• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
jučer sam imal u rukama 372xp i ms440... - naprema 051je divota za radit i s jednom i s drugom , čak mi husqvarna više paše.. :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
meni su ove nove husqvarne malo premekane...
sva je puna tih amortizera i piga se, čudna mi je za rezanje nakon 0-51
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ljudi ovo je tema o stihlu pa je stilohuljenje ovdije spominjati ikoju drugu motorku
440-zvijerka neslaqvno završila kod tasta
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
jučer sam imal u rukama 372xp i ms440... - naprema 051je divota za radit i s jednom i s drugom , čak mi husqvarna više paše.. :)

o tome ja stalno govorim,ali ne vjeruju mi
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ne znam jesi pratio, i ja ssam imao malu huskicu 440 x-torq e-series pa mi nije sijela u ruku za taj kalibar pile
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
meni su ove nove husqvarne malo premekane...
sva je puna tih amortizera i piga se, čudna mi je za rezanje nakon 0-51

ne da su premekane negonakon 2-3 sata manevriranja i rezanja s 051 prijelaz na 372 ili 440 ti je kao da si cijeli dan hodao u onim teškim zaštitnim cipelama s kapicom pa poslije doma obuješ šlape...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
oooooooooooo pa i zver zna zanje:prayer:
što mislite o sljedečem-mučiti se sa mrcinama tipa 070,08,051,stare verzije 038-vidim da vas dosta ima te sprave za mučenje dali je bolje kupiti nešto novo-ms660,460,440,361 pa si olakšati sam rad, napraviti uštedu po pitanju goriva ili još tjerati stare konje dok ne krepaju a znam da i kad krepaju bit će na forumu post tipa:"joj riknula mi moja 070 ili 051 pa ako zna itko za djelove":confused:
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sve je to stvar osobnog promišljanja, netko tko pilu koristi za svoje potrebe niti u 3 života neće zaraditi pilu na razlici u potrošnji...posebice ako već je posjeduje, zašto bacati . Imam osjećaj da će za konkretno spomenute modele dijelova biti i onda kad se više nitko neće sjećati ovih novih modela. Primjer: do prošle godine nisam nigde mogao nabaviti cilindar za 041, a sad ga ima skoro svugdje. A ja ću kad tad nabavit sebi 051/075:supz:, makar bila samo za međimurski pršut rezati:lol:
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
slažem se da je stvar osobnog promišljanja ali mi koji smo u šumi veći dio života to je bar meni i mojoj matematici isplativo a najviše zdravlju
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
oooooooooooo pa i zver zna zanje:prayer:
što mislite o sljedečem-mučiti se sa mrcinama tipa 070,08,051,stare verzije 038-vidim da vas dosta ima te sprave za mučenje dali je bolje kupiti nešto novo-ms660,460,440,361 pa si olakšati sam rad, napraviti uštedu po pitanju goriva ili još tjerati stare konje dok ne krepaju a znam da i kad krepaju bit će na forumu post tipa:"joj riknula mi moja 070 ili 051 pa ako zna itko za djelove":confused:
:)
sve ovisi koliko i za što ti treba pila. Ja da imam pare, ja bi odmah išal po jednu 372xp, zapravo nije da nemam para al uvijek ima nešto drugo bitnije od toga. Da mi sad rikne 051 i da nemam čime radit bila bi druga stvar...
Druga stvar, ne radim ja tako puno da bi mi patilo zdravlje, tih par puta godišnje mogu i potrpit malo.. :)

Sve je to stvar osobnog promišljanja, netko tko pilu koristi za svoje potrebe niti u 3 života neće zaraditi pilu na razlici u potrošnji...posebice ako već je posjeduje, zašto bacati . Imam osjećaj da će za konkretno spomenute modele dijelova biti i onda kad se više nitko neće sjećati ovih novih modela. Primjer: do prošle godine nisam nigde mogao nabaviti cilindar za 041, a sad ga ima skoro svugdje. A ja ću kad tad nabavit sebi 051/075:supz:, makar bila samo za međimurski pršut rezati:lol:
slažem se u potpunosti :)

slažem se da je stvar osobnog promišljanja ali mi koji smo u šumi veći dio života to je bar meni i mojoj matematici isplativo a najviše zdravlju
Da je takva stvar kod mene i ni ja nebi dvoumil već bi se zaletil i kupil novu pilu...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
prije par dana sam rođaku nekaj rušal i vjeru mi požalil sam za Magnumom.
dvije svakak ko i malo ozbiljnje radi drva,nekaj manje tipa 029 i mrcinu 038,044 sve ostalo je previše za držat u rukama cijeli dan.
moje skromno mišljenje i iskustvo.
rušal sam i ja hrastove od 50-90cm sa o29 i odradila je bez pogovora,s magnumom je to bilo igranje,064 il koja je je igranje s zdravljem i fizičkom izdržljivosti ukratko nepotrebno.
a ove starke uredi i stavi na policu i pričaj unucima jednog dana koja si faca bil i kakve si mrcine rušal
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moram priznati da se ne usudim uspoređivati 064 sa 660-kom ipak je 660-ka po meni najbolja stilova pila od novijih izdanja koje sam imao mogučnosti ili koristiti ili aktivno raditi ali da mi je samo 880-ku probat-ak ju itko kupi nek javi ja dođem da ju samo primem u ruke i zarežem rez da mi srce bude na mjestu
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
I ja bi htel probati 880-ku . Imam 064 i 038 i mislim da je 038 jako dobra i kvalitetna pila ali ju gazi vrijeme . 064 je teža za oko pola kg ali je puno jača i brža na rezu . Želja mi je kupiti 660-ku pa kad naiđe .
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
I ja bi htel probati 880-ku . Imam 064 i 038 i mislim da je 038 jako dobra i kvalitetna pila ali ju gazi vrijeme . 064 je teža za oko pola kg ali je puno jača i brža na rezu . Želja mi je kupiti 660-ku pa kad naiđe .

ja sam DOSTAA radio sam 070..i toga mi je bilo ne dosta nego toliko dosta da sam bez razmišljanja otišao i kupil MS660 sa kojom sam ne zadovoljan nego prezadovoljan...snaga, težina, vibracije, brzina lanca....bolje od 660 nema.....a htio sam kupiti MS880. imao sam lovu, ali sam odustao od toga jer što je previše je previše...ms660 7.1KS i 7.3kg i platio sam je 7600kuna, a MS880 8.7KS i 9.8kg i došla bi me oko 10 500 kuna......ali jednog dana kad budem imal mogucnosti imat cu ms880 samo zbog toga da to probam i poslje neka ako necu raditi neka stoji....................................a što se tice 064, to je došlo ako se ne varam umijesto 070 i ta 064 ne valja kurca (pila na glasu, a preformanse slabe), ima ju jedan iz sela i koristili su je u šumariji, kad sam kupio ms660 čovijek mi je nudio više komada 064 u zamjenu...ali......ja mogu svoju 660 dati tko god oče da proba pa da vidi što je MOTORNA PILA
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
6 kila 7 kila 12 kila, ms ovaj, ovo ono, moj djed je od 79 do 98 radil sa 0-51, i ja radim sa njom on 98 pa do danas i na dalje, aj nemojte cvilit i plakat,
ko moža delat, delat će, kome nije tlaka neće, a sad oće se delat sa žuljevima ili neće, sve su to finese... ja uglavnom ne želim upoznat modnog mačka...

deri štilka, i to ona prava!!! hehe, jesam, pretjero sam sa gemištom :lol:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja sam DOSTAA radio sam 070..i toga mi je bilo ne dosta nego toliko dosta da sam bez razmišljanja otišao i kupil MS660 sa kojom sam ne zadovoljan nego prezadovoljan...snaga, težina, vibracije, brzina lanca....bolje od 660 nema.....a htio sam kupiti MS880. imao sam lovu, ali sam odustao od toga jer što je previše je previše...ms660 7.1KS i 7.3kg i platio sam je 7600kuna, a MS880 8.7KS i 9.8kg i došla bi me oko 10 500 kuna......ali jednog dana kad budem imal mogucnosti imat cu ms880 samo zbog toga da to probam i poslje neka ako necu raditi neka stoji....................................a što se tice 064, to je došlo ako se ne varam umijesto 070 i ta 064 ne valja kurca (pila na glasu, a preformanse slabe), ima ju jedan iz sela i koristili su je u šumariji, kad sam kupio ms660 čovijek mi je nudio više komada 064 u zamjenu...ali......ja mogu svoju 660 dati tko god oče da proba pa da vidi što je MOTORNA PILA

i ja se slažem sa svim navedenim za ms 660, što se tiče 064 u svoje je vrijeme bila stroj ali sam tad koristio 044 zbog malih malih razlika u učinku a 044 isto ima snage za sve, a taj iz sela je bedak jer na šumariji svaka koja ide na licitaciju je gotova-naštelana je da daje zadnje otkucaje, pali, reže, ali je ko stara krava ni za meso ni za mljeko nego samo da se oteli:supz:
i ja sam htio kupit na licitaciji ali pošto mi stari radi u dotičnoj firmi reko mi je par stvari i dobro da nisam, koliko me sijećanje služi cijene su bile cca 1000-1500kn smiješno
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Da je 660 stroj i pol to stoji , ja samo pišem koja je razlika između 038 i 064 bar meni . Inače 064 je dostojno zamjenila ms460 .
 

Najnoviji postovi

Na vrh