• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e to bih bio sajam, doduše jučer su sa hidrauličnim cijepačima nešto demonstrirali ali inaće 0 bodova
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Bilo je neke godine PANEX-AGM imao stroj staviš metricu , izreže na komade i izcjepa . To je bilo dobro za vidjeti , ovo jučer ništa .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
odlutali ste sa teme :mad:

savo nemoj bit tužan zbog slika tvog novog ljubimca:heart:
a komentiramo stihl kao motornu pilu i kao proizvođaća te smo do sad konstatirali da se oslanjaju na staru slavu:cry:
 

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
Ms 180 stihl

pozz svima...vidim da ima ljubitelja tog stroja...ja posjedujem 038 avseq staru 20-ak g...ni jednog kvara nisam imao, jedino treba pripaziti da preko zime ne bude u vlažnoj prostoriji.... Plus imam još 070...pila stara škole za malo jače dečke:d:d:d:d

u čemu je kvar na pili ms180 stihl ne podmazuje lanac nimalo sve sam očistio jedanput je ulje krenulo malo pilio i opet stalo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Veliš, očistio si sve komplet....a jesi li možda nedugo skidao lančanik?!
Provjeri dal ti žičana opruga sjeda u utor na zvonu lančanika....inače, na toj pili je dosta nespretno doći do pumpe jer treba rastaviti cijelu pilu, odnosno pumpa je sastavni dio desnog kučišta...zato prvo provjeri pužnicu, zupčanik i oprugu. Sretno!
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Jučer sam priušti maloj 021 novi lančanik.
trgovac mi je uvaljil OREGON POWER MATCH koji ima posebno zvono i prsten.
Sad mi se čini koda lanac zapinje kad ga vučem ručno?
Jel netko več menjal to?
NIsam jučer palil pilu bilo je več kasno?
Čini mi se da bum mu to nosil natrag i uzel origigi....
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jesi pazil kod stavljanja zvona, dakle kak sam i gore napisal, gdje dolazi ona opruga u utor zvona....da ti nije možda zamenil i dal prsten od ,325:scratch.
Se prsten da aksialno fino pomicat levo-desno?!
 
Posljednje uređivanje:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ide prsten ljepo.Zvo sam več nekoliko puta skidal pa znam da za pogon pumpe...
Nisam gledal nič kaj piše na samom prstenu:scratch
Ak je dal krivog :axe: varg ga je.. zmešanoga!

EDIT:
Sad sam išel doma na gablec i brzo sam skinul prsten,zbilja mi je prodal .325
A ja gledal nisam. . .:madmana::madmana::madmana:
Poslje pravac zamjena.
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nekad su trgovci bili cjenjena roba, a danas saki koji zna peneze brojiti...:butthead:...
Joj, da sa sam znaš kak to mene vužge:madmana:, možda zato i imam zabranu ulaska u pojedine trgovine/servise....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
neki ruše a ja sadio jelke 3000kom, danas obrezivo one što su bolesne, i davao malima prostor i sijeko listaču u smreki, sutra malo u liniju da ju zgotovim pa onda uzet drugu, iduči tijedan saditi još oko 4500 kom, ma danas sam samo radio inače gledam da babe, mlade snahe i ostalim to rade kako treba a 200kn za 8h ne rada nije za pustiti, a onda ozbiljna šuma
da nisam of samo da se pohvalim da sam danas držao u rukamo čudovište od 14ks i cca 4000 o/min poznatija kao KONTRA-prvo izdanje, sa pomočnim palčanim podmazivaćem i stvarno te ne može ostaviti ravnodušnim:prayer:, nema da cvika lanac-ili ide ili puca, budem stavio slike kad uhvatim vremena
i bez obzira na dojam i dalje držim da naše drage zatvorenike zaposle s tim strojevima pa nek čiste kanale
 
B

BAGERISTA

Guest
Nekad su trgovci bili cjenjena roba, a danas saki koji zna peneze brojiti...:butthead:...
Joj, da sa sam znaš kak to mene vužge:madmana:, možda zato i imam zabranu ulaska u pojedine trgovine/servise....

Da jer više ni sami neznaju,,,dali neki komad ima u trgovini,,,,a i ako pitaš šire oči odmah.............:shock::vragek:,,,,u nekima je čak bilo i teških riječi,,,,ali doči če i tome kraj,,lagano se klijentela gubi,,,i neka,,,pa da vidimo dali če se poslovat kako treba,,,akoi ne neka :toimonster::toimonster:ga pojede.......

Neki bi trebali bit s druge strane pulta,,,pa onda da vidimo......
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Najviše poludim kad serviser/trgovac, čuvši da se radi o nekom starijem modelu, onak sa omalovažavanjem veli da je to stari stroj, da kao, tko to još ima, da nema dijelova...i odmah ti nudi novi stroj. Bez imalo volje da pogleda u skladište ili takvoga nekaj....no uvijek ima izuzetaka, kao što sam doživio u jednom servisu u Vžu gdje mi se serviser izjadao da njegovi kolege-serviseri nisu željeli zajedno napraviti neku vrst internu bazu podataka sa popisom dijelova, jer veli on meni, dijelova ima samo samo su razbacani po servisima i nitko ne želi napraviti popis pa tada mnogi dobri strojevi završavaju u "smeću" zbog neke sitnice koju možda ima netko u drugom "selu":madmana:
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Najviše poludim kad serviser/trgovac, čuvši da se radi o nekom starijem modelu, onak sa omalovažavanjem veli da je to stari stroj, da kao, tko to još ima, da nema dijelova...i odmah ti nudi novi stroj. Bez imalo volje da pogleda u skladište ili takvoga nekaj....no uvijek ima izuzetaka, kao što sam doživio u jednom servisu u Vžu gdje mi se serviser izjadao da njegovi kolege-serviseri nisu željeli zajedno napraviti neku vrst internu bazu podataka sa popisom dijelova, jer veli on meni, dijelova ima samo samo su razbacani po servisima i nitko ne želi napraviti popis pa tada mnogi dobri strojevi završavaju u "smeću" zbog neke sitnice koju možda ima netko u drugom "selu":madmana:

Slažem se sa tim sigurno netko negdje u nekom kutu ima neki vrijedni dio koji nekomu može koristiti,ali kak veliš lakše mu je prodati novu pilu!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
U Koprivnici u šumoopremi kad pitaš jel imaju i cijenu - odgovor to ti se ne isplati ili to se ne mjenja itd. baš kao da neće prodati zato ja tam neću kupovati .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
dama u godinama, dobro me protresla u subotu, ali nemrem joj odolit...

dsc03497x.jpg


dsc03492a.jpg


:partyman:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Joj, kak bi bilo dobro da ju ostaviš u šumi, a ja kao fol, naiđem:blackeye
 

Najnoviji postovi

Na vrh