• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ms 390 se gasi. Čim krene na jakom gasu radi, ako spustim gas ona se ugasi. Svjećice dvije stavljene za provjeru, malo čačkano po šarafićima karburatora za probu(u raznim pozicijama), filter goriva i zraka uredu ali i dalje se gasi? Da li je kompresija u problemu?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Počeo sam je otvarati i ne mogu plastiku odvojiti jer kao da pušta zrak oko dekompresijskog ventila i našpricao sam sa WD-om oko ventila i okrenuo motor i tu vidim da pušta zrak. E sada ne znam da li tu maticu treba stegnuti ili je malo napukla oko ventila tj. te matice. Ako je napukla pretpostavljam da je gotova ili kvalitetni var bi preko toga morao ići?

Kako se ručka skida? Stave ju da ju ne možeš izvaditi. Evo može se do ventila samo se mala zaštitna plastika oko dekompresijskog ventila skine. Sada ću probati zašarafiti ili odšarafiti pa ćemo vidjeti što će biti.
 

Prilozi

  • 20220222_142900.jpg
    20220222_142900.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 37
  • 20220222_142758.jpg
    20220222_142758.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 38
  • 20220222_142854.jpg
    20220222_142854.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 38
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Dekompresijski ventil je otišao, pušta na sve strane. Na prvu sam mislio da je napuklo i na motoru onda bi to bilo teško popraviti. Kupit ću ventil pa ćemo vidjeti što će biti.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Izvađen, očišćen, vraćen nazad, dobro pritegnut i pišti zrak iz njega van. Između sklopova. Mislim da je prošao.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Stavljen novi dekompresijski ventil, nigdje ne pušta ali opet upali i na jakom gasu radi ali čim smanjim gas se ugasi. Šta mi je činiti?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ne bi volio ići u servis da me ne operu. Još razmišljam o servisu jer možda i sam uspijem nešto sklepati uz pomoć forumaša. U ovom slučaju mi se čak isplati kupiti novu motoriku iako bi se i ova vjerojatno mogla popraviti.

Što se tiče šarafića sa njima se igram već par dana ali simptomi su uvjek isti, jaki gas radi, spustim gas ona se gasi.

Odzraka na čepu za gorivo- prohodna? Ne znam o čemu se radi?
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Kad je motorka u radu prskati sa Wd sprejem u pravcu jednog i drugog semeringa, ako dođe do promjene u radu motorke onda je do semeringa.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Vanjska strana semeringa čista ili prljava?ispusni lonac zaštopan?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Dekompresor je sigurno bio u kvaru jer ovaj ne pušta na sklopu. Moguće da su brtve ili semerinzi ali onda mora u servis. Ispušni lonac prohodan.

Ono što mogu primijetiti je da svaki put treba čoka da upali i radi kod jakog gasa pa je možda problem i u karburatoru. Možda ne baca dovoljno goriva jer čim spustim gas ona se gasi.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Probaj još promjenit svječicu meni nisu bile dobre dvije nove, ja sam svoju skoro čitavu rastepel
 

Najnoviji postovi

Na vrh