• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Ovakav ručni bušač kao na videu (je pusy smok), puno posla i troška za napraviti ga. Sve OK, ali kad bi išao probat raditi sa takvim bušačem mogao bi zaključiti da i nije nešto. Ručke su neprikladne i kad su ubuši i ulovi malo u tvrdo more te hitit (kao šušku - bušku).

Takvi ručni bušači moraju imati četiri ručke i dva malo jača operaja, ki bi to mogli držat !:^):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
A kak misliš reducirati 10.000 na 50 o/min?
Pužni reduktori ne vole baš tolike brzine a ni lager na njihovim reduktorima.

A najvažnije je ovo kaj je Brgud rekel.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
19728

Jel zna netko kako ovo namjestiti, to je čok, rad u leru i ono pod gasom i gašenje, Stihl MS 170, sastavljam pilu i ovdje zapeo.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pozdrav ljudi!
Ovako,dilema mi je izmedju dvije motorne pile
Stihl ms 361 ili 382
Molim preporuku i obrazlozenje!!??Fabricke specifikacije sam procitao,cuo par misljenja,pa da se obratim i ovde...Razlika u cijeni 20e sto me najvise buni i 361 nosi naljepnicu made in geemany,a 382 made in brazil...
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Stihl ms361 je odlična motorka,bar se tako kod mene pokazala i evo već 2 dvije godine radi bez ikakvog kvara a bavimo se profesionalno šumom.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
To mi je trebalo,iz prve ruke....Hvala Borislav!
Mada mi nije jasno na Stihl sajtu navode da je 361 za najzahtjevniju primjenu,a za 382 za slabe i srednje jake nasade.....a 382 jaca i po kubikazi i konjima...!?!?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,988
Nije sve u kubikaži i konjima
Kao da uspoređuješ auto za rally ili neku udobnu limuzinu sa sličnom jačinom,jedan je za trke,a drugi za duge pruge
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
A hajd i da prosirim na husqvarnu,znaci modeli koji odgovaraju ovim dvema motorkama.od stihla!Znam za 365,555,562xp..to je ta cijena odprilike?!?!A dobro sta je sad bolje rely ili udobna duga voznja,i koja je koja...361 rely ili daljina?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Bane, mi smo u firmi imali bušač originalni sa tomos motorom.
Imao je štift 10mm kao osigurač ako se naiđe na kamen ili ciglu.
Mi smo bušili i na 1.5 metar za tel. stupove sa produžetkom pa smo ga četvorica posluživala.
Tomosov horizontalni motor sa reduktorom je bio na njemu.
Od Tomosove kopačice bi mogao odgovarati motor on ima reduktor, ne znam koliko ima okretaja na izlazu iz reduktora?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
A hajd i da prosirim na husqvarnu,znaci modeli koji odgovaraju ovim dvema motorkama.od stihla!Znam za 365,555,562xp..to je ta cijena odprilike?!?!A dobro sta je sad bolje rely ili udobna duga voznja,i koja je koja...361 rely ili daljina?

Stihl 361 ti je stari model od prije 10 godina. Profi model. Zamjenil ga je 362.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Al 362 je znatno skuplja!!
Ovako,izbor je spao na tri pile,ms 361,ms382 i husqvarna 365!sve tri se vode kao profi,isti korak lanca,male razlike u ks i kw...Koja je od ove tri piole prednosti i po cemu?Ja nisam neki profesionalac,i ne kupujem stvari kao brand fan,vec sve sagledam,pa onda odabiram!Meni je zapala za oko 382 posto je najnovij model.Jedna od stavki je ta da mi je prodavnica i servis husqvarne 500m od kuce!
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
H365 xtorq imam ja oko tri godine. Motorka je stara tipa i dosta robusna. Imam osjecaj da je nepoderiva ali je dosta teška i pomalo glomazna. To je motorka za rušenje i baratanje trupcima. Ako trebas motorku za te poslove, više je nego povoljna za ono što nudi.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Sta mislis o ovoj 382,skuplja je za 15e od 365?Moze li joj parirati?Mislim,glupo pitanje,i ulazim u vjecitu raspravu,stihl ili husqvarna,ali stacu,razumite me...Ne treba mi za obaranje,vec da imam pravu pilu,pa ako nekad zatreba za neato vece i zahtjevnije,da ne mislim hocu moci odraditi ili hocu li sprziti...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ali još je gluplje što gledaš u razliku od 15e i nju pominješ kao argument za kupovinu a pričamo o profi stroju.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kupiš za to kaj rabiš. 365x torq možeš sam da "upgrejdaš" na 372.
Kakve su cjene 365 x torq kod vas
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Ma ne apominjem ja razliku kao da razlika igra ulogu,vec sam cisto spomenuo.....A sta je profi stroj,365??Jwb ga i ova druga se vodi kao profi stroj!I od njih 3 382 ima najbolje performanse po ppapiru!Sve me to buni pa sam zato trazio misljenje i preporuku,a po cijeni su tu negdje sve tri
365 1330km
Ms 361 1339 km
Ms 382 1389km
 

Najnoviji postovi

Na vrh