• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hm, ovaj gornji pokolpac(sa natpisom) mi malo odudara od ostatka pile i bojom i očuvanošću. Ms640 se jako kratko proizvodila te je zamjenjena uskoro sa 650. Prema podacima u 25 tjednu 2005 godine je došla 650. Znam da MS ima samo jednu vrst paljenja dok se kod 064 pojavljuju čak 3 vrste. Najbolje bi bilo poslati upit mailom u Stihl( preporučam direktno u Njemačku jer sam od njih uvijek promptno dobio odgovor). Jednostavno pošalješ serijski broj i to je to. Sretno!
Još nešto, nisam siguran pa nek netko provjeri tko ima MS640-650-660 da li je poklopac filtera isto metalni ili je možda plastični....
 
Posljednje uređivanje:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Puno hvala na odgovoru, naime čovjek mi je daje( prodaje ) pod MS , geleralno uređenu ( 3500, kn) , inaće dobro radi ,jaka je samo malo " ofucana" iz vana.Garantira mi za nju , jel skupa?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To što je ofucana ne mora ništa značiti...to je dosta rijeđi model kod nas od 066-660 jer je bila mala razlika u cijeni. Gotovo je identična sa dijelovima od 066, ali je potrebna mala modifikacija na kučištu ako bi se jednog dana željelo staviti klip i cilindar od veće. O cijeni ti neću ništa govoriti jer je ne zahvalno, meni osobno preskupo jer si ja znam sam održavati i nabaviti dijelove pa bi i lošija prošla, a i ne bavim se šumarstvom. Pitaj ga koje je godište i probaj saznati ovo sa serijskim brojem pa ako ne mulja uzmi. Jer ako je to izmuljao tko zna što jos skriva:? Kažeš generalno sređena, što je sve mjenjao?...pazi dijelova ima i originalnih i zamjenskih, pa je mogao upucati i do 2000kn, a mogao je i duplo manje...sve je to tak...
 
Posljednje uređivanje:

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
hvala puno, kaže da su novi ležajevi , klip, semerinzi , lančanik , prepakiran frgić, ostalo veli da je ko novo i da nije trebalo mjenjat.Mali radi u servisu .Nadam se da ne mulja, bumo vidli, bok.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Poklopac filtera je aluminijski (bar na mojoj)
Moja nema ni dekompresora :scratch
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
koliko me pamčenje služi ms je mislim imala plastičan poklopac 70% sam siguran, ms 640 nije imala dekompresor, ako malog znaš daj mu novce a ako uvidiš da te sebo onda mu s njom skrati noge-preporučam u kukovima da ne može pobijeći:rolfer::rolfer:
samo novom vijerujem a sve polovno ne dolazi u obzir, ako se baviš šumom cca 400m/god mislim da ne bi trebao uopče dvoumiti i uzeti ms 660 novu u dučanu i imaš ju minimum 5g a isplatiti če ti se na 30m svoje šume ili 60m državne

ne mogu a da se ne pohvalim da sam danas sa ms170 skurio 12 rezervara najmanje i nisam ni sam znao za što je ta pila sposobna samo je osjetljiva na imalo starije gorivo ali friškoi nebo je granica, ujak sa 028 rezo isti trupac u isto vrijeme kad i ja-rez do reza i ja pobijedio:rolleyess:
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
a iskreno toliko sam ih prebacao preko ruku da više ni sam ne znam kakva je koja bila, znam samo one koje su mi se zamijerile i koje su se pokazale dobre
064 su u svoje vrijeme bile makine i dosta dugo su se proizvodile
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
E sad ga jebi. Ja sam mislil da pričamo o MS 640 :scratch
Za 064 neznam od kojeg materijala je poklopac.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma 640 sam koristio jedno vrijeme ali s obzirom da je to trebala biti bolja 064-ka ostao sam razoćaran ali su definitivno nešto fulali u procijeni s tim modelom, trošila je više od 064 tj ućinak joj je bio za cca 10-15% slabiji po rezervoaru a to meni puno znaći, mislim da je bila za sitnicu lakša
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ja mislim da su ms-ice imale prozirne rezervare , a za poklopce na filteru neznam a i nije trošak promjeniti filter . po mojem je to dosta skupo .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidim dosta se zakuhalo sa tim poklopcima:rolleyess:, ja sam to spomenul čisto da pomognemo kolegi, jer po logici današnjih stvari, sve dobro zamjenjuje se sa plastikom i zaista mi je čudno da na MSu to još rade od drukgusa:prayer:.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
dećki bez zamjerke odo ja spavati jer me stihl danas ubio i to ms170, a da sam uzeo zvijer onda bi tastu bilo dosadno sa 044, vi pišite i diskutirajte, pozdrav domovini
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
U svakom slučaju dosta govori podatak kak se dugo proizvodila 640-ka a 064 se dokazala .
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Hvala dečki na razgovorma i mišljenjima, ne radim puno ( samo za sebe) 30-40 m godišnje. Do sad sam 7 god . radio sa 026 , ali je s njom muka rušenje pogotovo kakvo sam imao lani.Uzeo sam pilu , i mislim da će za moje potrebe potrajat i poslužit , živjeli.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
koliko me pamčenje služi ms je mislim imala plastičan poklopac 70% sam siguran, ms 640 nije imala dekompresor, ako malog znaš daj mu novce a ako uvidiš da te sebo onda mu s njom skrati noge-preporučam u kukovima da ne može pobijeći:rolfer::rolfer:
samo novom vijerujem a sve polovno ne dolazi u obzir, ako se baviš šumom cca 400m/god mislim da ne bi trebao uopče dvoumiti i uzeti ms 660 novu u dučanu i imaš ju minimum 5g a isplatiti če ti se na 30m svoje šume ili 60m državne

ne mogu a da se ne pohvalim da sam danas sa ms170 skurio 12 rezervara najmanje i nisam ni sam znao za što je ta pila sposobna samo je osjetljiva na imalo starije gorivo ali friškoi nebo je granica, ujak sa 028 rezo isti trupac u isto vrijeme kad i ja-rez do reza i ja pobijedio:rolleyess:

12 rezervoara kažeš:prayer:, jest da je rezervoar mali, ali i malo troši...vidiš do sad se uvijek sa podsmjehom govorilo o toj pili i definitivno je sama plastika no svaka joj čast. opiši malo koliko radiš sa njom, koliko si otprilike rez potrošio i nešto o kvarovima. S obzirom da nije namjenjena za stalnu upotrebu, ganjaš ti to dobro:finga:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
svi stilovi modeli od 064 pa na dalje imaju poklopac filtera od tvrde plastike informacija 100% toćna i nema druge osim ako tko nije od kakve stavio poklopac ali mi ne pada na pamet od čega bi stavio, informacija dobivena od čovijeka koji 30g radi u hr.šumama i nema koju nije poderao tako da je ono na slici neznam što

12 rezervoara kažeš, jest da je rezervoar mali, ali i malo troši...vidiš do sad se uvijek sa podsmjehom govorilo o toj pili i definitivno je sama plastika no svaka joj čast. opiši malo koliko radiš sa njom, koliko si otprilike rez potrošio i nešto o kvarovima. S obzirom da nije namjenjena za stalnu upotrebu, ganjaš ti to dobro
__________________
ms170-dovezena direktno iz Njemaćke, to je bilo ćim su izišle, nikad nikakvog kvara, nisam ju do neki dan palio cca pola godine sigurno ali nemam rijeći, čok, gas i samo gas, radim s njom godinama a potrošila je jako puno vodilica i lanaca, tanak rez, mala vodilica, a vrišti li ga v rišti, neznam točno koliko ima snage ali je sve preneseno na lanac i što tvrđe drvo to bolje ide
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ja sam svoju MS 640 kupil novu, a 064 (koja se nije pošteno ni razradila, ali to je več druga priča) također novu, tak da sa sigornošču od više od 100% mogu potvrditi da je gore aluminijski (tj nekaj slično aluminiju).
Uglavnom plastika nije.

Evo sad sam ga kljuckal da sam sebe uvjerim i tak je kak sam napisal.
Bolje da ga nisam ni skidal jer kad sam videl filter skoro mi je srce stalo :madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh