• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878

smilan

Motorka kada krene ima snagu i gas, kada reže pod punim gasom nema problema ali čim spustim gas ona počne trokirati. Kroz godinu dana to se događalo ali nikada nije bilo tako da se jednostavno od sada uvijek gasi nakon jakog gasa.
Dobro pali ali primjećujem da sada moram dati čoka stalno pri paljenju. Pali bez gasa normalno. Što se tiče dizni moram ih u ovom trenutku dirati odnosno stavljati ih u različite položaje da vidim kako motorka radi. Ali opet krene poslije jakog gasa trokirati. Može raditi na jakom gasu.

Nije ništa dirano dok je radila. Tu i tamo je zatrokirala i sada je to što je. Nisam ja ništa dirao u tom trenutku ili ranije, sada diram,

Lee Champa

Da moguće da ne povuče gorivo odnosne vuče zrak u određenim trenucima. Ako je tako onda je karburator u problemu.

Sini

Membrana je u redu. Evo sada sam ju upalio, jaki gas vrti kao blesava. LA šerafić (za lanac) kada otpustim da malo uspori počne se gasiti. Mora biti pod punim gasom da radi.
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
I Laki jesu li tri ili
L i H su za stelovanje karburatora da bi testera radila kako treba dok je treci za ler gas i on uopte nije bitan za stelovanje smese

smilan

Motorka kada krene ima snagu i gas, kada reže pod punim gasom nema problema ali čim spustim gas ona počne trokirati. Kroz godinu dana to se događalo ali nikada nije bilo tako da se jednostavno od sada uvijek gasi nakon jakog gasa.
Dobro pali ali primjećujem da sada moram dati čoka stalno pri paljenju. Pali bez gasa normalno. Što se tiče dizni moram ih u ovom trenutku dirati odnosno stavljati ih u različite položaje da vidim kako motorka radi. Ali opet krene poslije jakog gasa trokirati. Može raditi na jakom gasu.

Nije ništa dirano dok je radila. Tu i tamo je zatrokirala i sada je to što je. Nisam ja ništa dirao u tom trenutku ili ranije, sada diram,

Lee Champa

Da moguće da ne povuče gorivo odnosne vuče zrak u određenim trenucima. Ako je tako onda je karburator u problemu.

Sini

Membrana je u redu. Evo sada sam ju upalio, jaki gas vrti kao blesava. LA šerafić (za lanac) kada otpustim da malo uspori počne se gasiti. Mora biti pod punim gasom da radi.
Odnesi je u servis da ti nasteluju karburator eventualno zamene membrane ne kosta to puno
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Nemoj je otpuštati sa tim sarafom za ler gas, njega pojačaj da dobiješ bilo kakav rad na leru a polako popuštanje broja obrtaja idi sa diznu L da ti se smiri rad da dobiješ ujednačen rad. To idi po malo otpusti i daj gas. Smatram da si proverio sito filter goriva da je uredan kao i crijevo goriva. Popusti malo za mrvicu i dizu H da ti je bolja smješa i da ima više goriva. Ako dobiješ dobar ler onda na H podiže snaga. Znači trebaš da joj središ da se ne gasi a poslije ganjaj snagu.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Evo dizna L i H do kraja odvrnuta ali opet se gasi, lera nema ni u mislima. Kupio bi ja novi karburator kada bi znao da je do karburatora jer isti dođe 300 kuna i sam ga znam zamijeniti dok bi u servisu to došlo sve skupa do 500 kuna.
Gorivo ide do karburatora, kada sam ga rasklapao bio je pun benzina. Membrane su u redu nisu krute. Bitno je da sam izložio simptom jer je specifičan pa možda bude nekome na pomoći ovo što ste govorili.A

