• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gle, ja sam svjesno uzeo novu MS 180, znajuči da se radi u kini i znajuči da ima neke mane, al je jeftina i znam puno ljudi koji je imaju godinama kao jedinu pilu i zadovoljni su, zato sam je i uzeo.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Kad sam nedavno kupovao motorku, zvao sam uvoznike i stihla i husqvarne i zatrazio info o tome gdje se koje proizvode. Rekli su da samo najmanji modeli nisu made in germany. Ali sve se svodi na to da se sve motorke proizvode u kini, a jedino se ove vece donose iz kine ne sastavljene da bi ju svabe mogle sastaviti i nalijepiti made in germany/sweden
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Glavni razlog zasto ne volim garanciju je taj sto se ceka dugo... Al' mislim da cu je danas otfurat da vidim jel garancija jos vazi, ne znam ni oce mi uvazit garanciju jer je isla na otpremnicu, a otpremnica je negdje u pm, al ajd znam tamo par tih sto rade pa mozda i prodje bez racuna.

U svakom slucaju vrijedi pokusati, sad ionako memam posla za nju. Al svakako cu probat safatat neku staru na pijaci pa nek bude jos jedna u rezervi kad ova zakaze.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Kad sam nedavno kupovao motorku, zvao sam uvoznike i stihla i husqvarne i zatrazio info o tome gdje se koje proizvode. Rekli su da samo najmanji modeli nisu made in germany. Ali sve se svodi na to da se sve motorke proizvode u kini, a jedino se ove vece donose iz kine ne sastavljene da bi ju svabe mogle sastaviti i nalijepiti made in germany/sweden

nemam pojma zakaj onda na mojoj piše "mičigan USA"...:icon_e_biggrin:
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Danas odnio u trgovinu, garancija posto je na firmu vrijedi samo godinu dana, al' posto imaju i nazovi servis u sklopu trgovine skontat ce nesto. Tako da mozda bude i pro bono :D
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
nemam pojma zakaj onda na mojoj piše "mičigan USA"...:icon_e_biggrin:

Isti đavo, da ne salju iz kine prvo za njemacku pa onda opet za SAD, posalju direktno u ameriku i onda ju tamo sastave i tako dobijes made in... jer je vjerojatno model za americko trziste
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Na mojoj Ms230 piše W.Germany pa ,svejedno ,stalno nešto zaj.bava. Nije to ona nekadašnja kvaliteta ,mislim da Stihl danas ima vrhunsku kvalitetu samo u profi programu . Npr. na mojoj filter zraka tvornički toliko klimavo sjeda na kućište da sitna prašina tj. piljevina koja nastaje kad se pile tvrda i suha drva ,bez problema prođe ispod filtera.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jucer je bila sredjena. Mestar ju testirao, kaze sve drzi, al nece da upali, stalno preljeva... Na kraju je iz ocaja promjenio membrane na karbu i vidi k*rca radi.

Kaze du mu nije jasno na koju foru jer membrane izgledaju odlicno, jos je kasnije gledao koja je i ustvrdio da je ona plasticna, al kaze izgleda kao nova, a kad ju promjeni onda radi, sa starom nece.

Ugl. Nisu mi nista naplatili, a pila sada dela.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa da se covek obesi... jutros upalila kod kuce, otisao ocistiti parcelu tamo se upalila i odradila 10 sekundi na punom gasu, nakon toga umrla i nrma leba od nje.

Sad presauga, u karburator ulaze nevjerojatne kolicine goriva, skinem svjecu, zakurblam kad ono krene pljuvat isprica sve u krugu 2 metra. Skinem karb i vidim da cim zatvorim rezervoar krene na crijevo sikljat goriva, malo odcepim onda je ok. Dakle hebe me rezervoar oliti ga odusak, a nemam pojma gdje je vidim da ima neku gumicu zelenu na vrhu rezervoara, al to je neki kerov k. Dolazim u iskusenje da probusim dali cep ili rezervoar pa ko joj hebe mater. Stvarno mislim da ako ju ne razbijem ide nekome poklon za 2 piva, a ja ode na pijacu trazit polovnu staru i ko bog.

Sad bas razmisljam, dobro je radila samo prvih mjesec dana otada samo beka sranja, sarani svjecu malo malo, pa se gusi pa se ne gusi i tako.

Jebu nas ljudi sa svojom "kvalitetom" nevidjeno...

Brijem da sam uzeo neku cin cun can da bi imao manje problema ili makar iste za puno manje pare :D

Postajem jedan od ogorcenih stihl korisnika :) mamu im *****
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
obično je na tim malim strojevima rezervar pod tlakom , baš s namjerom da upumpa gorivo u karburator .

ako u tom stanju preljeva znači da ne zatvara iglica na karburatoru ..ili je nešto s podešenjem polugice iglice ...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
AirBox ako ti je mala popila zivce nemoj ju razbit bolje ju prodaj meni!!
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bučo kaži cijenu, ako je ne riješim, rado ću ti je (pro)dati...

Ovo su već pizdarije, ne pali nikako, ni na start sprej haha. Fino je vratim majstoru pa nek' se zahebava ako hoće, ako ne, ide na bubanj i ćao.

Kontam da je struja, iskru ima, ali je pitanje kada je baci... Na start treba upalit bez obzira na karburator, ali neće.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dječko, sad si me stavio na razmišljanje... :D:

Ja tek s mojom krečem u pravi poso tam u 11. i 12. mjesecu, nadam se da nebudem pisao o takvim problemima kakvi su tebe zadesili.

Možda je ta tvoja baš fulana :)
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
A ne znam šta da kažem...

Odustao sam od majstora i stvar preuzeo u svoje ruke, rastep'o sam čin čin karburator i otkrio da iglica ne zatvara dobro, zato preljeva, naručen repatur kit iz engleske, pa kad dođe ide predelavanje.

A sve upućuje na karburator jer kada sam ga danas skinio, ušpricao malo start spreja, motorka se javila na pola zuba što bi se reklo.

Dakle, od početka me izgleda zaje*ava taj kineski ZAMA karburator, vidjet ćemo kad izmjenim sve šta bude. I da inače, dolaze sa diznama od sranje materijala, dizna je toliko zapekla da se polomila kod skidanja :D Naravno da je od pravog materijala nebi se raspala k'o od stakla.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto start sprej kapni par kapi mješavine isti je efekt a usput dobije i masti a ne samo gorivo
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
prije 5-6 godina kupio sam stihl 181 i ta motorka se jadna do sad naradila da mi ju je sve žao i nikad nikavih problema. za velike stvari imam stihl 038 magnum. prošle godine smo uzeli liniju (prorjeda) i 70 metara drva je bilo i sve s njom jer mi je 038 malo teška za sitna drva.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
zašto start sprej kapni par kapi mješavine isti je efekt a usput dobije i masti a ne samo gorivo

Ide mesung, ali start koristim samo kada nesto isprobavam. Pogotovo na cvajtaktima, samo spricnem da vidim hoce li se javiti. Cim se javi odmah gasenje, a ni ne spricnem puno tek toliko da kaze brm i cao haha.

@husqvarna365

Punac je ima i to vec nekih 10-ak godina, on prezadovoljan, nikad nekih problema osim membrana i crijeva za gorivo.

I sam ponekad radim s njom i ne mogu reci nista lose, al vjerojatno je i malo kvalitetnija jer je starija.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
AirBox ako ne uspijes popravit samo se javi ja kupujem ju a cijenu cemo dogovorit i svi ostali koji se zelite ih rijesit javite :8)::8):
 

Najnoviji postovi

Na vrh