• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo da odmah upitam onako "na brzaka".
Otac mi trazi jednu "laganu" Stihl-ovku.
Imamo 044-vorku za teze poslove a on sad trazi jednu koju ce moci koristiti jednom rukom za tanke grane dok je na skalama (vocke) i slicno.
Sad je pitanje koji model bi bio najbolji za to.
Hvala unaprijed!

Trebaš"tophandle" pilu. Ako imaš viška love onda MS200T, ako nemaš onda MS192T...
Imaš i solo 633 koja je najteftinija t pila na tržištu, bar koje sam ja videl...da se još nova nači makar se više ne proizvodi...ili nešto skuplja ali brutalno jaka 637...
 
C

CrnIM

Guest
Hvala jeffy!
Danas nitko nema viska love.
Mislim da ce biti MS 192 T ili MS 192 C-E Carving
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Evo da odmah upitam onako "na brzaka".
Otac mi trazi jednu "laganu" Stihl-ovku.
Imamo 044-vorku za teze poslove a on sad trazi jednu koju ce moci koristiti jednom rukom za tanke grane dok je na skalama (vocke) i slicno.
Sad je pitanje koji model bi bio najbolji za to.
Hvala unaprijed!

Zašto ne uzmeš husgvarnu strojevi su sigurno kvalitetniji od toliko nahvaljenog stihla
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zašto ne uzmeš husgvarnu strojevi su sigurno kvalitetniji od toliko nahvaljenog stihla

po meni 338xp je isto preskupa, a kolko ja znam najnoviji modeli tophandle husqvarni nema nikakve veze sa huskvarnom kao i dosta toga što se prodaje pod tim imenom...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
To ti misliš. Možda ja mislim drugačije.

cjenim tvoje mišljenje ja imam husgvarnu 359 i 372xp,kum ima 5 kom bavi se samo šumom ima obrt radio je sa stihlom i prešo na husgvarnu kaže da nije za usporediti.Kod menu u okolici masovno prelaze sa stihla na husgvarnu
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Najvjerojatnije je problem u dovodu goriva (crijeva,otrdnule membrane) ili nema iskre pa je roblem do paljenja?

Iskru ima i to dobru, mislim da bi membrane mogle bit problem jer kad smo je i pred 5 god pailili prvo sam direkt u fergazer sipnul deci benzina onda je primila radila na kratko pa crknula i nakon jednog trećeg pokušaja radila je normalno. sad više neće niti tako..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
provjeri dovodna crijeva za benzin , znaju praviti ogromne probleme , i ja sam skoro imao takav slučaj :vragek:
naravno i membrane
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
cjenim tvoje mišljenje ja imam husgvarnu 359 i 372xp,kum ima 5 kom bavi se samo šumom ima obrt radio je sa stihlom i prešo na husgvarnu kaže da nije za usporediti.Kod menu u okolici masovno prelaze sa stihla na husgvarnu

Izgleda da je kao i u svemu, netko voli francuske neko njemačke aute. Meni osobno je Stihl br.1. Ne kažem da je Husqvarna loša, ali mislim da nije toliko bolja od Stihla, da ih je nemoguće usporedit. Govorim recimo o modelima;
huski 359 (iz 59ccm izvlači 3.9ks, teži 5.5kg) VS stihl ms 341 (iz 59ccm izvlače 4.2ks te teži 5.5kg).
Huski 372 XP (70,7ccm, 5.3ks, teži 6.1kg) VS Stihl ms 440 (70.7ccm, 5.4ks, teži 6.3kg)
Huski 395XP (93,6ccm, 6.6ks, teži 7.9kg) VS Stihl ms 660 ( 91.6ccm, 7.1ks, teži 7.3kg)
i top model:
Huski 3120XP (118.8ccm, 8.4ks, teži 10,4kg) VS Stihl ms 880 (121.6ccm, 8.7ks, teži 10.1kg)

Evo male usporedbe manjih i večih pila. Mislim da su bok u bok. Nitko nije savršen pa tako ni Stihl, ali vjerujem da ima snage i kvalitete stajati uz rame Husqvarni, tako da ih je po mom mišljenu itekako moguće usporediti. Isto tako razumijem da tebi bolje odgovara huski, pa, izbor je velik, neka svatko bira svog favorita.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
TD, nitko ne kaže da Stihl nije dobar. Nije toliko bolji koliko je skuplji (20-tak%). To je osnovni prijepor, a ne kvaliteta pile.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Iskru ima i to dobru, mislim da bi membrane mogle bit problem jer kad smo je i pred 5 god pailili prvo sam direkt u fergazer sipnul deci benzina onda je primila radila na kratko pa crknula i nakon jednog trećeg pokušaja radila je normalno. sad više neće niti tako..
imas u fergazeru mrežicu koja se nalazi ispod ulaza za gorivo,tu se zna napravit cep ko žele to probaj ocistit.
 
C

CrnIM

Guest
Evo ja od danas u svom kompletu imam i MS 230.
Gledao sam MS 210 ali kad sam dobio ponudu za ovu gore nisam mogao odoliti.
Pila s macem od 35 cm i rezervnim lancem za 330 €
Ako ne bude dobra kupujem Husquarnu. :partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ja od danas u svom kompletu imam i MS 230.
Gledao sam MS 210 ali kad sam dobio ponudu za ovu gore nisam mogao odoliti.
Pila s macem od 35 cm i rezervnim lancem za 330 €
Ako ne bude dobra kupujem Husquarnu. :partyman:

Daj neke slike od 230!

I daj mi reći koja je ponuda bila za MS 210, pošto bi ja kupio istu???
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
stihl ti je kao volksvagen dobra je nije najbolja ali je daleko najskuplja tu je razlika kvaliteta sa husgvarnom je tu negdje ja imam svoje mišljenje ali druga dakako uvažavam i poštujem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
stihl ti je kao volksvagen dobra je nije najbolja ali je daleko najskuplja tu je razlika kvaliteta sa husgvarnom je tu negdje ja imam svoje mišljenje ali druga dakako uvažavam i poštujem

Čuj, za ovo plaćaš pivu. To sam ja davno napisal ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
nema problema nisam vidio nigdje to napisano

Dobro, onda malu pivu, zato kaj nisi videl. :partyman:
Je, davno sam to napisal, no neznam više jel na ovom forumu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal ima možda netko, ili bi znao gde se da nabaviti plastični poklopac na filter (narančasti, od ispred) za motorku STIHL 038 AV ????

Moj mi je puko gore, takvih više nema za kupiti, ima samo za noviji model MS380, paše gore, al je kockasti i lijepo ne izgleda, pa tražim polovan originalni, hvala :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh