• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

N

NGBaja

Guest
nenad393 kaže:
za pare od kineske štilovke bolje je kupiti polovnu original i miran si,moj je susjed kupio kinesku nije potrošila 2-3 rezervara i možeš je u smeće baciti tu ni jedan majstor ne pomaže,nemojte nasjedati na laži da bi prošli jeftinije za 100 eura zato što će vas na kraju koštati :(

Problem je što se ljudi drže one domaće: "Novo je novo"
 
B

Bobo

Guest
Nije stihlovka, nego je ona ROYAL, u nekim trgovinama se moze naci pod brandom Einhell. Kolega koji se profesionalno bavi zidarijom treba pilu koju svako malo upali, odreze letvu i ugasi. Stihlovka 170 mu nije izdrzala ni godinu dana kako treba, jer se nikad nije uspjela zagrijati, dok ova jeftinjara radi i radi i radi ko luda. A kazem, nikad nije radila dulje od 20 sekundi, ako i toliko...

Sve ovisi na sto naletis, nekad se kineska roba moze pokazati boljom od neke "njemacke" marke ili zapadne opcenito...
 
P

pozna

Guest
Einhell je jeftina kvaliteta,imam samo dobre rijeci za tu marku i meni je na prvom mjestu kad kupujem neki alat ili stroj.nedavno sam kupio puhalicu/usisavac za lisce sa sjeckalicom,sve integrirano.platio 100 Eura,kolega prije 7 mjeseci kupio stihl puhalicu,380 e,extra usisavac sa sjeckalicom,plus 140 eura. nedavno pravili terensku usporedbu,motor kod stihla je puno puno glasniji,puhalica ok,usisavac ni za k.... ,moj eihell je tisi,puhalica dobra a usisavac skroz dobar,ima veliku usisnu cijev pa moram paziti jer moze previse povuci. ma stroj je pravi top,a placen 100 eura.i jako sam zadovoljan s tom kupovinom.ok to jew einhel ,marka,i druga kojekakva imena nemoraju biti losa,treba vidjet cija je kucna marka,tko proizvodi sastavne elemente i kupovina moze biti vrlo vrlo dobra i jeftina.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
čini mi se da se ovdje miješaju babe i žabe :scratch
 
Z

Zip

Guest
Re:

ZJ kaže:
Preporuka je za mješavinu ne preko mjesec dana. Nama je znala ostati i dulje no nema problema.

Najvažnije je da ne ostane malo mješavine u spremniku, pa benzin ispari i ostane samo ulje.
To je opasno jer:
- zalijepi dize i iglice za regulaciju
- otvrdne i razjeda crijeva i membrane u rasplinjaču

Branko:
Imam Jonsered 670 Champion. Ona ima jednu kariku.
To je zato jer se Jonsered i Husqvarna pile vrte brže na punoj snazi od Stihlovih, te time postižu znatno manje trenje (i nižu potrošnju goriva).

Bila je negdje (samo ako najdem???) usporedba Husqvarne 372XP i mislim Stihla MS440. Ispalo je da Stihl troši manje ulja za lance, dok Husky znatno manje goriva.
U konačnici, pogonski troškovi bili su podjednaki i obje pile nisu imale kvarova. Radilo se, mislim, oko 1800m3 drva.


Vidim da je moja tema još živa hehehe...neka, neka....moram sve pročitati ali ovo je veoma dobra preporuka za očuvanje motorke!!!
Ja sutra idem ako vrijeme dozvoli malo u drva sa svojom štilovkom MS 310, dosad nikakvih problema sa njom!!
 
S

stefan

Guest
Pozdrav svime
Ja imam 064 av, kupili smo je na novo pre 20 godina i nije imala nikakvih problema sve dok ne smo je dali na susjeda da izreze neku malu sljivu u selu, covek kupio gorivo sipao u rezervoar i naravno nije sipao ulje u gorivu :evil:
Za neki dan vratio je masinu i nista nije rekao :roll: , tek za 2-3 kad smo hteli da je upalimo nije htela, tek tada smo shvatili u cemu je stvar ali bilo je prekasno, kupili smo novi klip i sve te potrebne dijelove za servis i sve je to kostalo okolo100 eura, ziv sam se pojeo .......
Zato ljudi ovo je pouka da ne date strojeve i alate na ne strucne osobe....ja sam tu skolu skupo platio :x

oprostite ako ima gresaka u pisanje neznam bas hrvatski jer sam makedonac
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
064 je imala jedan problem, a to je da se pregrijava i klip u njoj zacvika. Navodno konstrukcijska greška, preblize je auspuh i cilindar i nema dotoka hladnog zraka, i prilikom teškog rada, pregrije se i klip zariba.


Ima li netko dijelova za Stihl 038av quick electronic. Točnije trebalo bi mi novo aluminijsko kučište. Neke su mi se šarafi izgvintali.

Ovak izgleda motorka, to nije moja, ali slika je samo za primjer.

stihl_ms_038-09_07_31-1.jpg
 
D

dekomk

Guest
Ja imam motornu pilu Stihl 009 i tazim za nju cilindar,bice mi drago ako neko od vas ima.Kontaktirati cemo i platicu troskove .:madmana:
 

Prilozi

  • 009.jpg
    009.jpg
    79 KB · Pregleda: 1,054

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nerazumijem njemački :rolfer::rolfer::rolfer::rolfer::rolfer:

u tome i je biser jer za predzadnju pjesmu ne trebaš znati njemački
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ma nek' oni malo dodju tamo gdje ja siječem da im odsviram jedno ''sojčice djevojčice'' :partyman:
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
planiram zamijenit stihl 029 za stihl o50 av ,jer mi treba malo jaća pila,pa me zanima jel tko zna šta o toj pili?
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
pa zanima me sve,dali je za veća stabla,jel ima dijelova za nju i dal se uopće isplati mijenjat 029 z o50 i ovak općenito kakva je?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
pa zanima me sve,dali je za veća stabla,jel ima dijelova za nju i dal se uopće isplati mijenjat 029 z o50 i ovak općenito kakva je?

Da za veća stabla je, dijelova ima, a da li će ti netko htjeti mijenjati moraš konkretno vidjeti, ja ne bi jer znam da je moja malo radila i da je dobra. To je jaka motorna pila za rušenje i rezanje debelih drva, ne kvari se, samo toči i reži.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
planiram zamijenit stihl 029 za stihl o50 av ,jer mi treba malo jaća pila,pa me zanima jel tko zna šta o toj pili?

pila 050/051 je ogromni medvjed koji se doduše maalo sporije vrti ali ima moment:finga: zbog relativo dugog hoda klipa(89ccm:gitarist:). smatram da je to odlična pila, posebno jer makar je stara 40 godina, djelova ima ko u priči čak i origianlih jer se kao rezač asfalta pod imenom TS510 proizvodila do 2005 godine.
gotovo da ni nema ograničenja duljine mača, al ne pretjeruj jer će ti kralježnica brzo otić k vragu.


Uploaded with ImageShack.us

primjeti da se može ugraditi cilindar od 075 za koji isto imaš djelova, a kakva je to tek zvijer:)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Pozdrav svima, imam 064 av i molim vas da mi objasnite nakratko kako da nastelujem karburator odnovo, znaci pri rad masina gubi snagu i tesko pali....?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
nisam 100% siguran, al postupak je slijedeči, H i L vijke zašarafi pažljivo do kraja, a zatim ih otšarafi za 1,25 okretaja. nakon toga potrebno je pilu upaliti, dobro zagrijati i onda fino podesiti da radi mirno. L vijak slobodno za mrvicu jače otvoriš da ti prilikom dodavanja gasa smjesa bude malo bogatija. nakon toga fino podešavaš H vijak pri punom gasu.
moja prva preporuka kod otežanog paljenja je izmjena membrana i čiščenja rasplinjača u nekom jakom organskom otapalu(nitro)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
za čišćenje karburatora koristim ABRO sprej za karburatore , nevjerovatno koliko je to moćno , skida sve živo u sekundi

images


oprezno sa njime pošto je jako nezgodan u dodiru sa očima , provjereno
 

Najnoviji postovi

Na vrh