• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorne pile-STIHL, oliti po naški ŠTILOVKA!!

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
par slika stihlovki u akciji :D

parale su se jelove sušice za vazmeni krijes :)

2x 051av electronic
huska 372XP
baby stihl

img20110422001.jpg


img20110422002.jpg


img20110422003.jpg


img20110422005.jpg


img20110422006.jpg
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Puno ne znam o toj pili. Nije se predugo zadržala na tržištu, zbog čega, ne znam.
To je malo jača verzija 042(49mm), koja je još rijeđa.
Al kakava god da je, dijelova baš i nema previše, a to je po meni najvažniji podatak...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
par slika stihlovki u akciji :D

parale su se jelove sušice za vazmeni krijes :)

2x 051av electronic
huska 372XP
baby stihl

img20110422001.jpg



vidim da vam je bilo vruče i da se vjerovatno ona gajba popila a 99%sam siguran da piva nije bila bezalkoholna, u kratkim hlačama-što je kolega hrvoje napomenuo...:toimonster:

naslov komentiranog posta bih trebao biti sve što se i kako se ne smije raditi sa motornom pilom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pile na slikama su dobre, jake, ne poderive...sve to stoji ali nisu igračke:!:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
par slika stihlovki u akciji :D

parale su se jelove sušice za vazmeni krijes :)

2x 051av electronic
huska 372XP
baby stihl

img20110422001.jpg



vidim da vam je bilo vruče i da se vjerovatno ona gajba popila a 99%sam siguran da piva nije bila bezalkoholna, u kratkim hlačama-što je kolega hrvoje napomenuo...:toimonster:

naslov komentiranog posta bih trebao biti sve što se i kako se ne smije raditi sa motornom pilom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pile na slikama su dobre, jake, ne poderive...sve to stoji ali nisu igračke:!:
dečki, slažem se da treba pazit i koristit opremu al nekoga ne spasi ni sva zaštitna oprema i nema mu pomoći.
Kad smo to pripremali bilo je tu 20-tak ljudi, svi znaju radit pilom i oduvjek rade ali prema ovoj dvojici svi izgledaju nesposobni...
 
Posljednje uređivanje:
Z

zjoker

Guest
Hvala na informacijama u vezi moje 038....našao sam poklopac od novijeg modela, odnosno 380, 120 kn dođe, gore pristaje i tu bude kraj priće, naravno ako u ponedjeljak ne nađem u Koprivnici ništa polovno original...

E da, kaj sam htel reći...
Bil sam da nas kod jendog starijeg servisera baš u vezi tog poklopca i veli mi čovjek ovak:
Te stare 38-ce su nepoderive i jako ih je malo u rashodu, gotovo da ih nema, osim ak se nađe koja slupana, al tu onda nema tih plastika, al uglavnom svakoja se da popraviti da sahrani ove novije iste kategorije!

ukoliko nisi nabavio imam ja djelova od te pile:p
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Moje PILE:
Stihl 025:
SAM_0925.jpg

moja mala pila je polako na izdisaju, počinje se gušiti, serviser je rekao
da bi popravak koštao 1800 kuna. rekao je samo ju ne pregrijavaj previše,
jedan rezervoar i onda hlađenje. a ima tek 21 godinu, a ispilila je čuda.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kompresija...? Ima zamjenskih cilindara i klipova....a u kakvom stanju je radilica....
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Kompresija...? Ima zamjenskih cilindara i klipova....a u kakvom stanju je radilica....

trebalo bi mijenjati kučište, plastično je pa se s vremenom pohabalo, treba mijenjati nekakve
"bolcne", to je nešto za šarafe :), pa samim time pada kompresija jer nije kompaktno.
a pitanje je što bi se još našlo kad bi se skroz otvorilo. ovako dok radi, radi. kad ode do kraja
tražit ću nešto novo ili rabljeno. još mi je nešto rekao, ali nisam zapamtio, čim mi je rekao cijenu popravka...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Pozdrav.

Imam nekoliko pitanja što se tiće štilovke 038. Postoji nekoliko "serija"; 038AV, 038Super, 038Magnum? Postoji li još koja serije 038ice? Koji je redosljed što će tiće starosti, dakle, koja je izašla prva, pa koja nakon nje pa koja zadnja. Vidio sam da (a i moja je takva 038AV) ima aluminijsko kučište i rezervar, a na jednoj 038Magnum sam vidio plastićno srednje kučište, tj. rezervare i ručku na kojoj je gas. Dali je bolji aluminijski rezervar, ili kao na Magnumu, plastićan? Pretpostavljam da je plastika radi smanjenja mase... Thx!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav.

Imam nekoliko pitanja što se tiće štilovke 038. Postoji nekoliko "serija"; 038AV, 038Super, 038Magnum? Postoji li još koja serije 038ice? Koji je redosljed što će tiće starosti, dakle, koja je izašla prva, pa koja nakon nje pa koja zadnja. Vidio sam da (a i moja je takva 038AV) ima aluminijsko kučište i rezervar, a na jednoj 038Magnum sam vidio plastićno srednje kučište, tj. rezervare i ručku na kojoj je gas. Dali je bolji aluminijski rezervar, ili kao na Magnumu, plastićan? Pretpostavljam da je plastika radi smanjenja mase... Thx!
Ovdje su opisane 2 vrste
Model: 038 AVME
STIHL ANDREAS MASCHINENFABRIK
STUTTGART, GERMANY
SERIES OR ASSEMBLY NUMBER:
YEAR INTRODUCED: 1985
YEAR DISCONTINUED:
ENGINE DISPLACEMENT: 72.2 ccm
NUMBER OF CYLINDERS: 1
CYLINDER BORE: 52 mm (2.04 in.)
PISTON STROKE: 34 mm (1.33 in.)
CYLINDER TYPE: Aluminum with chrome plated bore
INTAKE METHOD: Piston ported
MANUFACTURER ADVERTISED H.P.:
WEIGHT : 6.6 kg (14.6 lbs.)
OPERATOR CONFIGURATION: One Man operation
HANDLEBAR SYSTEM: Anti-vibration
CHAIN BRAKE: Yes
CLUTCH: Centrifugal
DRIVE TYPE: Direct
CONSTRUCTION: Die cast magnesium
MAGNETO TYPE:
CARBURETOR: Tillotson HE-5A
Tillotson HK-42B
Bing 48A-101C
MAJOR REPAIR KIT: RK-1HE
RK-33HK
MINOR REPAIR KIT: DG-1HK for both Tillotson models
AIR FILTER SYSTEM:
STARTER TYPE:
OIL PUMP:
OPERATING RPM: 13,500 free speed with bar & chain
IGNITION TIMING:
BREAKER POINT SETTING:
FLYWHEEL/COIL AIR GAP:
SPARK PLUG TYPE: Bosch WSR6F or NGK BPMR7A
SPARK PLUG GAP: 0.5 mm (0.020 in.)
CRANKSHAFT MAIN BEARINGS:
FUEL TANK CAPACITY: 680ml (1.43 U.S. Pint)
FUEL OIL RATIO: 50:1
RECOMMENDED FUEL OCTANE:
MIX OIL SPECIFICATION:
CHAIN PITCH:
CHAIN TYPE:
BAR MOUNT PATTERN: 31 link
SHORTEST GUIDE BAR SUPPLIED:
LONGEST GUIDE BAR SUPPLIED:
COLOUR SCHEME:
PAINT CODES:
ILLUSTRATED PARTS LIST:
SERVICE MANUAL:


Model: 038 AV

MANUFACTURED BY:
STUTTGART, GERMANY
SERIES OR ASSEMBLY NUMBER: 1119
YEAR INTRODUCED: 1980
YEAR DISCONTINUED:
ENGINE DISPLACEMENT: 61ccm (3.72 cu. in.)
NUMBER OF CYLINDERS: 1
CYLINDER BORE: 48mm (1.89 in.)
PISTON STROKE: 34mm (1.34 in.)
CYLINDER TYPE: Aluminum with chrome plated bore
INTAKE METHOD: Piston ported
MANUFACTURER ADVERTISED H.P.:
WEIGHT : 15 lbs. powerhead only
OPERATOR CONFIGURATION: One Man operation
HANDLEBAR SYSTEM:
CHAIN BRAKE:
CLUTCH: Centrifugal
DRIVE TYPE: Direct
CONSTRUCTION: Die cast magnesium
MAGNETO TYPE: Bosch
CARBURETOR: Tillotson HK-29A, 42A, 42B
Bing diaphragm type
MAJOR REPAIR KIT: RK-32HK for HK-29A
RK-33HK for HK-42A, B
MINOR REPAIR KIT: DG-1HK
AIR FILTER SYSTEM: Nylon mesh element
STARTER TYPE: Stihl automatic rewind
OIL PUMP: Automatic
OPERATING RPM:
IGNITION TIMING: 2.3 to 2.7mm (0.090 to 0.106 in.) before TDC
BREAKER POINT SETTING: 0.35 to 0.40mm ( 0.014 to 0.016 in.)
FLYWHEEL/COIL AIR GAP:
SPARK PLUG TYPE: Bosch WSR6F, Champion RDJ7Y
SPARK PLUG GAP: 0.51mm (0.020 in.)
CRANKSHAFT MAIN BEARINGS: Ball
FUEL TANK CAPACITY:
FUEL OIL RATIO: 40:1
RECOMMENDED FUEL OCTANE: Regular
MIX OIL SPECIFICATION: Stihl two-cycle chain saw mix oil
CHAIN PITCH: 3/8 in.
CHAIN TYPE: Stihl
BAR MOUNT PATTERN:
SHORTEST GUIDE BAR SUPPLIED: 40cm (16 in.)
LONGEST GUIDE BAR SUPPLIED: 81cm (32 in.)
COLOUR SCHEME: Grey with Red top cover
PAINT CODES:
ILLUSTRATED PARTS LIST:
SERVICE MANUAL:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kao što se vidi, prva je izašla 038Av sa 61 ccm....Kao što je čest slučaj kod Stihla u to doba, s vremenim rađene su S verzije, najčešće sa večim promjreom klipa i nekim sitnim poboljšanjima(bila čak verzija i sa 50mm)....Ja baš nisam uspio odgonetnuti veće razlike između S i Magnum, osim što se Magnum najčešće prodavao u SADu, a u Europi S. Normalono je da pila koja se proizvodi sad već više od 30 godina doživi čitav niz promjena, kojima je teško uči u trag. trenutno je zadnja verzija brazilska 381
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Hvala obojici.

Da, do tu sam i ja došao, ali nisam bio siguran. 038AV kakvu imam je prva serija tj. početne snage sa 61ccm a kasnije dolazi MAGNUM koji noviji i nešto jači, 72,2ccm. E onda sam naišao i na model SUPER za kojeg nisam utvrdio ništa, no jeffy daje odgovor kako je S za EU tržišta a M za USA. Opet na stranom forumu sam naišao na podatak kako je SUPER ipak nešto slabiji od MAGNUMA, točnije 67ccm. Vizualno i fizički su iste, no mala je razlika u ccm.

P.S. Spominju se i dva modela MAGNUMA, I i II.

Koliko vidim samo prvi model 038ice je imao aluminijski rezervar, Super i Magnum su plastiči. Kakva su iskustva sa tim plastičnim rezervatima (i ručkom), dali se "gvintaju" šarafi i kolko su čvrste te ručke?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
samo da se nadovežem jer nisam vidio da je itko naveo i seriju elektronik
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
molim preporuku koju motorku uzeti naravno samo Stihl , za sada imam ms 380, i 056 sad neznam da li cu moci popraviti 056 pa bi uzeo jos jednu vecu motorku razmisljao sam ovu 440 sad vidim da je izasla i 441 neznam bas razlike ali dobro bi mi doslo par dobrih savjet uglavno uzeo bi jacu od 380 pozzz
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
molim preporuku koju motorku uzeti naravno samo Stihl , za sada imam ms 380, i 056 sad neznam da li cu moci popraviti 056 pa bi uzeo jos jednu vecu motorku razmisljao sam ovu 440 sad vidim da je izasla i 441 neznam bas razlike ali dobro bi mi doslo par dobrih savjet uglavno uzeo bi jacu od 380 pozzz

Zašto ne znaš hoćeš li moći popraviti 056?

MS441 je skuplja, iako iste zapremnine izvlaći nešto sitno više konjskih snaga, pretpostavljam da je živahnija. U odnosu na 440 nudi niz inovativnih riješenja o kojima možeš čitati ovdje: http://www.unikomerc-uvoz.hr/content.asp?FlashID=0&NewsID=7822
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh