• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
a stric veli da ju je još u njemačkoj kupil a bil je 60godina tam,sad ak mi promakla koja godina,uglavnom stara je.
motorka je velika,teška da je moja 029 pero naspram nje.
mislim da sam videl tu nekaj slično ovdje.
nema amortizera to je sve tvrdo i sve je željezo rezervari,poklopac,
mislim da je mać 60cm jel dost je duži od mojeg.
to kad upališ čuješ onaj močan i dubok zvuk,ne vrti se previše da vrišti.
al kad ju stisneš prođe kroz grab ko moja kroz vrbu,nema da osjetiš da joj je teško,al to malo kaj sam pili troši dosta.
jeb ga nisam slikal,uskoro mu idem nekaj rušat pa nadam se da nebum zaboravil.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,362
Iimamo predviđenu temu za motorne pile namam ništa protiv da raspravljamo ovdje ali moderatori ako se naljute izbrisat će nam sve postove
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
bravo hrvoje trebamo jedni druge upozoravati na takve propuste pošto ovo mora biti najbolja grana ovog foruma
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
jeffy nstavak iz druge teme.
gledal baš slike nekak mi je o51 skoro pa ista.
jedino ak nis krivo gledal brojeve,al oduševilo me koliko je močna i koji zvuk ima.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
eto moja isprika nisam gledal koja je tema več da se raspravlja o motorkama.

molim zadužene da premjeste temu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
E ovako, u kupnji sam male pile, kao pod br 1. mi se sviđa STIHL MS 180, pa ajde vaša iskustva i mišljenja vezano uz nju?


I još da nešto razjasnimo, današnje štilovke, ali pogotovo one malo starije se razlikuju po bojama ručki gasa (štitnik za ruku).

Crna boja = Hoby pila
Narančasta = Polu-profesional
Bijela boja = Profesional pila

Tako mi je jednom rekao jedan majstor, dali sam u pravu?

I još, dal netko zna kakva je pila stil 024 ? prednosti i nedostaci?



Stihl MS 180 je jako nježna pila.Može ona odraditi posla ali nije to taj kvalitet koji je nekad bio. Ja sam jednu spržio a nema joj ni dvije godine.Najdeblje što sam u voćnjaku pilao je debljine nadlaktice a i to vrlo rijetko.2 mjeseca nakon kupnje zaribala(pukle karike) U hrvatskoj na tržištu imaš modele 19? pa pgledaj njih jer su novije i modernije.Stihl 180 je previše amaterska da bi bila ozbiljna za rad.
Pogledaj još malo ali sa 180kom nećeš biti zadovoljan.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
vjerojatno stup od dalekovoda:lol::mrgreen::mrgreen:

ma vjerujem da s onim "dijamantnim" lancem ni stup ne bih bio neki problem:lol: osim da ti se pri padu stupa njegove žice ne spoje na nju ali mislim da bih u tom slućaju ti imao više obrtaja nego ona:lol::lol::lol::mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
eto moja isprika nisam gledal koja je tema več da se raspravlja o motorkama.

molim zadužene da premjeste temu.

premjestio sam postove , nisam htjeo da vas prekidam pošto ste se kvalitetno raspisali čekao sam da kažete šta ste imali pa bih onda prebacio
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
jeffy nstavak iz druge teme.
gledal baš slike nekak mi je o51 skoro pa ista.
jedino ak nis krivo gledal brojeve,al oduševilo me koliko je močna i koji zvuk ima.

E to mi je velika želja imati jednu od tih zvijeri, 050/051-075/076...
Njih nisam uzel u obzir jer su sa početka 70tih i imaju AV serijski, samo budimo realni, na 12-13kg i amortizeri moraju biti od "kamena" ili barem od tvrde bukovine:rolfer: Općenito volim pile sa ležećim cilindrom:finga:
I ja se ispričavam na offu, kaj ćeš kad me ponese:D
Savo drž dobro uzde!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ne znaš ti kak P.... padaju kad te vide sa tom zvijeri:rolfer::rolfer::rolfer:
Samo manijak može sa tom pilom danas zarađivati za kruh, ali onak za sebe je čisto Ok. Na kraju krajeva volim skupljati pile...:butthead:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,316
:scratchpa pi..e padaju ovisno o tome gdje im porežeš noge najbolje u kukovima:rolfer::rolfer::rolfer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Znaći, nek se ne lakomim za 180....kao prvotna namjena bi joj bilo vrhovina u agaciji, znači piljenej granja na vrhovima, te raznorazni poslovi oko kuće i dvorišta, jer paljuckanje 038 me ubija, i rezanje grana s njom, odnosno vrhovine stabla...teška je ko vrag, zato trebam neku malenu za to...

No, nije to sve....uzel bi i ja neku polovnu...dajte mi navedite neke od tih manjih oznaka pilica, dakle ove s 0XX...al opet da su proizvedene tu oko 2005 pa na mlađeg godišta...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja imam 021 za takve poslove.
Odlična pilica za granjei te "manje" poslove.Imam na njoj vodilicu 40cm netreba se tolko saginjat ;)
180 i 210 imaju mislim isti fi klipa samo je na 210 veči hod!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
hm...nije loše ovo 021...čak sam gledo 024, a kad ono na svim vodilica 40 cm...pa takvu imam i na 038, što mi govori da na 024 nebi trebala veća od 30.

pronjuškat ću još malo u vezi ove 021/210...možda naletim na nešto...
 

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
neznam toćno koliko je teška 038 ali vrlo vjerovatno su tu negdje, moja 660-ka puna goriva s maćem i lancem 33 zuba ima cca 10-ak kila, vidim da stihl ima veliki mač pa je njegova vjerovatno cca 11kg.
na svojoj imam sad mač od 33 zuba jer mi veći trenutno ne treba pa ju s time malo štedim iako je njoj to malo bitno jer ima konja

evo podataka o težini 038....podaci su iz uputstva za rukovanje
038 AVSE: 7,5KG
038 AVEQ/AVSEQ 7,6KG
znači,u težinu je uračunata vodilica 37cm...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Original je bila krača na 021 mislim da 30 ili 35?
Nije to stroj da iskoristiš stalno cjelu dužinu vodilice!
Vidi se da joj fali šusa za to.
Al obori brvce 30cm bez beda :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh