• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
thx. jeffy


ima li nešta posebno na šta bi trebao obratiti pažnju kod 044?

nažalost nemam je niti itko oko mene, al ne sumnjam da je to stroj. proizvodi se 20tak godina i baš zbog toga mislim da je provjerena
 
B

been

Guest
zdravo društvo,može li mi neko reći kakve su pile stihl 038,i koliko košta jedna polovna u dobrom stanju
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
zdravo društvo,može li mi neko reći kakve su pile stihl 038,i koliko košta jedna polovna u dobrom stanju

ja sam skoro pazarivao jednu , cijena je bila 450km pa sam je skinuo na 350 ali ipak je nisam kupio jer je bila u lošem stanju , snaga motora mislim , na oko je bila perfektna
 
B

been

Guest
jeli to znači da dobra može da ode za 500km,mene više zanima kakve su one u radu,jesu li to dobre pile
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
038 također provjerena pila koja je čak jedno vrijeme nestala sa proizvodnje, tamo oko 2000g. međutim zbog povečane potražnje nastavlja se raditi u brazilu i kao ms380 dolazi u europu koja je u biti "magnum" ili "S" verzija sa 72ccm i 4,9ks, dok je bilo i sa 61,5 ccm. ovu manju ne preporučam jer je otežana opskrba sa nekim djelovima pošto se počela raditi početkom 80tih. dok za veći model možeš birati dijelove dal iz pekarnice ili mesnice:blackeye .pila ima nešto manji omjer snage/volumena nego moderne pile.
još jedna stvar, taj novi brazilski model je osjetno jeftiniji od stihla te klase
 
B

been

Guest
što u suštini znači da su to dobre pile,hvala na iscrpnim informacijama
 
B

been

Guest
038 također provjerena pila koja je čak jedno vrijeme nestala sa proizvodnje, tamo oko 2000g. međutim zbog povečane potražnje nastavlja se raditi u brazilu i kao ms380 dolazi u europu koja je u biti "magnum" ili "S" verzija sa 72ccm i 4,9ks, dok je bilo i sa 61,5 ccm. ovu manju ne preporučam jer je otežana opskrba sa nekim djelovima pošto se počela raditi početkom 80tih. dok za veći model možeš birati dijelove dal iz pekarnice ili mesnice:blackeye .pila ima nešto manji omjer snage/volumena nego moderne pile.
još jedna stvar, taj novi brazilski model je osjetno jeftiniji od stihla te klase

ukratko,znači da su dobre,hvala na informaciji,
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
evo me i na ovoj temi pa da malo prokomentiram vidim ima pitanja o 044-vrhunska pila dok mi iskustvo govori da ms 440 nije ni sluga 044, imao sam novu ms440 i dvije godine s njom i gecrkn tj stoji u garaži i čeka da ju bacim pod traktor s malčerom, potrošnja joj je bila iznad prosijeka, loši amortizeri-to su moja iskustva pa si gruntam da nisam naletio na onu jednu od 1000 loših. 038-sad koja ima ih SUPER, MAGNUM i mislim ELEKTRO ili tako nešto, od njih samo poštujem MAGNUM jer sam imao istu i usporedno s krugom ljudi koji su mi u blizini mogu reči da "sam čuo iz prve ruke" dosta nezadovoljstva s ostalim modelima...imam 2g staru ms381 i za sada samo mijenjaj vodilice, i lance,mogo samo dodati da sam samo na početku kad se razigrala malo poštelao odnos zraka i goriva.
evo baš danas sam pop...io na ms660 jer mi je prije cca mjesec dana otpustila svijećica i danas narušim cca7m3 i ugasim ju pošto mi bilo dosta za danas pošto je ovdije ipak čvrsti minus i više neće-skinem poklopac i naravno odmah gledam sviječicu pokušam zategnuti kad ono kita otišo navoj na glavi, motorka je stara oko 3g i sad ludim, inače sam poklonik stihla pa imam ms170,ms381 i ovu nesretnicu ms660, interesira me jel itko ima ms460 jer ju imam u planu uzet pa svako iskustvo je dobro došlo
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nemoj me krivo shvatiti, al nekak sumnjam da je navoj sam od sebe otišel...na kraju krajeva, ne treba komplicirati, pukneš helicoil i pičiš dalje...trošak 50kn:p
A ovu 440, umjesto da pomalčiraš, rađe pokloni nekome, naprimjer meni:partyman:
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
nemoj me krivo shvatiti, al nekak sumnjam da je navoj sam od sebe otišel...na kraju krajeva, ne treba komplicirati, pukneš helicoil i pičiš dalje...trošak 50kn:p
a ovu 440, umjesto da pomalčiraš, rađe pokloni nekome, naprimjer meni:partyman:

helicoil??? :?:
ma znam da nije otišo sam od sebe i znam da sam zadnji put dobro uglavio i zategnuo svijećicu tj da nisam pregvinto navoj ali izgleda da joj je danas loš horoskop, več pola problema riješeno samo čeka ponedjeljak i novu glavu pa opet u radne pobijede a do tad i ms381 bude poslužila jer za vikend se mislim malo šparati pa će izvoz i slaganje doći na red.
A što se tiče 440-ke imam nadobudnog tasta od 61g pa nek mudruje ionako ima 044 več 20g pa nek si ju složi da si malo usporedi :lol:
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To ti je čelićna spirala koja se umeće u materijale sa slabom smičnom nosivošću kao što je legura AlMg. to ti ima gotovo svaki servis i nije skupa ugradnja.
slika je bolja od 1000 riječi...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Z-uxtuE1xKM[/YT]
U slučaju da ti se to bude često događalo imaš za kupiti cijeli set sa 20 spirala za 300kn:blackeye
 
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
aaaaaaaaaa zzooooooooooooooooooo
ma sve mi se sviđa osim djela s čekićem
u pon. če nju čika majstor popraviti na bilo koji način samo nek radi, ja i mehanika kao krava i kozmetika
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma kakav čekić, zubac se može i odvijačem odbiti ili čak špic cangama. Čak se uz malo pažnje može ugraditi bez da se skida cilindar sa motorke. Serviser, ako bude ti zbog toga menjal cilindar, bude kasnije jako lepo zaradil na starome:madmana:. Cilindar, ako je original ti dođe prek 1000kn pa si računaj....
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Ma kakav čekić, zubac se može i odvijačem odbiti ili čak špic cangama. Čak se uz malo pažnje može ugraditi bez da se skida cilindar sa motorke. Serviser, ako bude ti zbog toga menjal cilindar, bude kasnije jako lepo zaradil na starome:madmana:. Cilindar, ako je original ti dođe prek 1000kn pa si računaj....

:axe: pa znaš kako to ide u hrvatskoj ako pozaješ pravog čovijeka sve se riješi za rundu ili dvije:drinkers:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
helicoil, mamicu mu nisam znao stručni naziv za to čudo

hvala JEFFY :prayer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Helicoil je najpoznatiji, al postoje još neke varijacije na temu kao što su:
-Time-sert od wurtha, najviše mi se sviđa
-Keenserts
-Gripp/ensat
ova dva zadnja nisam nikad koristil
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
samo da se ispravim nemam ms381 več ms361-mala zvijerka
 

Prilozi

  • zbor prije redovnog održavanja.jpg
    zbor prije redovnog održavanja.jpg
    8.9 KB · Pregleda: 316
  • zbor prije održavanja.jpg
    zbor prije održavanja.jpg
    9.9 KB · Pregleda: 274
  • zvijer ms660.jpg
    zvijer ms660.jpg
    9.4 KB · Pregleda: 281
  • zvijerka za razno ms361.jpg
    zvijerka za razno ms361.jpg
    10 KB · Pregleda: 278
Posljednje uređivanje:

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
isprika moderatoru za duplu poruku ali ne mogu izostaviti
 

Prilozi

  • zmija za granjvinu ms180.jpg
    zmija za granjvinu ms180.jpg
    9.9 KB · Pregleda: 172
  • neki herkules.jpg
    neki herkules.jpg
    8.8 KB · Pregleda: 193

ogulinac

Novi član
Tu od
19 Velj 2011
Poruka
20
pozz svima...vidim da ima ljubitelja tog stroja...ja posjedujem 038 avseq staru 20-ak g...ni jednog kvara nisam imao, jedino treba pripaziti da preko zime ne bude u vlažnoj prostoriji.... plus imam još 070...pila stara škole za malo jače dečke:D:D:D:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh