• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Do sad se nisam htel mešati, ali pogledajte si cjenik i usporedite, nije razlika 20% nego puuuuno manja, ili ne znate uspoređivati ili ste jako davno kupovali. Ja ne govorim o razno raznim rabatima nego cijena 1:1. A husqvarni isto ima pun servis kaki stihla i točka...tak smo ko mala deca, ko ima večega....

Za stari model 038 pitaj Česija ili ganjaj po servisima, mora negde biti rashodovanih...
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
imas u fergazeru mrežicu koja se nalazi ispod ulaza za gorivo,tu se zna napravit cep ko žele to probaj ocistit.

evo kad uhvatim vremena budem se igral s time. (iako sumnjam da ću ikad uhvatit vremena, jer nemam kad ni poslikat sve stvari koje sam obećal poslikat)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Do sad se nisam htel mešati, ali pogledajte si cjenik i usporedite, nije razlika 20% nego puuuuno manja, ili ne znate uspoređivati ili ste jako davno kupovali. Ja ne govorim o razno raznim rabatima nego cijena 1:1. A husqvarni isto ima pun servis kaki stihla i točka...tak smo ko mala deca, ko ima večega....

Za stari model 038 pitaj Česija ili ganjaj po servisima, mora negde biti rashodovanih...

Normalno je da netko favorizira nekakvu marku pile ja govorim iz svog iskustva.Kum ima 5 kom ima šumski obrt tera 6 rezervara svaki dan-u sječi je za Hrv.šume radio je sa stihlom i jedan trgovac mu je ponudio husgvarnu oduševljen je kaže da se nikad nebi na stihl vratio i ja sam sa svojim prezadovoljan
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
došla beba doma, za probu 2 rezervara-učinak strašan mislim da sam izbrojio cca 45 rezova a prosjek promjera je 60-65cm ali sam rezao na kratko za peč, a da je to u šumi na metricu ha:!:
mislim da bih bilo oko 10m
više slika na grupi ŠUMARI
 

Prilozi

  • SP_A0525.jpg
    SP_A0525.jpg
    13.6 KB · Pregleda: 319

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Do sad se nisam htel mešati, ali pogledajte si cjenik i usporedite, nije razlika 20% nego puuuuno manja, ili ne znate uspoređivati ili ste jako davno kupovali. Ja ne govorim o razno raznim rabatima nego cijena 1:1. A husqvarni isto ima pun servis kaki stihla i točka...tak smo ko mala deca, ko ima večega....

Za stari model 038 pitaj Česija ili ganjaj po servisima, mora negde biti rashodovanih...

Česija, kojeg česija????

Budem sutra prošel kod dvojice-trojice servisera pa budem videl, ak ne, danas sam joj stavil od ms 380, paše gore original, tak da na kraju budem vjerojatno bacil 120 kunića za taj i kraj priće!
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
eto kak izgleda stihl 025 kad na nju zaboraviš i srušiš na nju bukvu od tri i pol kubika:D
SAM_1079.jpg



našla se na krivom mijestu
SAM_1078.jpg


na pogreškama se uci, škola da sljedeci puta gledam gdije ostavljam alat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
Česija, kojeg česija????

Česi Boris u Koprivnici. imaš još servisera: Šumooprema i jedan blizu Česija, neznam kak se zove.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Auuuu, dobro ju je sredilo....ne znam kolko se isplati popravljati, jedino ako bi negdje mogao nabaviti kakvnu potrošenu(rashodovanu) jer vjerujem da bi "srce motora moglo biti jedino ispravno. Sreća unesreći je da je to pila sa plastičnim kućištem odvojenim od motora.

Oprosti kaj sam ti samo tak napisal Česi, jer sam par stranica nekome ostavil cijeli link pa da se ne ponavljam.

Zj, ti si mislil na Timco iz Koprivnice:scratch...pitam zato jer sam čul da ima i još neki dobar opskrbljivač iz Koprivnice.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
eto kak izgleda stihl 025 kad na nju zaboraviš i srušiš na nju bukvu od tri i pol kubika:D
našla se na krivom mijestu
SAM_1078.jpg


na pogreškama se uci, škola da sljedeci puta gledam gdije ostavljam alat

pa samo stavi prednju ručku i garantiram ti da bedeš jedini u hrvatskoj imao naked stilovku:rolfer:
malo crnog humora ma ova velika zaradi malu za 3 dana:supz:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ako ostane tako ''naked'' računaj nakon prvog rezervoara da je se pregrijala i otišla u vječna lovišta :mrgreen:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nisam pesimista ali mislim da več je u vječnom lovištu, ma nek ju nstavi nan zid i kupi ms260 mislim da nije skuplja od 20m-graba i bukve
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala na informacijama u vezi moje 038....našao sam poklopac od novijeg modela, odnosno 380, 120 kn dođe, gore pristaje i tu bude kraj priće, naravno ako u ponedjeljak ne nađem u Koprivnici ništa polovno original...

E da, kaj sam htel reći...
Bil sam da nas kod jendog starijeg servisera baš u vezi tog poklopca i veli mi čovjek ovak:
Te stare 38-ce su nepoderive i jako ih je malo u rashodu, gotovo da ih nema, osim ak se nađe koja slupana, al tu onda nema tih plastika, al uglavnom svakoja se da popraviti da sahrani ove novije iste kategorije!
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
totalno se slažem u vezi starih 38-ica jedino su nas malo razmazili s tim kilažama koje jako utječu na naše zdravlje
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
totalno se slažem u vezi starih 38-ica jedino su nas malo razmazili s tim kilažama koje jako utječu na naše zdravlje

7kg je puno?:scratch da imam još jednu s dvije bi mogao raditi istovremeno...u svaku ruku po jednu..kad se čovjek nauči na 070, sve druge su mu kao igračke...:rolfer::rolfer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa ja živim u 21 stolječu i radim 80% posla sa ms660 koja je praktički jednako teška kao i 038 a snaga i potrošnja je ne usporediva:finga:

za moje tijelo je 070,08 i pile tog ranga zakonom zabranjeno:finga:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
038 je dobar izbor za kupnju, pogotovo kao rabljena, jer dijelova ima i još dugo će ih biti. Mislim da nema pile na tržištu koja je tako dugo u proizvodnji i sa takvomo dobrom opskrbom dijelova. Naravno netko tko se bavi profesionalno sječom to nije bitno jer on svaku motorku doslovno cijelu potroši u relativno kratko vrijeme. Pa mu je stoga najvažniji faktor masa pile, to je potpuno jasno...
038 je slabija od 440 al ima više ccm-a, kak i sve starije pile, naravno da i to utjeće na trajnost...
 

Najnoviji postovi

Na vrh