• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pa to ni nije za u debelom raditi a ako zatreba mogu i generalku nabaciti u šumi sa upaljačem.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako je debelo od 20 cm onda ga moš slikat.
Zato sam i kupio 251 pa tuče i do 30 i ne staje.
Nasà je plave boje fighter
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kupio moj brat katastrofa.
Ja rezao brzo se ugrije u debelom umire ne koristi ju više
Ne sam da se ugrije, nego se pregrije i mores s njom po prvoj bukvi koja ti je u blizini. [emoji23][emoji23] Izgubi kompresiju prije nego posteno lanca potroši.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Za te pare da odradi pola sata na benzinu, a pola rucno, jebi joj mater. Ne mores od toga puno ocekivati...
Gle, konstrukcijski i nisu za tu lovu pre loše napravljene, ali da ga hebeš mogli bi v ljevaonici baciti još 2-3 stara lagera od ursusa više da im budu kvalitetniji cilindri i klipovi jer je materijal stvarno od repe i čim osjeti temperaturu veću od sobne izgubi kompresiju!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne sam da se ugrije, nego se pregrije i mores s njom po prvoj bukvi koja ti je u blizini. [emoji23][emoji23] Izgubi kompresiju prije nego posteno lanca potroši.

A jbg nit novaca a bome nit pile hahah samo za ukras
 

Muvi

Novi član
Tu od
1 Lis 2018
Poruka
2
Nudi mi se stihl 045 za 1200 kuna.Mislim da je to oko 5 ks, treba mi za pilit trupce, imam doma alpinu 070 strah me je da ne rikne jer za tu pilu je teško nabavit djelove.Mislim da je to ok cijena, zna netko više o samoj pili, mislim da neću pogriješit?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od djelova nema za kupiti ležajeve za radilicu, problem luft na desnom kučištu gdje je ležaj radilice ako se klima ne kupuj.
 

stanky069

Član
Tu od
19 Lis 2018
Poruka
63
Ekipa,jedno pitanje - jel bi se isplatilo obnavljati Stihl iz 1989 godine???

Jučer sam zvao mamu i kroz priču ona kaže da ima ona motorku,od pokojnog oca,kupljena 89/90...koliko se ona sjeća... Stihl 026 ili 028 nije sigurna...zadnji put radeno s njom prije nekih 7-8 godina i koliko sam skužio staru pukao osigurač lančanika pa se istopio oklop oko njega zbog trenha lanca valjda,koliko sam ja nju skužio... otad vise nit je popravljana niti dirana...auspuh je kao trul od prije...e sad čekam da ju stara nade,a žena slike posalje da vidim tocan model i otprilike u kakvom je stanju...

Znaci trebalo bi mijenjati membrane,sve dihtunge,crijeva,auspuh,svjećicu... Sta još??? Da znam otprilike,jer ako se to isplati obnavljati radije bih se u to upustio...nego kupovati novu...

Poslano sa mog ZTE B2017G koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ponovio se danas, a i 29ku pocastio lancem, lancanikom i vodilicom
af0c82c4bfd0beb7440c428907222f7a.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nego...kako je razradit najbolje? Citam na forumu da je treba na leru ostavit, dok prodavac, a i uputstva govore lagani rad bez tjeranja u visoke okretaje.
Ovo drugo mi se cini puno logicnije, ler nije zdrav ni za razradjen motor.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
natočiš rezervar, zapališ je, otvoriš sebi pivicu, sjedneš i lagano je turiraš... dok riješiš pivo, spremna je za upotrebu...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja sam tako radio za sve mašine. Malo jaču mješavinu, koji minut na leru da se lagano ugrije i onda sjeći ogranke jedan
rezervoar. Drugi osrednja drva i povremeno pun gas da se ne ulijeni, a treći i svaki naredni u normalnu upotrebu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
samo odradi neku voćku, granje poštucat ili nešto tako lagano (možda netko u susjedstvu krov radi, pa odi rezat letve i daske :) )... tko bi sve silne motore razrađivao, to su gluposti.. prava mješavina i navali
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zadnjih par dana sam se igral u šumi sa nekim trupcom ispilil ga za ogrijev od pila korištena samo starica (050) razlog debljina trupca oko 140-150cm trupčić dal 5 prikolica skalanog drveta u prikolicu stane od3 do 4 m/3.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja svoju nisam niš novu malo rezao gluposti i kasnije odmah u rad.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja bi ju ipak počastil barem s pol rezervara prije nego bi bilo kaj ispilila ali nebi konstatno radila na leru.
 
Na vrh