• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Za ovu 192 čini mi se da sam negdje čital da je to "profi" progam...

može biti ali je lagana i može se porediti sa MS 180 samo što je bolja od MS 180 a kolega traži slićnu njoj.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zanimal sam se za nju i jako mi se dopala kaj je strašno lagana, doduše ja sam gledal "tophandle", al to je to u biti. Nisam 100% siguran, al čini mi se da to nije profi pila, već su je svrstali u pile za školovane penjače. Tophandle pile u Eu ne prodaju svakome. Napravili su je prvenstveno kao jeftiniju zamjenu MS200T koja je inače brutalno skupa:madmana:...kao tophandle ima dovoljno snage, a za klasičnu, ne znam...
 
Posljednje uređivanje:

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
pile

moje pile:
SAM_0922.jpg


stihl 070:
SAM_0924.jpg


stihl MS660:
SAM_0926.jpg


stihl 025:
SAM_0925.jpg
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Uh...pravo mi se sviđa ova MS 660...to da mi je probati malo "provozati po šumi" :) :) :)

Nego jel se to meni samo čini, il ova nova MS 660 bi možda bila i malo lakša od stare AV 038 koja je cijela metalna???
Il su tu negdi?...

neznam točno kilažu za staru 038, ima ju moj ujak i dosta je teška jer je metalna (on ju je kupio još za juge negdje 88, 89), ms660 ima 7.1KS i 7.3kg(bez mješavije i ulja)
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
da 260 mi se ćini kao logična zamjena, a što ju toćno muće, kako radi, možda ti možemo pomoći:idea:


025 od početka radi dobro, čim se zagrije (prema kraju prvog rezervara) nema više pravi ler gas, i kad ju ugasim ili se slučasno sama ugasi (jer joj trebam držati gas) jako teško ili uopče ne upali tak dugo dok se ne ohladi. tak da radi probleme jer onda kad ju najviše trebaš onda nece raditi
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Za ovu 192 čini mi se da sam negdje čital da je to "profi" progam...

pile za izradu deveta za ogrijev i njegu posjeda: MS170, MS 180, MS 171, MS181, MS 192, MS210, MS211, MS230.
pile za izradu drveta za poljoprivrednike i horikulturu: MS250, MS280, MS290, MS310, MS311, MS390, MS391.
pile za šumarstvo (profesionalne pile): MS260, MS341, MS361, MS362, MS440, MS441, MS460, MS650, MS660, MS880.

one sam crnim ručkama gasa su pile za hobi, čiščenje dvorišta i vočnjaka i tome slične, bez nekih večih poslova jer ju inače spališ, pa su onda s narančastim ručkama, one su za neke veče poslove (izdrže više radnih sati) sve do ovih sa bijelim ručkama gasa.
razlika između profesionalnih i ovih koje nisu profesionalne je u omjeru snage i težine, samo u tome. što je i logično, ak radiš u šumi 7,8 sati s pilom u rukama nije isto ak pila iste snage ima 5 ili 5.5kila.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da je samo razlika u težini bilo bi dobro, ali ima čitav niz razlika u konstrukciji i kvaliteti dijelova. A sa bojama se nemojte zavaravati, to više ne stoji. Usporedi 270/280 kakvu boju ručke ima ili npr 200.
Btw: kakva je boja svječice kad se pregrije i dal je suha?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ovo sa sviječicom je možda dobar put
-skine plastiku, dođeš do sviječice i probaš ju, možda je otišla, možda ju treba samo zategnuti a možda je neki drugi možda ali mislim da je 90% vezano za struju
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moje drvoljupke :D

dsc03400l.jpg


štilku je deda kupio 1979 godine, prije 4 godine mi ju je darovao, promjenjen je klip, klipnjača, radilica.... radi super, ali kak ste već komentirali, ruke otpadaju nakon posla sa njom :lol:

dsc03395.jpg


Husqvarna je 61 ja mislim, kupio od prijatela za 500 kn... malo teže pali, membrane treba promjenit, ali radi...

brat i prijatel rade svaki sa jednom, a ja snimam, hehe, koja razlika u zvuku...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0W_lCHS5rF0[/YT]
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Jel ima netko možda bobinu za 051 electronic? Ili ako netko zna di ima i koja je cifra?

edit: pod bobinom nisam mislil na onaj dio ispod rotora je sam umjesto toga već stavil chip, već sam mislil na onaj dio iz kojeg ide kabal na svjećicu, prekidač itd...
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
probaj od varburga on ima 4 pa možda koja paše:mrgreen::mrgreen:
kupuj nešto novije ako voliš svoju kičmu i ruke:!:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ma volim ja svoju kičmu i ruke i zato se nedam od svoje partnerice 5500 profi (3.5 - 3.8ks, ~6kg) nego ovu imam doma (zapravo imam 2 kom 051) i 100% je ispravna samo mi je na bobini pukla ona žićica skroz na izlazu iz bobine i nemogu je nikako spojit odnosno mogu se J.... Šteta mi je da sad stoji pošto sam uložio u novi mač i lanac..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
štilku je deda kupio 1979 godine, prije 4 godine mi ju je darovao, promjenjen je klip, klipnjača, radilica.... radi super, ali kak ste već komentirali, ruke otpadaju nakon posla sa njom

dsc03395.jpg


baš se prekrasno vidi "amortizer":blackeye:blackeye, taj sistem bi koristio našim boljim polovicama za razbijanje celulita
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Da je samo razlika u težini bilo bi dobro, ali ima čitav niz razlika u konstrukciji i kvaliteti dijelova. A sa bojama se nemojte zavaravati, to više ne stoji. Usporedi 270/280 kakvu boju ručke ima ili npr 200.
Btw: kakva je boja svječice kad se pregrije i dal je suha?

da istina:D...ms280 ima bijelu ručku isto ko i ms260 ali ms280 ne spada u profesionalni program a ms260 spada. ms260:3.5ks, 4.8kg i kataloška cijena je 5412kn, a ms280: 3.8ks, 5.3kg i kataloška cijena je 4929kn. vjerojatno je i ms260 skuplja tih skoro 500kn zbog kvalitetnijih dijelova i bolje konstrukcije.
samo kažem, ove boje ručki su samo neki orjentir kolko možeš s pilom raditi, a da ne pregori.

e to za svječicu budem provjeril. prvo ću staviti novu i provjeravat cu zategnutost pa da vidim..hvala

štilku je deda kupio 1979 godine, prije 4 godine mi ju je darovao, promjenjen je klip, klipnjača, radilica.... radi super, ali kak ste već komentirali, ruke otpadaju nakon posla sa njom

dsc03395.jpg


baš se prekrasno vidi "amortizer":blackeye:blackeye, taj sistem bi koristio našim boljim polovicama za razbijanje celulita

hehe...nemoj o otpadanju ruku, ova 051 je kao kemijska olovka, dam ti ja svoju 070 da probaš..hehehe, sad je konačno u penziji:D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
0-51 je zakon za obarat "debele", i rezat "debele" na trupiće, tu je dovoljan i taj "amortizer", a za ostale egzibicije poput rezanja krošnje i ostale siće...
uzmi rađe sjekiru...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jel ima netko možda bobinu za 051 electronic? Ili ako netko zna di ima i koja je cifra?

pitaj ovdje:
http://www.chbcesi.com/veleprodaja.asp
ili zovi ovaj broj, on ti je predstavnik VEC ignitionsa tu kod nas:
Gospodin Marijan, 091 251 8801, mislim da je iz Karlovca.

e to za svječicu budem provjeril. prvo ću staviti novu i provjeravat cu zategnutost pa da vidim..hvala

Čini mi se da bi problem mogel biti da kad se zagrije da se negdje raširi neka pukotina na spoju ili tak nekaj pa vuče zrak ili prekontrolirati cijev goriva dal se možda pojavljuju mjehuriči dok benzin isparava.
Pogledaj na svječici dal je elektroda bijela-siva(svjetla), dok se pregrije.
Tu može biti da je i toplinska vrijednost preniska...
Velim to su samo prijedlozi, ne moguće je točno dešifrirati kvar na ovaj način.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hehe...nemoj o otpadanju ruku, ova 051 je kao kemijska olovka, dam ti ja svoju 070 da probaš..hehehe, sad je konačno u penziji:D[/QUOTE
ms 660-carica profi pila a 070 je zakonom zabranjena jer izaziva morsku bolest:mrgreen:
:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh