• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
za čišćenje karburatora koristim ABRO sprej za karburatore , nevjerovatno koliko je to moćno , skida sve živo u sekundi

images


oprezno sa njime pošto je jako nezgodan u dodiru sa očima , provjereno

nisam mislil reklamirat al imal sam to čudo, to skida i uroke:finga:, a i u očima sam ga imal:partyman:, jedno vreme sam zvezde sa neba skidal. ima ga u selskoj u zgu za kupiti

ni u kom slučaju koristiti u radu pa to je cvajo, našpricati i ostaviti neko vrijeme da radi svoje! al maknuti sve gumene dijelove
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
ma ne mislim ni ja reklamirati , boli mene kita za abro :finga: rekao sam u smislu da nekome smanjim muke čišćenja koje sam i ja imao :partyman:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Kaj velite u stihl 050 jel treba stavljati jaču mješavinu od 2%?


moj stari je metal 5 posto u 51 pa jos i danas vozi na istem klipu i cilindru -
,a mislim da su i karike jos orginal,nebude joj nis mozda samo bude jace dimila.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa kupio sam je nedugo za 2500 kn, pa ako ima netko da bi mi dao više prodao bih zašto ne.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Kaj velite u stihl 050 jel treba stavljati jaču mješavinu od 2%?

Ja delam mješavinu tako da u 4 litre benzina denem 1 dl
polu sinteričkoga ulja za mješavinu....prejaka mješavina uništava karike,a
i ujedno jaka mješavina more "napraviti" kompresiju ako je klip i cilindra jako potrošen, tako da...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
čuj, ja sam slal upit u njemačku za korištenje HP Ultra ulje za svoju 041 i ostale pa su mi odgovorili da slobodno koristim 2%. e sad glavni problem kod premasne smjese je problem zakoksavanja i nešto manje snage, dakle ti možeš koristiti više ulja ali onda češće čisti ispuh i pazi da ti čađa ne pada u cilindar jer ga može fino izgrebati
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Evo moje guzare.Neznam tehničke specifikacije jer je nabavljena kao polovna ali znam da je teška oko 10 kg.Ova moja ganja lanac od 32 zuba.Grize odlično jedino eto ta sitnica oko težine.
Neispravan link je obrisan!
Neispravan link je obrisan!
Neispravan link je obrisan!
Neispravan link je obrisan!
Neispravan link je obrisan!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
da,da model sa početka 80ih. malo jača verzija 042, ne prečeste na našim prostorima:)
dosta brza na lancu za svoje vrijeme
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
36
Evo i mojih pila:stihl 045 i partner 382.Stihlovka je malo starija od mene(ja imam 32)partnerica je stara 5-6 godina.
Štilovka koristi vodilice 40 za doma i 50 za u šumu.Na njoj je dosad mjenjan klip i karike,original paljenje je isti crklo pa je slagano drugo koje je trajalo 10 god.Pa je to paljenje opet crklo prije 3-4 godine opet je složeno i za sad nema problema.Cijela je aluminijska ,kad s napune rezervari ima 10-12 kg.Partnerica ima vodilicu 30 s njom nije dosad bilo nikakvih problema.Za svoju klasu skroz ok pila,jedina zamjerka mojeg starog je kaj koristi mikro lanac.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
pozdrav...

evo da se nadovežem malo na temu.
imam kod kuće STIHL 027, kupljena nova prije nekih 3-4 godine, novi model, i za mene i moje potrebe (godišnje u šumi napravi 30-50m drva, možda ih kod kuće i prepili ako ne pile pilari, rezanje drveta oko gospodarstva... uglavnom, bez nekog forsiranja)
srednje velika pila, relativno lagana, nikada problemi sa paljenjem, zadovoljavajuća snaga za moje potrebe...

imam i alpinu staru nekih 25 god ako se ne varam, i stalno radila bez greške, sad malo više stoji otkako je stihl u igri, a i trebalo bi možda cijelu rastaviti i malo je posložiti
uglavnom, sa alpinom nikada nije bilo večih problema osim redovitog mijenjanja lanaca, vodilice, svječice, filtera, goriva i ulja ;)
a kakve su pile danas, nažalost ne bih znao...

imam još jedno pitanje sad (možda se negdje prije spominjalo, ali nisam uspio zagledati)
tata je kupio kinesku kopiju stihla (nisam zapisao kako se zove a u podrum mi se ne ide, hehe) u rangu veličine stihla 027... (kad si stari nekaj utuvi u glavu, nema pomoći :supz: )

kad ju pogledate iz daljine, izgleda super, ali na blizo, eh sad... da se razgovarati o kvaliteti

- završna obrada plastike je loša (vide se spojevi iz kalupa)
- plastika sumnjive čvrstoče
- kvačilo i gas nekak sumnjivo i možda malo kruto
- vodilica mi se čini možda nekak slaba
- a tvornički lanac da ne pričam, teška kineska kopija
- poklopci za gorivo i ulje sa malo navoja, sve se bojim da u radu se ne odšarafe :D
- uglavnom kopija

ali kad sam je zapalio... pa ne znam
- kresnula je od prve
- ostavio sam je da radi, radi jednako svo vrijeme, nema trokiranja ili padanja gasa...
- mirna je, ne skače po površini
- ne dimi pretjerano
- probao sam čak i piliti malo s njom i nije baš tak loša
- dosta solidno leži u ruci
- i ovaj lanac je začuđujuče oštar bio :D

a sad, kaj je tu je...
kad ju je već kupio, i to ispod pulta, hehe i to za 400 kn, i to zapakiranu u kutiji i sa garancijom...
pa ajde, ima neka živica koju treba skršiti, barem nećemo Stihlovku mrviti na njoj...

htio sam čuti možda vi znate više o tim kinezima...
 
V

Vjerni983

Guest
Ak je za te novce...baš i da radi 2 godine i da ju baciš u koprive opet dobro...;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
iskreno o tim pilama nemam naročito mišljenji, o kineskoj robi generalno, ali sam se isto tako uvjerio koliko su trajne neke kopije malih hondinih motora. tak da ono...ne znam:scratch
 
A

AGRIPLUS65

Guest
jel to kupljeno u trgovini ili u vlastitom dvoristu ?
moj gazda je kupil dvije za 1000 kn,od svaka sused isto dvije za 1000kn, ima ih koji su kupovali za 100euri komad sada ih je sram otic u servis na popravak odnjet,par sati bude radila kak treba a kad pocmeju problemi u kantu za smece da si ne trosis zivce,inace pise na njoj stel(bu stela il nebu stela)
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
kupljena od čovjeka doma, originalno zapakirana, ja doma pokidao najlon...
nije STEL nego je nekak na P (Pjojg jang ili slično, hehe)

ma znam, meni se i dalje čini odmah za smeće, ali opet, pila radi... pa kad se raspadne, e onda u smeće :gitarist:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Bok.

Ima li netko iskustva sa Stihl 044 motorkom? Dali je to Njemačka ili Brazilska? Koliko su trajne, imaju li neke specifične kvarove...


Hvala!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
model 044 se proizvodi u Njemačkoj i to je jako dobra pila. to je pandan husqvarni 372 i u kubikaži i u snazi. inače u brazilu se proizvodi kolko ja znam ms380 od aktualnih koje se prodaju u Europi i 051, 076 i 08 ali se ne prodaju u Eu. a oni mali modeli se proizvode u Kini ili SADu za naše tržište
 

Najnoviji postovi

Na vrh