padne.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Svaka čast na trudu,stvarno imaš volju.Ja sam imao negdje kod staroga tih starijih pila par komada,neznam ni koje su vise,mislim da je jedna 045 i dvije ili tri 056 ili je koja i 051,ali to nije u funkciji već boga pitaj od kada.Sad kada gledam tebe kako to uređuješ,točno mi dođe da ih potražim i restauriram.E da dodam,za jednu sam siguran 110% da je 070.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
070 te najviše volim jer su stvarno prave zvjerke pa i glas imaju fenomenalan.Još kad im se malo podignu max. okretaji baš lepo zapjevaju a i glas im je takav da se i po njemu zna da ima snage puno.Za radit nisu više zbog težine a za gledat i slušat su prave.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
za 070 si siguran jer se radi nje još trzaš noču

Nisam ja sa njom radio,kad sam ja došao na scenu,to nije više bilo u uptrebi.Rekao je jedan susjed koji je penziju zaradio kao sjekač,nebi sa tim više radio da tjedno dobivam mjesečnu plaću.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti pa kaj je za tebe 070 pa meni je 050 najdraža za raditi naročito rušiti posrami ona i puno mlađe sestrice . Stari orah je jedino ona mogla piliti dok nova sekica 660 zapilila do pola i počelo se pušiti iz lanca rođak došel sa novom Huzgvarnom no i iz njenog lanca se također počelo pušiti . Stara dama je uredno raspilila orah jedino je bila jako žedna :icon_fU:.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Željko da niste zbog prevelikog zaljevanja grla od žeđi okrenuli lance na ove druge dvije kontra.
Ili je netko namjerno sabotiral.

Inače 064-066 su daleko ispred 070 po svemu osim možda zvuku.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
oficir radi se o kvaliteti lanca jer 404 još ima staru kvalitetu a ako ne vjeruješ još imam dio oraha 3/8 mine začas zatupi . Nisem baš šumski radnik i imam 5 Stilovki samo sa starom mogu piliti po zemlji dok novije cure 310i bebica170 ni vidjet a kamoli loviti zemlju .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti pa kaj je za tebe 070 pa meni je 050 najdraža za raditi naročito rušiti posrami ona i puno mlađe sestrice . Stari orah je jedino ona mogla piliti dok nova sekica 660 zapilila do pola i počelo se pušiti iz lanca rođak došel sa novom Huzgvarnom no i iz njenog lanca se također počelo pušiti . Stara dama je uredno raspilila orah jedino je bila jako žedna :icon_fU:.
budemo mjenjali , ja tebi 05x a ti meni najmanju kaj imaš ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429

Prva slika-Ima razlike i kod 404 lanca,stari origi stihlov lanac je zub sa strane zaokružen a novi oregonov 404 lanac ima bočnu stranu na ivici pravi kut.Razlika je i u debljini materiala zuba stari tip je deblji,merio nisam ali več od oka se vidi da je jači.Pila razmontirana,oprana i diagnoza srce je odlično(origi cilindar i klip,riseva i znakova obrabe nema) treba jedino nač drugi donji dio rukohvata ili popravit ovog.Ova ima šanse da ostane kod mene za u stalažu ali samo ak bude i lepa za pogledat ak ne onda pa pa.:icon_thumright:
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Puknuti pa kaj je za tebe 070 pa meni je 050 najdraža za raditi naročito rušiti posrami ona i puno mlađe sestrice . Stari orah je jedino ona mogla piliti dok nova sekica 660 zapilila do pola i počelo se pušiti iz lanca rođak došel sa novom Huzgvarnom no i iz njenog lanca se također počelo pušiti . Stara dama je uredno raspilila orah jedino je bila jako žedna :icon_fU:.

Nemoj se ljutit,ali da je to tako ja bi mogao davno firmi ključ u bravu stavit,to su čiste birtijske priče,a što se tiče piljenja po zemlji,za to nije predviđen ni jedan lanac motorne pile bio star dva dana ili pedeset godina.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj bi se ljutil ti si profesionalac ja pilim malo za svoje potrebe no ipak razlika kvalitete lanaca danas i 80-tih je velika .
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nije toliko razlika u kvaliteti kolko je u obliku zuba i kutu brušenja,više se ne koriste poluokrugli zubi koje je bilo teže zatupit,nego ajmo reć pravokutni koji su brži pun k...ac,po domaći receno,ali je takav zub lakše i zatupit.To što se dimilo iz lanca ti je znak da su lanci na dotičnim pilama tupi,a ne da su pile drukčije ili lošiji lanci.Usporedi učinak stare pile i nove,a pogledaj sjekača koji je odradio smjenu sa novom i pogledaj onoga koji je odradio sa starom pilom.Usput MS 660 je bila vrh sjekačke pile dok nije došla 661,koja je opaka do zla boga,i kao takva 05x pojede svaku za gablec.
 

Najnoviji postovi

Na vrh