A ja ću sada vidjeti šta ću, kada bi imao polovan ispravni karburator za provjeru to bi mi smanjilo muke.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,325
Uh. To je skroz sad raštelovano. To se malo zakreće i prate promjene, ako se ne dobija ništa upitno je dal je bio uzrok karburator. Nećeš moći ti to riješiti mara to neko malo stručniji da pogleda i da pregleda dosta toga.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,540
Ja ne znam, nisam strucan ali ako se ne varam, obje dizne se zavrnu do kraja i onda ig odvrnes za onoliko koliko je oznaceno na haubi a tada fino reguliras kada motorka radi, ako je uopce do toga. Uglavnom, moje je misljenje da ti je pametnije dati parsto kuna majstoru kpji ce ju ispitati i popraviti vec nagađati preko foruma i kupovati sve sto ti netko predlozi
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Bilo
Evo dizna L i H do kraja odvrnuta ali opet se gasi, lera nema ni u mislima. Kupio bi ja novi karburator kada bi znao da je do karburatora jer isti dođe 300 kuna i sam ga znam zamijeniti dok bi u servisu to došlo sve skupa do 500 kuna.
Gorivo ide do karburatora, kada sam ga rasklapao bio je pun benzina. Membrane su u redu nisu krute. Bitno je da sam izložio simptom jer je specifičan pa možda bude nekome na pomoći ovo što ste govorili.A

A ja ću sada vidjeti šta ću, kada bi imao polovan ispravni karburator za provjeru to bi mi smanjilo muke.
Bilo bi pravo cudo da radi,zavi oba srafica do kraja I onda odvi oba za po jedan krug I probaj ako bude trebalo onda se jos malo posteluje ali posto ne znas bolje ne diraj nista I odnesi kod nekog ko zna
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Dečki šerafići H i L imaju blokadu i ja ih ne okrećem do besvijesti. Imam samo jedan krug u svakom od njih do te blokade. I u tom jednom krugu ja mogu korigirati položaj.

Međutim dosta je specifičan simptom. Krene, radi pod jakim gasom i onda kada spustiš gas stane, u leru ne može biti. Ne mogu objasniti šta bi bilo. Možda nabavim polovni ispravni karburator pa da vidim onda. Ako nije karburator onda ne znam šta bi bilo osim da negdje možda gubi kompresiju. Ako je u tome problem onda je to veći kvar i za servis a to je onda veliki izdatak.

Evo sada sam ju upalio, pojačam gas, pustim, radi u leru 10-15 sekundi, čim ponovno taknem gas ugasi se.
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
E sad polako malo po malo odvijes diznu H i probas, a ovo za blokadu mi nije jasno, ti srafici moraju da se zavrnu do kraja i da se skroz skinu
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Skini vodilicu i lanac, onda ju upali i dok radi tih 10-15 sek. prskaj sa wd sprejom prema semeringu (iza lančanika, ) ako promjeni zvuk ili se ugasi ili pojača gas onda je do semeringa.
Ili kako je neko drugi predložio kad radi onda ju polako nakrivljuj na jednu i onda na drugu stranu, i ako mjenja zvuk imalo , onda je do semeringa.
Bio sam spor kolege su bili brži......
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Mislim da sam prije par godina pitao u servisu(informativno) zašto se ne mogu odvrnuti ti šerafići recimo dva kruga pa se onda vraćaju krug nazad kao što piše u stihl uputstvima. Rečeno mi je da je to blokada. Ni ja nisam baš kužio o čemu se tu radi.
Ja na svom karburatoru imam samo jedan krug za okrenuti u svakom šerafiću-dizni sve do te blokade.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Oprosti...(lijen sam listati sada sve natrag) o kojem modelu pile mi pricamo uopce?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Znaju imati ti noviji motori te zaštite i blokade na tim šarafima imam i sam takav na motoru honda GC160
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Evo da javim svima otišao je karburator. Zamijenjen sa novim i sada radi bez greške. Još nisam rezao sa njom pa ako bude problema javim. Hvala svima na savjetima.
 
Na vrh