• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,604
@mrga sretno sa novim strojem, kako si i sam rekao brza je ko vrag i žestoka na gasu pa treba malo više opreza u radu sa njom dok ju ne upoznaš potpuno, inače da, naravno da nije za usporedbu 545 i ms261 jer to i nisu pile iste klase, za usporedbu bi išla 550xp mkll. a onda su tu u pitanju nijanse i ono što se nekome više sviđa :)
Sretno :ppozdrav:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala svima na dobrim željama ak bu trajala kao 070, kapa do poda :ppozdrav:

Evo vaše stvarno iskustvo sa istim Pilama mi je pomoglo pri odabiru hvala svima.

@ZJ ak ti tak tvrdiš kao konstruktivni kritičar i koji još i ne voli tak prevec Stihl onda sam upecao definitivno pravu :ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

i žal mi je da husq nije prošla bas je lijepa i skladna za oko 😉
 
Posljednje uređivanje:

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Čestitam na novoj pili, samo se nemoj nadati da bude durala kao 070 jer su to nepoderivi strojevi kakvi se više ne proizvode.
Evo i moje ljepotice 064. Ugradil sam joj dodatno drugi auspuh sa 3 otvora. Dva su sa strane i jedan je napravljen sa prve, kao što se i vidi na slici. Sad prima gas da ju bude trebalo vezati u šumi, kak veli prijatel.
Planiram na nju staviti list od 36 cola jer mi bude trebalo za rušenje deblje robe.
 

Prilozi

  • stihl 064 3.jpg
    stihl 064 3.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 43
  • stihl 064 2.jpg
    stihl 064 2.jpg
    34.7 KB · Pregleda: 43
  • stihl 064 1.jpg
    stihl 064 1.jpg
    35.4 KB · Pregleda: 43

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
@mrga, imal sam danas MS261C u rukama, malo sam se raspitival...
Zgodna je, mala, relativno lagana...no skupa k'o da je od zlata. 20220920_082602.jpg
Ne ulazeći (ne sumnjajući) u kvalitetu samu, u usporedbi s Husqvarnama (poglavito 550 XP) djeluje mi ko da je napravljena u Kini od jeftine plastike (ona bijela tak djeluje).
Bilo bi mi drago da ju mogu isprobati u radu.

Nisam fan Stihla samo radi napuhanih cijena. U kvalitetu ne sumnjam.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
U pitanju je Stihl 041, nije radila od četvrtog mjeseca, bilo u njoj malo goriva. Jučer dolijem friško gorivo, upali,ali nakon par sekunda rada na punom gasu se počinje gušiti i ugasi se. Nakon dva tri pokušaja upali ali opet se ponavlja isto. Prošle godine stavljen novi filter goriva, membrane,iglica,sito iglice. Sve navedeno sam ponovno prekontrolirao,ali uzalud. Znači ima snage u početku ali za par sekundi se ugasi. Karb.je onaj Tiliston. Napominjem da na leru radi ok. Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Probaj najprije jednostavne uzroke provjerit, da ti nije odušak na čepu rezervara zaštopan možda pa se vakum stvara.. Odvrni za jedan krug čep pa probaj upaliti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,016
Skini i rastavi auspuh koliko možeš i očisti,znaju preko ljeta one osice koje nose blato u auspuhu začepit ispuh
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Probao sam i to,i opet isto. Izgubio pol dana ine vidim rješenje. Usput koliko ima semeringa, znači, jedan kod magneta i jedan na pogonu uljne pumpe, ispod kuplunga. Pošto je nikad nisam rastavljao oko radilice,postoji možda još jedan ,do desnog lagera?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Sa strane kuplunga ima 2 semeringa + dihtung sa prednje strane od pumpe goriva(tam napred gde je kandža). Za početak bi ja rastavil komplet usis od cilindra do fergazera. Tu ima puno brtvi, a s vremenom
se zezne navoj u cilindru pa vijci to više ne drže kak spada. Ja obavezno u cilindru bušim i ubacujem helicoile i onda je mir. Između svake brtve obavezno neki hermetik koji ne steže( Curil k npr).
Tek posle toga bi prešel na semeringe.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Hvala, tek sam sad vidio post. Kaj se tiče usisa sve pregledao i lagano namazao sa SIM diht masom. Jedino me brine cijev u rezervoaru,nekako mi izgleda mlitavo i tanka. I,da na leru kad je naginje lijevo mijenja zvuk.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Hvala, tek sam sad vidio post. Kaj se tiče usisa sve pregledao i lagano namazao sa SIM diht masom. Jedino me brine cijev u rezervoaru,nekako mi izgleda mlitavo i tanka. I,da na leru kad je naginje lijevo mijenja zvuk.

Definitivno falšira, najvjerojatnije na semerinzima.

Ta pila ima jako puno mjesta gdje može falširati tak da bi je trebalo napumpati i vidjeti gdje puše
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Ne znam dali je pametno staviti ovu sliku, sviječica je isto od proljeća. Ne znam de mi je stara Bosna mislim da je bila fcs 75 c. Molim da ovo nitko ne shvati kao provokaciju. Ja mislim da nije kriva. IMG_20220921_172318.jpg
 

popopboat

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2021
Poruka
159
Skini filter goriva i tako probaj na kratko, kolegi na 045 omekanila cjevčica goriva i zatvarala se.

EDIT: provjeri impulsnu liniju ako već nisi
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
Netreba skidati filter goriva, već pirni u njega i ako gorivo teče na to crijevo znači da je to ok. Oduška nije on nemože odmah gušiti, već počinje postepeno nakon nekoliko sekundi rada, pa nakon pola minute rezanja.
Drugi opcija simptoma, kažeš da se guši, ali kako sa puno dima ili bez dima to je raziličitost u dotok ili stelanju goriva, to se koriguje diznama. Može biti I niska klackalica te ne otvara dovoljno igricu u karburatoru I hvali gorivo. Uglavnom je do karburatora.
Kad su loši semerinzi teže pali I nema miran ler gas jer vuče zrak i ima povišen broj obrtaja, može da radi ali nema punu snagu, a kod tebe nemože da radi.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,360
Ako gorivo curi na crijevo kad se pirne u rezervar, to se eliminiše sve je uredno ili nije ozbiljan problem da neda gorivu. Treba imati u vidu da nova membrana na jednom dijelu( preko svojih zalizaka) radi kao pumpa koja uvlači gorivo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh