• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Isporucuje se sa vodilicom 45cm ali nevidim razloga zasto ne bi mogla terat i 50cm vodilicu ? Cijena joj je jeftinija od ms 441. Oko 8180kuna
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Mozes nadoplatit za mac ak ti treba duzi..Sto se tice pile, to spada u kategoriju po meni za rusenje i za drva 40+.
Naravno, uvijek možeš nadoplatiti, ali to opet diže cijenu. A konkurencija u isto vrijeme nudi modele slabije snage s dužim mačem.
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
Ak imas 8 tisuca za pilu,valjd moš jos dat 100 kn za duzu vodilicu..

Stihl ti je dao vodilicu uz nju koja je za nju optimalna. Inace ti moze ic do 75. Sta ti radis u sumi,a da razmislis o 661?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Sigurno je 45cm optimalno za pilu od 6KS, takvu sam dobil na 029 kaj je duplo slabija. Onda ne bi ni stavljali da može 75 ići na nju. Kolko košta, ne bi ni oni bili na gubitku da stave malo veću vodilicu.
 

David79

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
160
4A nes ni ti propast za 100kn gore.

Nije nist problem ako ce ta pila radit,ako ce stajat onda je sve problem..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nemam potrebe za 661 dovoljna bi mi mozda bila i 441 ali je 461 cak i jeftinija pa mi se cini bolji izbor. Treba mi za obaranje i piljenje gula. Nakraju krajeva sve cu radit sa njim.
 

Djurej

Novi član
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
2
Pozdrav svima... Evo i ja novi ovdje... Kupio sam stihlovku 045av...vidi se da je stara i ima problem... Upalim ju nakon 5-6puta na čoku i radi na visokoj turaži tj. Dok je gas stisnut... Čim pustim kočnicu gasa ona se gasi bez obzira kaj pokušavam gas onak stisni pusti... Kaže čovjwk da su promjenjene membrane, filter i lulica... Jel možda zna neko kaj bi valjalo pogledat... Hvala i pozz
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Vjerojatno vuče negdje falš zrak na semerinzima ili ispod cilindra . Meni je tako bilo sa 034 popustili su šarafi na cilindru kad sam ubrizgao zrak u cilindar puštalo je na dihtungu od cilindra .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svima... Evo i ja novi ovdje... Kupio sam stihlovku 045av...vidi se da je stara i ima problem... Upalim ju nakon 5-6puta na čoku i radi na visokoj turaži tj. Dok je gas stisnut... Čim pustim kočnicu gasa ona se gasi bez obzira kaj pokušavam gas onak stisni pusti... Kaže čovjwk da su promjenjene membrane, filter i lulica... Jel možda zna neko kaj bi valjalo pogledat... Hvala i pozz
probaj da li se klima radilica na strani lanca ..ako da kopaj dublje .ili je ležaj ili je razbilo blok
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
MS 261 imam već oko 6 godina i nikakvih kvarova nisam imao a napravio sam blizu 500 m drva.Izuzetno sam zadovljan sa njom lagana a jaka ,uvijek sam pravio mješavinu onoliko koliko bih potrošio.Preporučam, ako imaš lovu - kupi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja nakraju uzeo novu MS 180, zadovoljan sam, baš me ugodno iznenadila, mala, lagana i brza.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
979
I ja sam prije koji tjedan uzeo novu MS180, super zadovoljan, lagana, ima snage... za obrezivanje granja odlična
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
979
Pozdrav svima... Evo i ja novi ovdje... Kupio sam stihlovku 045av...vidi se da je stara i ima problem... Upalim ju nakon 5-6puta na čoku i radi na visokoj turaži tj. Dok je gas stisnut... Čim pustim kočnicu gasa ona se gasi bez obzira kaj pokušavam gas onak stisni pusti... Kaže čovjwk da su promjenjene membrane, filter i lulica... Jel možda zna neko kaj bi valjalo pogledat... Hvala i pozz

Imam istu takvu 045av i isti problem, okrenu se ležaj u bloku na radilici kod kunpluga i vukla falš zrak. To je ležaj zajedno sa semeringom i nemaš ga više za kupiti, stihl ga izbacio iz proizvodnje jer je to zastarjeli model.
Našao sam drugi od husqvarne manjeg vanjskog promjera 2 mm i ubacili smo metalnu čahuru u blok.
Još smo stavli nove karike, predihtali svu i pila već radi treću godinu ko zmaj, a bila je već za otpis
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam istu takvu 045av i isti problem, okrenu se ležaj u bloku na radilici kod kunpluga i vukla falš zrak. To je ležaj zajedno sa semeringom i nemaš ga više za kupiti, stihl ga izbacio iz proizvodnje jer je to zastarjeli model.
Našao sam drugi od husqvarne manjeg vanjskog promjera 2 mm i ubacili smo metalnu čahuru u blok.
Još smo stavli nove karike, predihtali svu i pila već radi treću godinu ko zmaj, a bila je već za otpis
kad bi barem rekel kaj je bilo kao ti :drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ti je mac 35cm, stavi od 30cm... Iznenadices se kako fercera...

Da, mač je od 35 cm gore i mislim da ga neću mjenjati, nekako si mislim da ako sam htio mač od 30 cm uzeo bi MS 170.

Ova kod mene neće ništa teško raditi kad imamo 038 AV i MS 280, znači 2 veče pile.
 

Najnoviji postovi

Na vrh