• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pozz svima...vidim da ima ljubitelja tog stroja...ja posjedujem 038 avseq staru 20-ak g...ni jednog kvara nisam imao, jedino treba pripaziti da preko zime ne bude u vlažnoj prostoriji.... plus imam još 070...pila stara škole za malo jače dečke:D:D:D:D

070 je za idiote, korumpirane političare, silovatelje-pa nek ju siluju,:!: a pametni od toga naprave motor za utrke
ja bih ju uveo umijesto golog otoka:rolfer:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam također ljubitelj STIHL-ovki :)
Doma imam AV 038 electronic, kod mene je već 15-tak godina, samo riječi hvale za taj stroj, uz odgovarajuće održavanje uvijek pali i nikad ne iznevjeri u šumi.
Na zid samo vješam sablje i lance koje podere :)
Stari je prije 18 god radio u šumariji, ima dobrog iskustva (oko 5 god) i štilovka mu je u srcu...dobio je kao otpremninu stihl AV 056, to je močan stroj, al je odmah prodan zato jer stari ima velikih problma s kičmom sad...al dobro...kaj je tu je.
Ujak je nedavno kupio MS 280, profesionalna pila, vrhunska pila, vele da je u rangu stare 038, ali pošto s obadvije radim u šumi, nebi se baš reklo, kad 038 zagrmi, tu se snaga osjeća, al 280 ju prati, al malo slabije....no jedino što je PUNO LAKŠA i igram se s njom :)
I par slikica da se potkrijepi prića gore.
Tu je lijevo ujakova nova MS 280, te dvije 038, kumova u sredini i moja desno!
slika008.jpg

Razlika između komove i moje 038 je što je njegova "quick electronic", a moja "electronic", a neznam ni sam što bi to točno značilo, osim nekih vanjskih imjena, moja je full metalna, a njegova već ima plastični rezervar i ručku gdje je gas i na kočnici ima rupe, a moja je ispunjena tu.
slika010q.jpg


i evo par sliak od jučer, bili u akciji kod kolege u šumi....PORUŠILI SVE!!! :D
Naravno, samo STIHL!
slika1228.jpg

Ove malene su MS 180, moje dvije su u sredini MS280 i 038 (one su samo rušile, dok su ovi ostali rezali), a desno je MSE 310 od bratića.
slika1229.jpg
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ko ni radil sa 038 nemre mi pričat da je 028 u rangu s njom.
imam 029AV i imal sam 038 magnum,pa magnum je zvjer osjetiš snagu.
a 029 pojede 028 di je veča i jača imal sam priliku prije 2-3 tjedna probat tu 028, tak da ta usporeba ne stoji nikak.
bliže bi bila 029 i 038 al i to se nemre mjerit.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
No pa velim, stara 038 i nova 280....razlika je preeevelika!
Znam jer radim s obadvije, isti lanac, ista sablja, ali 280 jednostavno nejde tako lakomo ko 038, 038 te vuče i teška je....čujem ju cjelu noć na rukama.

Al kak se veli, mi mladi neznamo kaj je teško, cjeli dan u šumi, navečer po curu i na ples do kasnih sitnih sati...hehe, kaj se mora nije teško :) :) :)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam 038 magnum prodal jel sam dobil dobru cijenu.
i kak i sam veliš osjtiš ju na rukama al i ide.
i sad imam samo 029,puno lakša razlika u snazi je i nije velika
a ona je naspram 028 avijon.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Postoje 2 modela 028 i 028/280. Onaj prvi model 028 radil se negde do sredine 90tih i to je bil pravi profesionalni stroj, dok je 028/280 tzv allround pila, znači polu profi. Kolko se trenutno mogu sjetiti to je jedini slučaj kod Stihl da su istu oznaku nosile dvije potpuno različite pile. zbunjuje me natpis Quick electronic, do sad sam susretal samo quick stop electronic, a to je označavalo elektronsko paljenje i trzajnu kočnicu:scratch...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
a možda i je quick stop....nesječam se 100% točno, možda i je tak :)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Znali itko koliko Sthil 041 av ima KS? nekad sam je imo znam da je bila jaka ko vrag ali pojmam nisam imao koliko je imala KS. Samo nisam s njom dugo radio jer je bila teška , nije za sitnu šumu i kresanje.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
No pa velim, stara 038 i nova 280....razlika je preeevelika!
Znam jer radim s obadvije, isti lanac, ista sablja, ali 280 jednostavno nejde tako lakomo ko 038, 038 te vuče i teška je....čujem ju cjelu noć na rukama.

Al kak se veli, mi mladi neznamo kaj je teško, cjeli dan u šumi, navečer po curu i na ples do kasnih sitnih sati...hehe, kaj se mora nije teško :) :) :)

probaj kad češ imati prilike 660-ku ili staru 064-ku pa cio dan s njom, i ja sam mlad i lud(klinički dokazano:axe:) ali poslje takve zvijeri mi cura može samo oprati leđa i ignorirati moje hrkanje a ako se čaga onda sam ko klada-samo me vuče:supz:
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma kakav si ti momak to onda je najslađe
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Znali itko koliko Sthil 041 av ima KS? nekad sam je imo znam da je bila jaka ko vrag ali pojmam nisam imao koliko je imala KS. Samo nisam s njom dugo radio jer je bila teška , nije za sitnu šumu i kresanje.

Ovak, snaga te pile kreće se od 3,7-4-4,1 ks. Prepoznati se može razlika po obliku ripni na cilindru. Ova jača se radila tam negde od 81 do kraja proizvodnje 84-85 i ima rijeđe, ali veće ripne na cilindru. Snazi pridonosi i elektronsko paljenje i što su modeli posle 74-75 imali dvije karike. Po meni jedna od najboljih pila ikad, ne samo kod stihla, neg i šire, a definitivno ima predobar zvuk. Postojala je i 041S sa 73ccm, al nisam siguran da je ikad netko imao na ovim prostorima.
Eh, da, ima relativno dugi hod od 40mm pa je izuzetno jaka na momentu i videl sam da čak tera 63cm bez problema. Doduše relativno sporo za današnje standarde. Dosta je problem sa dijelovima, al na sreću u zadnje vrijeme je moguće nabaviti novi cilindar i desni semering:supz:
Imam je u nasljedstvo od pokojnog dede, ne radi puno, no kad god mi zatreba mogu se pouzdati u nju. najveći je problem kaj pod punom "spremom" ima gotovo 9kg...
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16422&page=12
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ma pogodio si pjesmu to moja kćer stalno sluša kaže da je to tatina pjesma zna sve i jednu riječ(3 GOD IMA)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to mi je kao himna kad idem u šumu, idrži me svi sthovi osim alkohola i imam samo jednu i jedinu curu:toimonster:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
Ja sam također ljubitelj STIHL-ovki :)
Doma imam AV 038 electronic, kod mene je već 15-tak godina, samo riječi hvale za taj stroj, uz odgovarajuće održavanje uvijek pali i nikad ne iznevjeri u šumi.
Na zid samo vješam sablje i lance koje podere :)
Stari je prije 18 god radio u šumariji, ima dobrog iskustva (oko 5 god) i štilovka mu je u srcu...dobio je kao otpremninu stihl AV 056, to je močan stroj, al je odmah prodan zato jer stari ima velikih problma s kičmom sad...al dobro...kaj je tu je.
Ujak je nedavno kupio MS 280, profesionalna pila, vrhunska pila, vele da je u rangu stare 038, ali pošto s obadvije radim u šumi, nebi se baš reklo, kad 038 zagrmi, tu se snaga osjeća, al 280 ju prati, al malo slabije....no jedino što je PUNO LAKŠA i igram se s njom :)
I par slikica da se potkrijepi prića gore.
Tu je lijevo ujakova nova MS 280, te dvije 038, kumova u sredini i moja desno!
slika008.jpg

Razlika između komove i moje 038 je što je njegova "quick electronic", a moja "electronic", a neznam ni sam što bi to točno značilo, osim nekih vanjskih imjena, moja je full metalna, a njegova već ima plastični rezervar i ručku gdje je gas i na kočnici ima rupe, a moja je ispunjena tu.

mislim da je razlika izmedju ''quick electronic'' i ''electronic'' u brzini reagiranja kočnice lanca..neka me netko ispravi ako griješim....070 je za trupce kod kuće..ta se ne nosi u šumu...:mrgreen::mrgreen:

EDIT savoris
nemoj nepotrebno citirati sve slike iz posta na koji je pozivaš , dovoljno je citirati tekst ili njegov dio i (ili) jednu sliku
za sada ja ispravljam ali ubuduće to neće biti praksa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da je "Quick stop" stara oznaka i više se ne ističe jer danas je kočnica prisutna na pili kao i svječica:mrgreen:.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da vjerojatno je tak...nego gledam sad u stihlovom katalogu ove nove pile i pilice imaju kojekakve raznorazne oznake...to je čudo jedno :)
 
Na vrh